Ie«ias!fl 'Bij onnodig dierenleed Vlissinger krijgt werkstraf voor bedreiging en mishandeling Verandering PZC De krant 5 weken voor 15 euro! 2 I Zaterdag 2 februari 2008 PZC ES MAIKEL HARTE Sinds ruim twee weken heeft een nieuwe telg haar intre de gedaan in huize Harte en dat is een hele verandering, mag ik wel zeggen. Ik kom als kersverse vader in een heel nieuwe wereld terecht, waarbij ik er alleen al moeite mee heb om het vocabulaire dat bij zo'n baby hoort onder de knie te krijgen. Pak eens een rompertje, neem jij de maxi-cosi, wel ke man weet meteen wat het allemaal inhoudt? En ik sta af en toe met mijn oren te klapperen als ik die opmer kingen van vrouwen hoor. Een buurtgenote met een stadse tongval wees mij er tijdens het wandelen op waarom de klei ne Lieve zo aan het huilen was. „Je mot er effe latuh teppeltap- puh!" Tepeltappen?, de borst geven dus. Ook mijn eigen vrouw heeft me al doen duizelen. Bij een on verwachte beweging die ze in de rij voor de kassa van de Jumbo maakte, vroeg ik verschrikt wat er was. „Mijn borsten schieten toe." Je borsten schieten toe? Dan komt dus de melkproductie op gang. Die borsten, dat is ook zoiets. Tjonge, tjonge, vrouwen die borstvoeding geven, krijgen me daar een paar joekels. Ik heb te genwoordig Dolly Parton naast me op de bank zitten. Maar ach, dat zal straks wel weer genormaliseerd worden. Ik hoop dat dit ook zal gelden voor de nachtrust. Nu geeft mijn vrouw borstvoeding en is zij het vooral die er 's nachts uitgaat, maar het gehuil is af en toe niet van de lucht. Ik las in een Flair dat het een taboe is voor mannen om toe te geven dat je (vooral vanwege nachtelijke huilpartijen) af en toe flink kan balen van je kleine. Ik weet niet of dat taboe er is, maar als het zo is, wil ik het best helpen doorbreken. Het is om zot van te worden, dat ge- bleit! Radeloos word je ervan. Ik ben het alleen 's morgens weer al vergeten. 'Ik heb tegenwoordig Dolly Parton naast me op de bank zitten' COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Temeuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1: automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Willy de Dalie, inspecteur van de Dierenbescherming, hekelt zijn organisatie. Er wordt, zegt hij, niet adequaat opgetreden tegen dierenmishandeling. Om die kritiek is hij nu ontslagen. door Frank van Cooten Nieuw-Namen, medio 2006. De Dierenbescher ming krijgt een melding van ernstige verwaarlo zing. Wat wordt aangetroffen in de woning, is verbijsterend. Mid den in de woonkamer staat een paard. Uitwerpselen overal. Zijn poten kaalgevreten door twee hon den. De bewoners, twee meisjes van vijftien en achttien, zijn duide lijk in de war. Het paard wordt in beslag genomen. Als inspecteur Willy de Dalie hoort wat er met het dier is ge beurd, staat hij perplex. Het paard zou zijn overgebracht naar de ma nege van Wim Smet in Kieldrecht, volgens de toenmalige districtsin- spectrice. Smet en De Dalie fok ken paarden in deze manege. Het dier uit Nieuw-Namen is daar ech ter nooit aangekomen. Later blijkt dat het beest weer naar de twee meiden is gegaan. De Dalie: „On begrijpelijk hoe de instanties, die zeggen zich te bekommeren om de dieren, in de praktijk werken." De Dalie had eigenlijk zwijgplicht. „Maar als mensen en dieren in het geding zijn, doe ik niet aan ge heimhouding. De inspectiedien sten komen, waarschuwen ook, maar vervolgens gebeurt er niets. De dieren zijn de dupe. Als ik geen hart voor de dieren had, was ik al lang gestopt." De Dalie praat liefkozend over zijn hond, zijn paarden en zijn vogels waarmee hij Europees kampioen is geworden. „Ik heb verstand van dieren. Veel vrijwilligers denken verstand van dieren te hebben om dat ze thuis een kanariepietje heb ben. Zo werkt het natuurlijk niet." Hij somt legio voorbeelden op van onnodig dierenleed in Zeeuws- Vlaanderen. Verwaarlozing van shetlandpony's in Oostburg, een al lang gemelde klacht over verwaar lozing van honden in Aardenburg en meest recent de boerderij in Waterlandkerkje waar vorige week twee jonge koeien in een gierput de dood vonden. De Stichting Lan delijke Inspectiedienst Dierenbe scherming (LID) grijpt niet ade quaat in, is zijn verwijt. „De ver waarlozing van vee in Waterland kerkje was al twee jaar geleden ge meld. De Algemene Inspectie Dienst zegt dan wel dat de boerde rij geen modelbedrijf is, maar er wordt niet ingegrepen." Ook andere Zeeuws-Vlamingen hebben de situatie in Waterland kerkje jaren geleden al gemeld bij de LID, blijkt uit diverse mails. De LID gaat echter niet in op mel dingen van dierenleed per mail. Anonieme meldingen worden evenmin behandeld. Melden kan alleen per telefoon, met vermel ding van naam. „Pure bureaucra tie", briest De Dalie. Natuurlijk zijn er ook goede boe ren, benadrukt De Dalie. Boeren die hun beesten bij wijze van spre ken beter behandelen dan hun ei gen vrouw. „Laat landbouworgani saties excursies houden op deze modelbedrijven." Hij hoopt op steun van de plaatselijke politiek. „Als we het dierenleed een klein beetje kunnen verlichten, berei ken we al veel." De kritiek die hij nu uit, is De Dalie duur komen te staan. Hij kreeg gisteren zijn ontslagbrief van directeur C. van Zandvliet van de LID. Vol gens Van Zandvliet is het 'not do ne' dat medewerkers zich naar bui ten toe kritisch uitlaten over de ei gen organisatie. Daarnaast zou De Dalie buiten zijn boekje zijn ge gaan door op eigen houtje boeren bedrijven te inspecteren. „Dat mag alleen een opsporingsambtenaar van de Algemene Inspectie Dienst", aldus een toelichting. Volgens De Dalie tekent het ont slag de onmacht van met name LID en AID. „Ik word afgeserveerd omdat ik mijn mening geef" Dierenbescherming De dierenbescherming heeft negentig lokale afdelingen. De Stichting Landelijke Inspec tiedienst Dierenbescherming (LID) wordt ook wel de dieren- politie genoemd. p- Deze inspectiedienst kan bij wetsovertredingen in overleg met het Openbaar Ministerie zelfs dieren in beslag nemen. Een telefonische melding van dierenleed wordt direct doorge schakeld naar de meldkamer van de LID of naar een afdeling van de dierenbescherming. p. Meldingen over huisdieren wor den in eerste instantie behan deld door een afdelingsinspec teur, werkzaam bij een afde ling van de dierenbescherming. Meldingen over grotere dieren komen terecht bij de beroeps inspecteurs van de LID. p- Eigenaars van verwaarloosde dieren krijgen de kans de situa tie te verbeteren. Lukt dat niet, dan volgen strengere maatregelen. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie MIDDELBURG - Sommige mensen zijn nooit tevreden. De 21-jarige Vlissinger die zich gisteren voor het hekje van de politierechter in Middelburg moest verantwoor den voor bedreigingen en mishan deling, valt daar kennelijk ook on der. De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van drie maanden, een taakstraf van 120 uur en de be taling van 300 euro smartengeld. De politierechter hield er sterk re kening mee dat die celstraf de man wel eens zijn baan zou kunnen kosten en vonniste een gecombi neerde taak-/leerstraf van 106 uur, in plaats van de cel een taakstraf van 120 uur. Die driehonderd euro moet hij wel betalen, maar daar was de Vlissinger zeer beslist in: „Dat ga ik dus niet doen." Er hoeft maar iets niet naar de zin van de Vlissinger te zijn of hij be gon te schreeuwen, te schelden en te bedreigen. En zo gaf hij begin september iemand zonder veel mankeren een klap in het gezicht, en werd iemand die lelijke dingen over hem gezegd zou hebben ge trakteerd op een telefonische scheldkanonnade en bedreigingen. Of zoals politierechter Gaakeer stelde: „Uw mond is vaak sneller dan uw hersenen het kunnen aan sturen." Willy de Dalie: „Onbegrijpelijk hoe de instanties, die zeggen zich te bekom meren om de dieren, in de praktijk werken." foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2