Economie Banken weren onveilige internetter deOndernemer.m Strijd om Société Générale Blijf ik op de hoogte van het ondernemersnieuws uit m Microsoft wil Yahoo! overnemen voor bijna 45 miljard dollar Slecht beveiligde en sterk verouderde pc's prooi cybercriminelen. Na BNP Paribas denkt ook Crédit Agricole aan overname Franse bank. Maximaal resultaat Al het nieuws en informatie uit de regio en PZC Zaterdag 2 februari 2008 2 5 DEN HAAG - Banken hebben de af gelopen maanden klanten afgeslo ten van internetbankieren omdat cybercriminelen het mogelijk ge munt hebben op hun bankrekenin gen. Het gaat om enkele tientallen klanten, zo heeft de Rabobank gis teren bekend gemaakt. De klanten zijn gewaarschuwd om iets aan de beveiliging van hun PC te doen. Ook de Postbank en ABN Amro hebben de afgelopen maanden in- ternetopdrachten geweigerd. Klan ten die internetbankieren via slecht beveiligde of sterk verouder de pc's zijn een makkelijke prooi, stellen de banken. Internetcriminelen slaan hun slag door de pc van de argeloze bank- klant te infecteren met een virus. Zodra deze achter zijn computer een betalingsopdracht geeft, slaat het virus toe. Het plaatst er onge merkt een extra overboeking bij, voor een bedrag dat naar de bank rekening van de criminelen wordt gesluisd. Consumenten en banken hebben een gezamenlijk belang bij veilig internetbankieren, stelt de Nederlandse Vereniging van Ban ken (NVB). „De banken doen veel aan veiligheid, maar de klant heeft een ook verantwoordelijkheid", zegt de NVB-woordvoerder. Niemand wordt gedwongen om online de bankzaken te regelen, het is een dienst. Dus mag er best van de consument gevraagd wor den om aan minimale systeemei sen te voldoen, vinden de banken. I** Banken hebben de afgelopen maanden klanten van het inter netbankieren afgesloten omdat hun PC's een makkelijke prooi waren voor cybercriminelen. Eind vorig jaar lanceerde de NVB de mediacampagne '3 x kloppen', om mensen aan te sporen om hun computersoftware, internetbrow- ser en beveiligingssoftware up-to- date te houden. „Die campagne wordt binnenkort herhaald", aldus de NVB-woordvoerder. De Consumentenbond is er niet op tegen dat banken accounts af sluiten om fraude te voorkomen, aldus een woordvoerder. „Maar het is daarbij wel zaak dat ze die klanten op een behoorlijke manier informeren en ook hulp bieden om het probleem op te lossen." Vergelijk het met een auto waar van de remmen haperen, zegt de zegsman van de Consumenten bond. „Als de bestuurder zelf geen actie onderneemt, wordt die vroeg of laat van de weg gehaald. Het ver schil is dat van de automobilist niet wordt verwacht dat hij zelf gaat sleutelen aan zijn bolide. De PC-gebruiker daarentegen moet kennelijk wel zelf zijn apparatuur kunnen onderhouden." Negen miljoen Nederlanders rege len hun bankzaken online. Vorig jaar zijn enkele van de twee mil joen internetklanten van de Rabo bank daadwerkelijk slachtoffer van internetcriminelen geworden. PARIJS - De Franse bank Crédit Agricole heeft externe deskundi gen gevraagd de mogelijkheden voor een overname van de in pro blemen geraakte branchegenoot Société Générale te bestuderen. Dat meldde de Franse krant Les Echos gisteren. Donderdag werd al bekend dat BNP Paribas, de grootste bank van Frankrijk, overweegt Société Générale aan te kopen. De onfor tuinlijke bank bevindt zich in een kwetsbare positie nadat een werk nemer, léröme Kerviel, door illega le beleggingen bijna vijf miljard eu- 5 ro verspeelde. Hij zou met maar liefst vijftig miljard euro op de beurzen hebben gegokt. BNP Paribas zou volgens Les Echos de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs en Lehman Brothers de opdracht hebben gege ven de mogelijkheden voor een overname te bekijken. Crédit Agri cole heeft de Franse investerings banken Lazard en Calyon in de arm genomen, aldus de krant. Het bericht kon niet worden bevestigd. Sinds de problemen van Société Générale bekend zijn geworden, wordt er in de Franse pers volop gespeculeerd over een overname van de bank door Franse branche genoten. Er bestaat ook de moge lijkheid dat BNP Paribas en Crédit Agricole samen Société Générale aankopen om het bankbedrijf ver volgens op te splitsen. NEW YORK - Het softwarebedrijf Microsoft wil internetzoekmachi- ne Yahoo! overnemen voor 44,6 miljard dollar (29,9 miljard euro). Voor de aandeelhouders van Ya hoo! betekent dat 31 dollar per aan deel. Deze prijs ligt 62 procent bo ven de slotkoers van Yahoo! op de beurs in New York donderdag. Topman Steve Ballmer van Micro soft liet weten 'veel respect te heb ben voor Yahoo!'. Volgens Ballmer pakt een combinatie van de twee bedrijven zeer gunstig uit voor consumenten en aandeelhouders. Samen met Yahoo! hoopt Micro soft een vuist te kunnen maken te gen Google. „Samen kunnen wij een steeds mooier pakket bieden aan klanten, uitgevers en adverteer ders." Yahoo! liet in een verklaring we ten dat het bestuur het bod van Microsoft 'nauwkeurig en snel' zal bestuderen. De koersen van Ya hoo! maakten na het bekend wor den van het nieuws een grote sprong. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes den op de luchthavens Rotterdam Airport en Schiphol vijf weken lang een scholingstraject. Het resultaat is een diploma waarmee de jongeren een be tere kans moeten krijgen op de arbeidsmarkt. foto Robin Utrecht/ANP ROTTERDAM - Je diploma uitgereikt krijgen door prinses Maxima, het over kwam de leerlingen van een scholings- en werkgelegenheidsproject giste ren. De jongeren, die geen diploma hadden en veelal werkloos waren, volg-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25