25 reizen rrï Nordic walken kan elk seizoen REISRADRR Het leuke van nordic walken is dat je het zowel in de zomer als de winter kunt doen. Buitenlandse stad blijkt populair Graadmeter (D ga enkele dagen weg in eigen land Af en toe een uitstapje in eigen land 0&: reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 2 februari 2008 MMOHMDMn redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Routes Nordicwalkingnet.nl ontwik kelt routes en bekijkt bestaan de routes op geschiktheid voor nordic walking. Via deze site kun je de route virtueel verkennen en zien hoe zwaar en lang de route is. Per route beschrijft nordicwalking- net.nl een aantal kenmerken die handig zijn voor de nor dic walker. Cl www.nordicwalkingnet.nl Stappenteller Fabrikant Techtrail heeft een speciale stappenteller voor nordic walkers op de markt gebracht. Het gaat om een polscomputer die er uitziet als een horloge. Dus geen stappenteller die je aan je broekband moet klikken. De ViaWrist telt niet alleen het aantal stappen, maar laat ook de afgelegde afstand en het aantal verbruikte calorieën zien. Adviesprijs: 49,95 euro. Cl www.techtrail.nl Wandelrugzak Excel heeft een wandelrugzak ontworpen met twee zijvak ken van mesh voor drinkfles sen, twee voorvakken met ritssluiting en een hoofdvak met ritssluiting. Op het voor vak zit een elastieken koord waar een jas of fleece achter gestopt kan worden. Materi aal nylon Gewicht 720 gram. Adviesprijs 29,95 euro Cl www.exelsports.net Powersokken X-Socks ontwikkelde voor nordic walking speciale sok ken, de power walking soeks. Het anti-slip voetbed is dik ker in het midden van de zool en is dunner rond de te nen en de hiel. Deze golven de vorm biedt optimale steun bij de afrollende beweging die de voet maakt bij nordic walking. De tenen en de wreef worden extra be schermd. De gevoelige achil lespees wordt beschermd te gen wrijving en pijnlijke drukpunten dankzij de Lam- bertz-Nichols peesbescher ming. Adviesprijs 18,95 euro. Cl www.x-socks.nl Poles Het belangrijkste wat je no dig hebt bij nordic walking zijn stokken (ook wel poles genoemd). Verwar nordic walkingstokken niet met de zogeheten wandel- of trek- kingstokken! Nordic walking stokken zijn langer, hebben een ander handvat en punt en de flexibiliteit van de stok ken is speciaal afgestemd op nordic walking. Leki Respon se is een aantrekkelijk geprijs de pole gemaakt van 16 mm aluminium. Handvat Soft Nordic Trigger grip. Verkrijg baar in de lengtemaat 110,115, 120,125,130 cm. Adviesprijs 54,95 euro. Cl www.leki.nl illustratie Saskia van der Linden Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Deze keer waren we be nieuwd naar de vraag: wat gaat u doen met de voorjaarsvakantie? 7 In de voorjaarsvakantie een buitenlandse stad be zoeken, spreekt veel men sen aan. Parijs, Berlijn, Londen en Marrakech zijn favoriet. Dat het weer in februari flink tegen kan zitten, nemen we op de koop toe. „Dit jaar gaan we met het gezin tij dens de voorjaarsvakantie naar Berlijn. Vorig jaar zijn we naar Ma drid gegaan. Dat was ook een feestje. Het is dan nog niet zo'n drukke periode en het was al op- vallend zonnig. Natuurlijk hopen we dit keer opnieuw geluk te heb ben met het weer", meldt lezer Frank de Laat via ReisRadar.nl. Niet iedereen is die mening toege daan. Mevrouw L. Bentveld vindt de voorjaarsvakantie veel te druk om op vakantie te gaan. „Als sar dientjes in een blik samengepakt zitten in een vliegtuig is niet mijn idee van vakantie. Toch gebeurde het vorig jaar toen we op weg wa ren naar Lissabon. Deze keer blij ven we in Nederland en maken we wat korte tripjes met de auto." Het Marokkaanse Marrakech tim mert flink aan de weg als steden trip, blijkt uit de de vele reacties. „Een andere wereld met een pri ma klimaat." En: ,Je kunt er heer lijk slenteren langs marktkraam- pjes", waren slechts enkele van de argumenten om in het voorjaar af te reizen naar Marrakech. Op reis gaan tijdens de voorjaars vakantie is niet voor iedereen weg gelegd. „Ik moet gewoon werken in februari", meldt Ilja Vriesen. „Samen met een collega, die ook een gezin heeft, wisselen we elk jaar af Dit keer is hij aan de beurt en volgend jaar mogen wij de kof fers weer pakken. Helaas, ik was er graag even tussenuit gegaan." Maria Sterk gebruikt de voorjaars vakantie om de zon op te zoeken. „De wintermaanden zijn per defi nitie donker en grauw. Ik vind het dan heerlijk om even een weekje lekker te gaan bakken. Na zo'n weekje heerlijk niets doen, kom ik dan weer helemaal opgela den op het werk. Ik kan het iedereen van harte aan raden." De reisorganisaties bieden nu vroegboekkortingen aan. Wat vindt u van deze korting? Zeteenvroegboekkorting Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl Vorige week vroegen wij u: wat gaat u doen met de voorjaarsvakantie? Op vakantie naar het buitenland blijkt opvallend populair. Ik ga naar het buitenland 2) Ik moet werken Ik blijf lekker thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 147