Zeeland PZC Meer dan ton schade in Vlissingen Fietspad weg voor golf K 29 Studentensoos in oud Midgard WALCHEREN 35 42 en 43 Aan afvalbakken alleen al voor 24.600 vernield tijdens jaarwisseling. Bomen langs fietsroute Nieuw- en Sint Joosland worden gekapt. Windmolens Toorop op bezoek Maanmannetjes maken Heikant schoon na carnavalsbrand Zaterdag 2 februari 2008 Het ziekenhuis moet iedere meter terugverdienen Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De schade die de ge meente Vlissingen lijdt door de vernielingen rond de jaarwisse ling, bedraagt 101.750 euro. Dat is veel meer dan aanvankelijk ge dacht, aldus woordvoerder Mirjam Jongejan. Het is volgens haar ook bijna een verdubbeling van de schade van de vorige jaarwisseling. Uit een overzicht van de verschil lende gemeentelijke diensten blijkt dat er in Vlissingen en Sou burg alleen al voor 24.600 euro schade is aangericht aan gemeente lijke afvalbakken. Veel van die bak ken waren compleet opgeblazen omdat er zwaar en illegaal vuur werk in is gegooid. De schade aan verkeersborden bedraagt 11.500 eu ro. Het gaat met name om kromge bogen borden als gevolg van vuur werk. De schade aan gebouwen van de gemeente, onder meer enkele scho len, bedraagt 25 mille. Het gaat om glasschade, brandschade en vernie lingen. Door het verbranden van autobanden is her en der ook scha de (10.500 euro) ontstaan aan het wegdek. Enkele ondergrondse afvalbakken liepen ook schade (2500 euro) op. Aan lichtmasten werd voor 5100 Vlissingen wil deel van de hoge kosten door vernieling tijdens oud en nieuw verhalen op de al opgepakte daders. Meer aanhou dingen worden verwacht. euro vernield. En er was voor 8550 euro schade aan speelplaatsen en banken. Daar komt ook nog eens 14.000 euro aan manuren bij om al die schade te herstellen. Daarbij zijn niet de uren geteld die de brandweer en de politie rondom de jaarwisseling maakten. Ook is de schade aan de eigendommen van bedrijven en particulieren niet meegerekend. De gemeente Vlissingen hoopt een deel van de schade te kunnen verhalen op de jongeren die de af gelopen weken zijn opgepakt door de politie. De zoektocht naar de andere daders gaat nog steeds door. Districtschef Johan Kasse laat in een nieuwsbrief van Vlis- singse politie weten dat er nog meer aanhoudingen verwacht mo gen worden. Bij de gemeente Vlissingen wordt al nagedacht wat er eind dit jaar moet gebeuren om de schade te be perken. Er wordt volgens Jongejan onder andere al gedacht aan het verwijderen van afvalbakken of het hermetisch afsluiten met zwa re deksels. MIDDELBURG - Tussen de melige leerlingen loopt een grappig mannetje met een baardje. Het is de schilder Jan Toorop, die 'zijn' schoolplein ver kent. De school aan de Churchilllaan in Middel burg heet sinds kort CSW Toorop. De andere ves tigingen hebben ook een nieuwe naam: CSW Van de Perre aan de Elzenlaan in Middelburg en CSW Bestevaêr aan de Coortelaan in Vlissingen. Giste ren was de feestelijke introductie van de nieuwe namen en logo's. Op een wagen met licht en mu ziek bezochten de drie historische figuren hun lo caties. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het fietspad over de Westelijke Oude Havendijk tussen Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland ver dwijnt. Het moet wijken voor de aanleg van de golfbaan bij de wijk Mortiere. De route is de enige weg tussen Middelburg en Nieuwland die fiet sers enige beschutting biedt. Op het fietspad langs de Nieuwlandse- weg rijden fietsers pal in de wind. Het fietspad op de dijk is een paar jaar geleden aangelegd om fietsers een alternatief te bieden voor de Nieuwlandseweg. Regels en richtlijnen maken het voorbestaan van het fietspad on mogelijk, zegt een ambtenaar op het Middelburgse stadskantoor. „Het is ook niet verantwoord om daar straks te fietsen, met al die rondvliegende balletjes." Voor het fietspad komt op termijn een alter natief pad door de wijk Mortiere dat aansluit op de Eendrachtsweg. Niet alleen het fietspad verdwijnt van de dijk. Voor de aanleg van de golfbaan moeten ook twintig bo men wijken. „De insteek van de ex ploitant is om zoveel mogelijk bo men te behouden", zegt de ambte naar. Volgens hem is een aantal bo men aangetast door de iepziekte. In de omgeving van Nieuwland zijn de afgelopen tijd al veel bo men gekapt in verband met de aanleg van de N57. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De studentenvereni ging van de Roosevelt Academy in Middelburg heeft eindelijk een ei gen ruimte gevonden. Het oude jongerencentrum Midgard aan de Bachtensteene dient in ieder geval tot aan het eind van de zomer als sociëtiet voor de studenten. „We zijn er blij mee", zegt Gregor Rossen van Rasa, de studentenver eniging van de Roosevelt Aca demy. „Maar het is natuurlijk wel tijdelijk. We hopen dat de gemeen te ons helpt bij het zoeken naar een definitieve locatie." De over eenkomst met de gemeente loopt tot eind van de zomer. „Die wordt eventueel verlengd, want de ge meente heeft nog geen concrete plannen met het pand, hoewel het wel op de nominatie staat om ge sloopt te worden." Voorlopig is de sociëteit, die de naam Barrel krijgt, drie of vier avonden in de week open, vertelt Rossen. „Het ligt eraan of er veel belangstelling is." De soos is alleen toegankelijk voor leden van de stu dentenvereniging. De studenten zijn sinds de ope ning van de Roosevelt Academy in 2004 op zoek naar een geschikte lo- katie voor een sociëteit. Aan de Bachtensteene moeten op termijn woningen voor ouderen komen. Tip? redactie@pzc.nl De oudere man uit Terneuzen stapte, hoewel het regenachtig was, op de fiets. Hij kwam uitein delijk terecht in de Koegorspol- der, waar hij vaststelde dat een groot aantal pas geplaatste wind molens lustig draaide, maar een aantal ook niet. 'Onderhoud', lie ten monteurs weten. Er kwam een man naast hem staan, die vroeg waarom al die andere windmolens als een gek draaiden en die ene op een heel langzaam tempo. De fietser had het antwoord snel gevonden: „Kijk, die snelle mo lens zijn voor Delta, want die willen snel geld verdienen, en die langzame... die is voor spaarlam pen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31