Zeelai d PZC Bouw van oefencentrum in zicht AI 160 keer wielklem Terneuzen Kleptomane krijgt vonnis op maat 29 Schennispleger Braakmanbos ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 Instituut Ricas levert belangrijke impuls aan economie Kanaalzone. Resultaat van acht controleacties in binnenstad Terneuzen. Zaterdag 2 februari 2008 Maanmannetjes maken Heikant schoon na carnavalsbrand Het ziekenhuis moet iedere meter terugverdienen Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Group4Securicor, de moedermaatschappij van het Ne derlandse veiligheidsbedrijf Ricas, neemt deze maand het investe- ringsbesluit voor de bouw van een internationaal rampenoefencen- trum in de Terneuzense Koegors- polder. Valt dit besluit positief uit - en zowel Ricas als de gemeente Terneuzen gaan daar uit - dan kun nen de eerste cursussen en oefe ningen in de loop van 2009 in Ter- neuzen plaatsvinden. De gemeen te Terneuzen denkt medio septem ber van dit jaar de planologische voorbereidingen voor de bouw van het centrum af te ronden. Bouwbedrijf Heijmans kan kort daarna beginnen met de bouw. Op het circa twintig hectare grote terrein (met een uitbreidingsmoge lijkheid van nog eens vijf hectare) is een 300 meter lange tunnel voor zien, een metrotunnel, een na maak chemische fabriek, een par keergarage, duikvoorzieningen en een helikopterplatform. Het cen trum krijgt een multidisciplinair karakter: het kan gebruikt worden voor oefeningen van brandweerlie den, medische hulpverleners, poli- tie-agenten, duikers en beveili gingsmedewerkers. Wat het centrum precies kost en hoeveel werkgelegenheid het ople vert, zegt burgemeester Jan Lo- pj* Deze maand valt het investerings- besluit over de bouw van een rampenoefencentrum in Terneu zen. Verwacht wordt dat het cen trum in 2009 open gaat. nink niet. „Group4Securicor is een beursgenoteerde onderneming en wil dit soort informatie niet kwijt." Naar verluidt zou het gaan om een investering van dertig miljoen eu ro en circa 150 arbeidsplaatsen. „Momenteel zijn we samen met Hogeschool Zeeland en ander ken nisinstituten bezig om bij Under ground, zo gaat het centrum he ten, een kennis- en testcentrum te krijgen voor ondergronds bouwen. De kans dat dit centrum er ook komt, wordt steeds groter. Als dat lukt, levert dat ook enkele tiental len banen op." Lonink verwacht nog een extra impuls voor de werkgelegenheid in de dienstverle nende sector in Terneuzen. Die moet uitgaan van het hotel dat in de buurt van het oefencentrum moet verrijzen. Cursisten kunnen daar na een zware oefendag uitrus ten. De investeringsbeslissing van het concern liet even op zich wachten, omdat de Nederlandse overheid eerst een groot, landelijk oefencen trum wilde realiseren. Eind vorig jaar is dit idee verlaten.Lonink: „En daar ben ik best wel blij om." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Sinds de invoering van de wielklem in Terneuzen, be gin november, zijn zo'n 160 fout geparkeerde voertuigen in de bin nenstad voorzien van een wiel klem. Tot nu toen zijn in dat kader acht onaangekondigde wielklemacties geweest, meldt de gemeente in de nieuwsbrief voor de binnenstad. Zowel betaald-parkeerplaatsen (zo als de Westerscheldedijk, West- kolkstraat en Scheldekade) als ver gunninghouderszones (zoals het Huizingaplein en de Grenulaan) worden gecontroleerd. Foutpar- keerders krijgen een bekeuring en daarnaast een wielklem om hun voorband. Daarbij wordt geen on derscheid gemaakt tussen Bel gische, Duitse, Franse of Neder landse auto's. De boete en de kos ten van het aanbrengen en verwij deren van de wielklem, bij elkaar zo'n honderddertig euro, moeten direct en contant betaald worden bij het parkeerbureau aan De Blok ken. De wielklem is vooral inge voerd als middel tegen buitenland se wanbetalers van parkeerboetes. PHILIPPINE - Een 32-jarige inwoner van de gemeente Terneuzen heeft bekend dat hij vorig jaar oktober in het Braakmanbos bij Philippine een vrouw heeft lastig gevallen. De man toonde zijn geslachtsdeel aan de vrouw, die in het bos aan het joggen was. Na onderzoek kon de politie de man deze week aan houden. Hij bekende de schennispleging en maakte excuses voor zijn straf bare handelingen. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt. CLINCE - Of ze nu Betekoppen, Kloorianen, Vos sen of Kriekeputters heten, officieel regeert Prins Carnaval pas vanaf vandaag voor vier hele dagen over zijn onderdanen. Maar vol verwachting klopt het carnavalshart, dus barstte het zotten- feest gisteren op diverse plaatsen al los. In Clinge bijvoorbeeld, waar het in Malpertuus voor de leerlingen van basisschool Sint Bernardus samen met Prins Kriek en zijn Raad van Elf al bal was on der het motto 'Ge zait er is mee weg...'. Bijzonder moment was de uitvoering van een eigen carna valskraker. foto Peter Nicolai door Ad Roos MIDDELBURG - Politierechter Gaakeer en de 54-jarige vrouw uit Terneuzen kennen elkaar al tien jaar. Gisteren ontmoetten ze el kaar weer. Geen bloemen, geen fes tiviteiten, maar een vonnis op maat. De kleptomane moest zich in Mid delburg verantwoorden voor haar zoveelste winkeldiefstal. Deze keer ging het om jatwerk op 16 juni in een winkel in haar woonplaats. De Terneuzense is in veel zaken een bekende, dus hield het perso neel een extra oogje in het zeil. Ze zagen dat de vrouw iets in het schap legde. Dat bleek een gesto len handdoek van een andere win kel, waarin gestolen kledingstuk ken van weer twee andere mode zaken zaten. De Terneuzense wil de onder geen beding door de poli tie worden aangehouden en rukte zich los van personeelsleden. Officier van justitie Th. d'Anjou eiste vier maanden gevangenis, een optelsom van straffen die de vrouw bij eerdere vonnissen voor waardelijk kreeg. Gaakeer maakte er een vonnis op maat van: ze vond alleen de diefstal van een handdoek bewezen. De Terneuzen se kreeg een taakstraf van negentig uur en haar proeftijd is verlengd met een jaar. De vrouw haalde op gelucht adem. „Van werken ga je niet dood, dank u wel." r>rhhy Vermaal Paspoortstf1&ffS.l8 7> 4388 BH Oost-Souburg"^'^ 0118-617174 06-20458617 sv w w. pers pectieffotograBe. n 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33