Brigadier (56) politie buiten functie gezet iimn Risicokaart Zeeland bevat fouten 6< Importeur geeft C02-bonus niet altijd aan de klant Inspecteur De Dalie ontslagen na kritiek op eigen organisatie. Zeeuwse politieman beschuldigd van valsheid in geschrifte. Word ook abonnee! Bergers houden stand Spectrum 2 en 3 Slachtoffers Ramp 1953 herdacht HET WEER: Veel zon Zaterdag 2 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 28 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Dierenbescherming faalt door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - De organisatie van de dierenbescherming deugt niet. Er wordt niet adequaat ge noeg gereageerd op meldingen over dierenmishandeling, waar door er onnodig veel dierenleed is. Dat zegt Willy de Dalie uit Cad- zand, tot gisteren inspecteur West- en Oost- Zeeuws-Vlaande- ren van de dierenbescherming. Naar aanleiding van de kritiek die hij in deze krant uit op zijn organi satie, is hij direct ontslagen. De Dalie zegt echter zijn zwijg plicht doorbroken te hebben om dat hij er niet meer tegen kan hoe zijn club in de praktijk werkt. Vol gens hem werken mensen van de dierenbescherming langs elkaar heen, omdat er geen coördinatie is. „Ook de Landelijke Inspectie dienst Dierenbescherming en de Algemene Inspectie Dienst schie ten tekort. Klachten worden niet serieus genomen of het duurt veel te lang voordat actie wordt onder nomen." Zo meent hij dat niet wordt opgetreden tegen structure le verwaarlozing van een veesta pel, omdat het lastig is tachtig koeien in beslag te nemen. „Want waar moet je die beesten laten?" Woordvoerder Niels Dorland van de LID voelt een diepe frustratie bij De Dalie. „Je staat als inspec teur soms inderdaad letterlijk met je rug tegen de muur. Maar we kunnen nu eenmaal niet zomaar verwaarloosde beesten in beslag nemen. De strafmaat wordt door justitie bepaald. Dan moet eerst ju ridisch worden aangetoond dat sprake is van structurele verwaarlo zing. Het is dus zeker niet zo dat de dierenbescherming niet ade quaat genoeg reageert. Maar regel tjes zijn nu eenmaal regeltjes. pagina 2/3: bij onnodig dierenleed heb ik geen zwijgplicht GOES - De gegevens op de risico kaart Zeeland zijn niet betrouw baar. De kaart die aangeeft waar ri sicovolle bedrijven staan, in relatie tot gebouwen waar zich veel men sen kunnen ophouden, bevat fou ten, zo leert een steekproef van de PZC. Zo meldt de kaart dat de Arne- muidse camping De Witte Raaf in hartje Middelburg ligt. In Vlissin- gen is het Arsenaaltheater in de verkeerde straat gesitueerd. De informatie op de kaart is voor al bestemd voor beleidsmakers. Ze kan gebruikt worden bij het uitge ven van vergunningen of het vast stellen van bestemmingsplannen. De provincie beheert de risico kaart en is eindverantwoordelijk. pagina 35: veel fouten op risicokaart OOSTERLAND - Op diverse plaatsen in Zeeland zijn gisteren de slachtoffers van de watersnood ramp in 1953 herdacht, zoals hier in Oosterland. Bij het monument in Ouwerkerk legden commis saris van de Koningin Karla Peijs en burgemees ter Jack Asselbergs van Schouwen-Ouiveland een krans. „Gezinnen in nood en doodsangst die hun toevlucht zochten op het dak, wachtend in de storm, in de koude nacht en de daaropvolgende dag, op hulp die voor velen niet ofte laat kwam", herdacht Asselbergs. Bij de Ramp op 1 februari vielen 1836 slachtoffers, foto Marijke Folkertsma We brengen geluid tot leven, met deskundig hooradvies voor iedereen! www.beterhoren.nl door Marcel Modde MIDDELBURG - Een 56-jarige briga dier van de politie Zeeland is bui ten zijn functie gezet. Hij wordt verdacht van meineed en valsheid in geschrifte. De brigadier werkt in de Ooster- schelderegio. Volgens het Open baar Ministerie heeft de man bij het opmaken van een proces-ver baal bewust feiten verdraaid. In welke zaak dat is gebeurd, en wel ke consequenties dat heeft gehad, daarover werden gisteren geen me dedelingen gedaan. Ook de motie ven van de man zijn nog onduide lijk, aldus E. Kool van het Open baar Ministerie. „Dat zal op de zit ting moeten blijken." De man wordt 11 maart voorgeleid aan de rechter. Politiewoordvoerder A. Don zegt dat het vergrijp voor de korpschef ernstig genoeg was om zijn briga dier direct buiten functie te stel len. Gangbaar is dat schorsing wordt aangezegd, waarop de be trokkene twee weken de tijd krijgt daar op te reageren. „Dit was van dien aard dat het niet gewenst was dat de brigadier nog twee weken aan het werk zou blijven", aldus de zegsman van de politie. lüira Risicokaart is een pijnlijke misser Herdenking van Ramp blijft nodig eens OTjeens 9% aantal reacties: 309 VERDER... Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12 en 13; Bui tengebied: 19 t/m 21; Beurs: 23; Economie: 24 en 25; Weer: 26; Strips: 27; Agenda: 40; Cultuur: 41 Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spec trum, Reizen, Wonen en Media, met daarin Televisie: 60 t/m 63. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1