Charles is roepende in de woestijn 1 de notarissen Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Reizen Daar moetje naar toe. Koningshuizen zijn niet van plan weg te blijven bij Olympische Spelen. Nieuw bestuur Nieuw bestuur 2 Ziekenhuizen Waterschappen Veteranen Delta 2 Veetransport m 1 2 I Zaterdag 2 februari 2008 PZC Elke week in de zaterdagkrant Prins Willem-Alexander en prin ses Maxima gaan deze zomer naar Peking om de Olympische Spelen bij te wonen. De Britse prins Charles blijft weg, wat in Londen is uitgelegd als een boy cot van China. DEN HAAG - De Britse prins Char les heeft zijn collega-kroonprinsen in Europa in verlegenheid ge bracht. Charles liet namelijk we ten dat hij niet van plan is deze zo mer de openingsceremonie bij te wonen van de Olympische Spelen in Peking. Hij gaat zelfs helemaal niet naar China, bevestigde zijn se cretaris. Het besluit van de prins van Wales werd uitgelegd als een boycot van China en een steun in de rug van organisaties als 'Free Ti bet'. Actievoerders klopten meteen aan bij andere paleizen om de konink lijke families aan te moedigen het voorbeeld van Charles te volgen. Onduidelijk bleef echter of China de prins wel had uitgenodigd en ook bleef onvermeld dat Charles nooit naar de Spelen gaat. Wegblij ven is dan makkelijk. Bovendien is zijn zus, prinses Anne, lid van het IOC, wel in Peking, mét haar doch ter Zara als deelneemster in de rui tersport. Het Noorse hof liet weten dat van een boycot geen sprake zal zijn. Ko ning Harald, koningin Sonja en kroonprins Haakon zijn vast van plan naar Peking te reizen. „Res pect voor de mensenrechten is be langrijk, maar daarover praat de re gering met de autoriteiten in Chi na", aldus een paleiswoordvoerder. In Denemarken vroegen kamerle den aan kroonprins Frederik, die nota bene zijn vrouw Mary ont moette tijdens de Olympische Spe len van 2000 in Sydney, om in na volging van Charles thuis te blij ven. De Deense premier Fogh Rasmus sen meent echter dat politiek en sport niet gemengd moeten wor den. Volgens hem zou het vreemd zijn indien Frederik wegbleef, ter wijl Deense sporters wel zouden afreizen. In die geest reageerde ook het paleis: de koninklijke fami lie steunt Deense sporters traditio neel tijdens de Spelen en zal dat nu weer doen. Voor de Deense kroonprins speelt ook mee dat hij graag lid wordt van het IOC. Dan is wegblijven uit Peking geen ver standig besluit. 'Sport en politiek moeten niet met elkaar worden vermengd' In Den Haag staat de aanwezig heid van prins Willem-Alexander en prinses Maxima in Peking niet ter discussie. Het kabinet heeft in elk geval geen bezwaar. De prins wordt al voor het begin van het sportevenement in China ver wacht, voor het congres van het IOC. Maxima voegt zich voor de opening van de Olympische Spe len bij hem. Actievoerders kunnen zich echter troosten met de gedachte dat ko ningin Beatrix evenals Charles wegblijft in Peking. Alleen heeft ze, zover bekend, sinds 1964 (To kio) ook geen Olympische Spelen meer bezocht. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 iezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Mijn vraag aan de Vlissingse ge meenteraad over het nieuwe colle ge is helder. Hoe kunnen de colle geleden ontslagen worden van de verhuisplicht? Gemeenteraad! Als wethouders hier een goede boter ham willen verdienen, moeten ze ook hier wonen. Dat zegt de wet namelijk en het is hun morele plicht dat te doen. Anders draait de gemeente ook nog op voor de hoge reiskosten en hoge verblijfs kosten als de drie heren in een ho tel, natuurlijk aan de boulevard, moeten overnachten. Bespaar die kosten, laat ze gewoon op eigen kosten in Vlissingen komen wo nen als ze hier zonodig wethouder willen zijn. Eenmalige verhuiskos ten wegen niet op tegen de andere kosten. Sterkte gemeenteraad. Niek Peters R. de Beerenbrouckstraat 20, Vlissingen Het is een publiek geheim dat het in de politiek tegenwoordig zaak is om zowel de gunst van de kiezer als die van je medepolitici te krij gen en daar lijkt alles voor te moe ten wijken. Maar genoeg is genoeg en als ik dan vanmorgen weer iets lees over de raadsenquête in Vlis singen en ruzie tussen de fracties, vraag ik me af of het zo wel goed komt. Waarom kunnen we niet in alle oprechtheid écht democra tisch bezig zijn? En dan zo, dat mensen fouten mogen maken en dat we er met zijn allen van kun nen en mogen leren zonder ie mand naar huis te sturen? Dit hele gedoe kost veel energie en geld en het levert niets goeds op. Dit is geen politiek bedrijven; dit is een kansspel met prijzen voor de slim ste en de handigste. Vlissingen kan met een schone lei beginnen. Laat de lei dan ook schoongemaakt kunnen worden in alle openheid en eerlijkheid door mensen die be zig kunnen zijn met besturen in plaats van gedwongen te worden handig te manipuleren. Dan krij gen we als kiezer ook weer ons ver trouwen terug en wordt het voor de politici weer aantrekkelijk om ons te vertegenwoordigen. Ineke Vervorst-van Loon Vlissingsestraat 145, Oost-Souburg 'Twee ziekenhuizen bepleit' (PZC, 25-01). Gezond verstand breekt door? Dat is maar betrekkelijk, want ook de medisch specialisten gaan uit van sloop van het goed functionerend ziekenhuis aan de Koudekerkseweg. Aan de enorme dreun die zij daarmee toedienen aan de economische structuur en werkgelegenheid in Vlissingen, hebben zij geen boodschap. De paar kilometers verschil met wat zij op het oog hebben, zijn kenne lijk belangrijker. In alle decennia van het bestaan van het zieken huis heeft de geografische ligging nog nooit tot een medische ramp geleid. Lariekoek als argument dus! Intussen wordt Vlissingen be hoorlijk 'uitgekleed'. Verdwenen: PZC, PSD, (geplande) woonboule vard, nu bijna halvering vissers vloot. Ook de HZ is al niet veilig meer voor de begerige klauwen! Bovendien is de planologische en financiële ramp bij sloop aan de Koudekerkseweg niet te overzien. Nieuw gemeentebestuur, zet je schrap en zie het als een eerste taak om ons daarvoor te behoe den. Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Dijkgraaf Wybe de Graaf van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen is kwaad. Echt kwaad (PZC, 30-01). Het wordt de Zeeuwse bevolking met wat 'cijferwerk-op-een-bier- viltje' ingeprent dat een fusie tus sen de beide waterschappen in on ze provincie financieel voordeel brengt. Met name aan Zeeuws-Vlaamse kant. Het schap van De Graaf blijkt amper vier eu ro duurder dan het waterschap Zeeuwse Eilanden. Waar gaat het over? Ik kan me dus goed inleven in zijn boosheid. Het cijferwerk is bedenkelijk oppervlakkig en vol gens strategische timing naar bui ten gebracht. Geplande stemming makerij, zoals reeds bij zoveel fu sies en bestuurlijke herindelingen is gebeurd. De rekening komt al tijd nadien. Ik kan mij ook vinden in de bewering van journa list-schrijver Cees Maas uit Kapel- Ie, die in de PZC-rubriek 'Te Gast' (31-01) stelde dat het voorstel om de beide waterschappen op één hoop te gooien 'voortkomt uit macht'. Als Zeeuwen mogen we ons vooral niet bezighouden met 'eilanddenken'. Het algemeen Zeeuwse belang dient voorop te staan. Wie zei dat ook weer? Dat kun je natuurlijk makkelijk be we-, ren als je redeneert naar een machtspositie, zoals ook in de zie kenhuiskwestie het geval is, maar als je bereid bent eerst te kijken naar het belang van afzonderlijke regio's, wordt dat een stuk lastiger. De Zeeuwen worden al in te veel zaken gedwongen in de richting van de macht te denken. Laat dat deze ronde niet slagen! Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Sommige veteranen worden nu toch echt oud. Ze gooien een 'con flict' openlijk op straat. Als wij het allemaal goed hebben begrepen was het de bedoeling om de vetera- nendag in Zeeland elk jaar in een andere plaats te houden. Doe dat dan ook. Maar ga niet als kleine kinderen hierover bekvechten via de PZC. Jullie zien wat ervan komt. Nu is er weer iemand die op 28 juni in Ter Reede iets voor de thuisblijvers gaat organiseren. Op zich wel een goed idee, maar la ten we proberen het respect voor de veteranen bij de bevolking te behouden en geen afscheidingen of splitsingen maken. Burgemees ter Schouwenaar van Middelburg heeft groot gelijk als hij zegt, dat hij niet van plan is te concurreren met Terneuzen. Trouwens, om de twee jaar in dezelfde stad is alleen maar goed, dat houdt het fris. Elk jaar is op den duur een gewoonte en zal dan zeker minder publiek trekken. Heren houd op met iets uit te vechten over de hoofden van de veteranen. We hebben al genoeg ellende meegemaakt. P. A. Floresse (N. Guinea-veteraan) Nieuwerkerckeplein 42, Middelburg Ik reageer op het artikel over de energienota van Delta (PZC, 31-01). Waar het mij om gaat, is de onjuistheid in de melding dat er maximaal vijftig euro moet wor den terugbetaald. Uit mijn over zicht van de laatste jaren blijkt dat ik over 2005 643,19 euro, over 2006 207,16 en over 2007 206,50 euro te veel heb betaald. Over 2008 wil den ze weer aan mij overhouden door te vermelden dat mijn gasver bruik met dertig procent zou stij gen. Dat heb ik weten te voorko men. Het is de hoogste tijd dat de ze misstanden worden aangepakt! E. Luijendijk Burghseweg 45, Haamstede Er komt maar geen einde aan de wantoestanden rond veetranspor ten. Er komen steeds meer schan dalen naar buiten! Onlangs is een uiterst kritisch rapport openbaar gemaakt over de controle op veetransporten, (PZC 30-01). De fracties eisen opheldering en stel len vragen aan Verburg. Weer zijn de dieren de dupe van een falend beleid. Op basis van de Gezond heid- en welzijnswet voor dieren zijn eisen opgesteld waaraan het vervoer van dieren moet voldoen. Nog steeds worden dagelijks mil joenen landbouwdieren vervoerd, zelfs zwangere en zwaargewonde dieren. De dieren staan vaak da genlang opeengepropt zonder eten en drinken, in overvolle wa gens. Vele dieren sterven. De wet ten worden ernstig overtreden en regels aan de laars gelapt, controles falen. Aan deze zware vorm van dierenmishandeling die nauwe lijks bestraft wordt, dient een ein de te komen! C. Minnebon J.D.P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg 4 I Oostinga I Ammerlaan I Platier I Tazelaar Aan mf. C. Hage is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris te Goes. Bij Koninklijk Besluit is mevrouw mr. M. Tazelaar per i februari 2008 benoemd tot zijn opvolger. De notarissen mr D. Oostinga, mr. J.L.). Ammerlaan, mr. P.I.E. Platier en mr. M Tazelaar zullen de notariële praktijk met ingang van 1 februari 2008 gezamenlijk uitoefenen onder de naam De Vier Notarissen K!oetingseweg45 Postbus 202,4460 AE GOES tel. .0133 23 23oo fax 0113211801 info@deviernotarissen.nl www.deviernotarissen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12