ii spectrum De film! Waar en wanneer? PZC Zaterdag 2 februari 2008 Of Wilders' film er über haupt komt? Huub Wijf jes, Peter Vasterman, Ot to Scholten en Louk de la Rive Box twijfelen er niet aan. Zoals ook de mos lims, die nu al weten ge kwetst te zullen zijn en waarschuwen voor we reldwijde rellen, straks de straat op moeten. Om gezichtsverlies te voorko men. Terwijl Balkenende spreekt van een ernstige crisis, zijn kabinet over legt met de nationaal coördinator terrorismebe strijding en alle gemeen ten en ambassades op roept waakzaam te zijn, blijft onduidelijk wan neer en waar Wilders' Ko ran-aanklacht te zien is. Het is onwaarschijnlijk dat een van de omroepen zijn vingers eraan wil branden. De eigen zend tijd voor politieke par tijen of het internetfilm kanaal van YouTube zijn zo de enige alternatieven. Moslimorganisaties bera den zich op een ant woord, waaronder het maken van een eigen 'te- genfilm'. Onlangs meldde de 'regis seur' zich plots tóch zelf op de buis. Voor de came ra van Nova zei hij, uiter lijk zonder een spoor van genoegzaamheid, alle aan dacht voor zijn film 'van de gekke' te vinden. Ze ker omdat niemand er nog maar een minuut van heeft gezien. Ook dat bericht nam iedereen over. 'een verbod op de dubbele nationaliteit'. Zo wordt het onderwerp jouw exclusieve eigendom. Je merkt ook dat Wilders geen ander item heeft dan de islam en integra tie, hij hamert altijd op hetzelfde aam beeld, wat een versterkend effect op zich heeft. De PW is een typische one-issue- partij. Een politiek van confrontatie, in plaats van dialoog. Waar de pers nu ook in meegaat. Ministers als Ter Horst en Hirsch Ballin die door Wilders worden aangeval len, moeten zich daartegen in talkshows als Pauw en Witteman komen verdedigen." „Tien jaar geleden maakten we ons nog druk omdat koningin Beatrix ging skiën in Oostenrijk, waar Jörg Haider zulke vreem deling-onaardige dingen had gezegd. Wat ons toen tegen de borst stuitte, is mainstream geworden", zegt De la Rive Box De oud-hoogleraar aan de Universiteit Maastricht is een van de ondertekenaars van de petitie die Doekle Terpstra opstelde in een poging een nationale discussie op gang te brengen over het effect van Wil ders' media-veroveringen. „Nederland ver andert. Waarden die uitgaan van elkaar verdragen, komen steeds minder naar vo ren. Tegenstellingen groeien. Dat maakt mensen bang. Vertrouwde ankers verdwij nen. We zijn een land van 'angsthazen' ge worden. Wilders versterkt dat. In plaats van ons door hem tegen elkaar op te laten zetten, moeten autochtonen en allochto nen de dialoog aangaan. Zo ontnemen we hem zijn platform."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 157