dit jaar niet aan te slepen AledkMAIarkf Vakantiesalon trekt 120.000 reislustigen Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! Fietsersbond kant zich tegen schrappen afslag Axelse Sassing Meer insprekers welkom in Sluis Kinderen exposeren in ziekenhuis De Honte Drie optredens van vocalband Flashback Vogelvrienden houden beurs in Sluiskil Personenauto brandt uit in Koolstraat Hulst Z PZC Zaterdag 2 februari 2008 31 WESTDORPE - De onderafdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Fiet sersbond is fel gekant tegen het schrappen van de afslag Axelse Sas sing bij de toekomstige verdubbe ling van de Tractaatweg. De bond vreest dat door het schrappen van deze afslag dage lijks veel verkeer via 6o-kilometer- wegen een route naar zijn bestem ming zal zoeken. Het gaat dan om honderden vrachtwagens van en naar bedrijven als Yara, wagens naar de Axelse Vlakte, en de voer tuigen die straks de kassen in de Smidsschorrepolder moeten bedie nen. Dat verkeer zal, zo denkt Ma- rina Govaert van de bond, vooral terechtkomen op wegen tussen Axel en Westdorpe die nu vooral door landbouwverkeer en fietsers worden gebruikt. De fietsersbond vraagt zich af of de voorgenomen ingreep niet strij dig is met het provinciaal beleid. Dat voorziet elders - op Walche ren en Zuid-Beveland - juist in nieuwe fietspaden en zelfs een fietssnelweg. Zeeuws-Vlaanderen komt er be kaaid vanaf, meent de afdeling van de fietstersorganisatie. „In plaats van minder zou meer aandacht voor de problemen in Zeeuws-Vlaanderen op zijn plaats zijn", aldus Govaert. door Eugène Verstraeten ANTWERPEN - Het dertigste Interna tionaal Vakantiesalon van Antwer pen heeft afgelopen week zo'n 120.000 bezoekers getrokken. Daar onder waren, zoals gebruikelijk, veel inwoners van Zeeuws-Vlaan deren, die op beurs ideeën opde den voor komende zomervakan tie. Vanwege het jubilieum hadden veel standhouders (er waren er meer dan zeshonderd) een extra inspanning gedaan om hun stand nog aantrekkelijker te maken. Organisatoren en standhouders zeggen tevreden terug te kijken op het salon. Opvallend was volgens de organi satie de toename van het aantal jongeren dat zich op de beurs liet informeren over mogelijke reisbe- stemmingen. Informatie via inter net blijkt niet voldoende voor de ze doelgroep, constateren de meer dan 35 aanwezige nationale toeris tische diensten. Ook de avontuurlijke vakantiefor mules en -bestemmingen blijven het goed doen, evenals de aanbie ders van campingvakanties en car- vans. TERNEUZEN - Kinderen van het jeugdatelier van cultureel instituut Toonbeeld laten deze en volgende maand in het Terneuzense zieken huis De Honte zien hoe creatief ze zijn. In een gang van het hospitaal zijn schilderijen, tekeningen en eigen gemaakte knuffels te zien, die zijn vervaardigd door kinderen van zes tot en met twaalf jaar. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse vocalband Flashback geeft in maart drie optredens in de regio. Op maart wordt het Ledeltheater in Oostburg aangedaan (met een afterparty met Just 4 fiin). Flashback speelt 15 maart in Den Dullaert in Hulst en 29 maart in het Scheldetheater in Terneuzen. Kaarten zijn bij de drie theaters verkrijgbaar. SLUISKIL - De Sluiskilse Vogelvrien den houden morgen (zondag) een vogelbeurs in welzij nscentrum 't Meulengat in Sluiskil. Vogelkwe kers kopen, verkopen en ruilen er vogels. Er zijn ook stands met 'vo gelbenodigdheden'. De beurs is open van 10 tot 12.30 uur en is ook toegankelijk voor mensen die geen i lid zijn van de vereniging. HULST - De brandweer in Hulst is in de nacht van donderdag op vrij dag uitgerukt voor een autobrand. Het voertuig stond in de Kool straat, geparkeerd op een land- bouw-oprit. Bij aankomst, rond vier uur, bleek het voertuig niet meer te redden. De politie is op zoek naar de eigenaar van de auto. SLUIS - De gemeenteraadsleden van Sluis willen de burgers nog meer gelegenheid geven in te spre ken tijdens commissie- en raads vergaderingen. Tot nu toe was er maximaal een half uur beschikbaar, waarin zes in sprekers hun zaak konden beplei ten. De gemeenteraad rekt de ter mijn op tot drie kwartier, zodat ne gen mensen hun grieven of ideeën voor het voetlicht kunnen breng en. Na een jaar evalueert de raad of de burgers inderdaad meer betrokken worden bij het beleid van de ge meente door de uitgebreide in spraakmogelijkheden. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarM.nl Ik ben toch niet gek. iÉil§? Voor wie eens iets anders wil, heeft Gaëtane Buysse ook een struisvogelpak in de winkel. foto Camile Schelstraete in de Baronie van Breda Seminarie 'Bovendonk' Hofstraat 8, 4741 AK Hoeven (tussen Breda en Roosendaal) voor meer informatie: www.antiqui.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35