Sport Alves kan voorlopig spelen www.pzcadverteren.nl ZVH/Morres kan tempo niet bijbenen Morres Hulst plaatst zich voor halve finale Ruud Martens in jeugdteam Davis Cup 'Renners wisten waar Rasmussen zat' Boonen winnaar Ronde van Qatar Gemeente kijkt naar derde kunstgrasveld AZ maakt transfer van Braziliaanse aanvaller aanhangig bij de Fifa. Z PZC Zaterdag 2 februari 2008 49 ETTEN-LEUR - In de strijd om het behoud van het hoofdklasserschap deed ZVH Morres slechte zaken in de uitwedstrijd tegen ELZV/Auto Hommel. In Etten-Leur verloor de Zeeuws-Vlaamse ploeg met 4-1 van de concurrent. Pim Bruins opende de score, waarna Morres een tempoversnelling in de slotfa- se fataal werd. Via twee snel uitge voerde aanvallen bepaalde ELZV de eindstand op 4-1. ROTTERDAM - De volleybalsters van Morres/Hulst hebben zich ge plaatst voor de halve finale van de districtsbeker. De formatie van Guido de Beule versloeg op een doordeweekse avond met een ge havende ploeg Volley Zuid op vreemde bodem met 3-0. Het ver schil tussen de Zeeuws-Vlamingen en de koploper van de promotie klasse A was veel groter dan voor af werd verwacht. GOES - Ruud Martens, het dertien jarige tennistalent uit Koewacht, is in de leeftijdscategorie tot en met 14 jaar geselecteerd voor het Neder landse Davis Cupteam. Vooraf gaand aan de bondstraining in Rot terdam kreeg hij dat gisteren te ho ren. Ruud Martens neemt in zijn leeftijdscategorie momenteel de derde plaats in op de nationale jeugdranking. HILVERSUM - Een verklaring van voormalig Rabobank-coureur Max van Heeswijk laat nieuw licht schij nen op de affaire Michael Rasmus sen. Volgens Van Heeswijk was al rond de Tour-start bij meerdere renners uit de Rabo-ploeg bekend dat de Deen op enig moment in juni niet in Mexico was geweest. „Dat was voor ons geen nieuws", verklaart hij morgen in een tv-uit- zending van Zembla. DOHA - De Belgische wielrenner Tom Boonen heeft de Ronde van Qatar gewonnen. Boonen won gis teren de zesde en laatste etappe. In clusief de ploegentijdrit kwam zijn totaal aan ritzeges op vier. Boonen won de sprint na een rit over 120 kilometer voor de Italiaan Alberto f Loddo en de Braziliaan Luciano Pagliarini. In het eindklassement bleef Boonen zijn Nederlandse ploeggenoot Steven De Jongh. HULST - De gemeente Hulst gaat onderzoeken of er bij de nieuw te bouwen accommodatie van hock eyclub Rapide een derde kunst grasveld aangelegd kan worden. Het onderzoek komt er na een ge sprek tussen de gemeente en een delegatie van voetbalvereniging TW'24. De Hulster tweedeklasser ad de voorbije maanden na regen uien voortdurend te kampen met rbespeelbare trainingsvelden. door Ruud Ramler ALKMAAR - Afonso Alves kan mor gen in de wedstrijd op St. James' Park tegen Newcastle United debu teren voor Middlesbrough. De we reldvoetbalbond Fifa zal zich naar verwachting pas over twee weken uitspreken over het protest van AZ. De Alkmaarse club is in het ge weer gekomen tegen de overgang van Alves naar Engeland, omdat de spits eind december vorig jaar ook een overeenkomst met AZ be krachtigde met zijn handtekening. Die verbintenis is niet door Midd lesbrough afgekocht. Voor AZ was dat aanleiding bij de wereldbond melding te maken van twee gete kende contracten. De zaak vertoont opvallend veel overeenkomsten met de transfer Afonso Alves van John Obi Mikel naar Chelsea. De Nigeriaanse middenvelder te kende in de zomer van 2006 in Londen, nadat hij eerder ook een verbintenis was aangegaan met Manchester United. Chelsea moest het contract met United afkopen. Raadsman mr. Eric Vilé, die de zaak Alves gisteren bij de Fifa aan hangig maakte, kreeg op het hoofd kantoor in Zürich te horen dat de beschuldigingen van AZ daarom zeer serieus werden genomen. Vi lé kon de wereldbond een uitge breid dossier toespelen. AZ ziet geen mogelijkheid de KN VB juridisch aansprakelijk te stel len. De voetbalbond verleende donderdagnacht medewerking aan de overschrijving van Heerenveen naar Middlesbrough, omdat Alves in Friesland en niet bij AZ geregis treerd stond als speler. Bovendien had de arbitragecom missie zich eerder al uitgesproken dat Heerenveen vrij was om de Braziliaan te verkopen. Dat er een conflict is tussen AZ en Alves, was voor de KNVB geen reden de over gang te blokkeren. In Alkmaar vindt men dat vreemd. „Omdat de 1^ AZ meldt bij de wereldvoetbal- bond dat Afonso Alves twee con tracten heeft getekend. Een uit spraak laat zo'n twee weken op zich wachten. bond weet dat er sprake is van meerdere contracten", aldus een woordvoerder. Dat de KNVB niet ingreep, was ook voor Louis van Gaal een te leurstellende ervaring. „Het is on begrijpelijk dat een voetballer in Nederland zomaar twee contrac ten kan ondertekenen. De arbitra gecommissie had zich wat dat be treft van mij duidelijker op mogen stellen met het vonnis." De keuze van Alves voor Middlesbrough kwam minder hard aan bij de trai ner van AZ. „Dat was voor mij al langer duidelijk. Als een club uit de Premiership zich mengt in een transfer, ben je als Nederlandse club per definitie kansloos." Van Gaal vindt het wel een belang rijk gegeven dat AZ met de interes se voor Alves heeft aangetoond ver der te willen. „Ook al was dat in dit geval niet genoeg. De club wil stappen nemen en dan kun je niet zonder spelers van de buitencate gorie als deze Braziliaan." PZC WeGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43