39 wonen Rust en ruimte in de babykamer rff Kinderen willen het liefst elk jaar een andere kamer, maar daar is geen beginnen aan. In vier afleveringen laat Alice Plekkenpol zien hoe je met weinig geld, minimale inspanning en (soms) dezelfde meubelen een ruimte verandert van babykamer naar kinderkamer naar puberkamer naar logeer-/hobbykamer. Vandaag deel 1: de babykamer. Ik weet de grootte van mijn kavel. Maar tot welke bodemdiepte ben ik eigenaar? Op de marmeren vensterbank zitten vlekken van lekkende bloempotten. Iets aan te doen? jji wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 2 februari 2008 Als het aan kinderen ligt, verandert hun slaapkamer elk jaar. Een andere kleur be hang of verf op de mu ren, nieuwe meubels, schuiven met het bed of op z'n minst tren dy accessoires. Uiteraard gaan ouders daar niet al tijd in mee. Maar het is wel han dig al bij het inrichten van een ba bykamer rekening te houden met de jaren die volgen. Zodat je met relatief weinig geld, en nog min der inspanning, de slaapkamer van het kind toch kunt aanpassen aan de veranderende wensen. Een goede basis is daarbij essen tieel. Kies duurzame spullen, die ook nog eens twintig jaar tijd en trends kunnen trotseren. Natuur lijke kleuren en materialen zijn al tijd goed. Wordt een ruimte ver bouwd tot babykamer, overweeg dan extra stopcontacten en even tueel stromend water. Vooral meisjes tutten graag en lang bij de wastafel, die ze ook liever niet met andere gezinsleden delen. „Een baby slaapt bijna het etmaal rond. Heb niet de illusie dat die zich maar enigszins bewust is van het bonte beertjesbehang of die dure designcommode", zegt Sabi ne Boogerd. De interieurspecialist uit Enschede, zelf moeder, pakt de inrichting van een babykamer dan ook heel anders aan. „Ik kies voor gebroken wit, dat is tijdloos en daar combineert alles bij." Als vloer prefereert ze hout, lami naat of een stevige vloerbedek king (liever woonkamerkwaliteit dan het minder sterke slaapkamerta pijt, in een goed te combineren kleur als blauw ofbeige). De mu ren zijn gebro In de opgeruimde kamer heeft baby Cuusje volop ruimte om te spelen. ken wit. „Op een witte muur past alles. Het is eenvoudiger een schil derijtje te vervangen en aan te passen aan de leeftijd van het kind, dan een kamer opnieuw te sausen en te behangen. Eén wand is zwart geschilderd met school- bordverf Voor wie zwart toch te donker vindt, is er ook schoolbordverf ver krijgbaar in kleuren als groen en blauw. Op zo'n wand kun je af en toe een kleurrijke babytekening ma ken", legt Sabine Boogerd uit. „Later kunnen de kinde ren er zelf op teke nen." Op de babykamer staat een degelijke, grote, dichte kast waarvan het lig/hanggedeelte enigszins instelbaar is. Uiteraard ook in gebroken wit. „Dat staat rustig en ruimtelijk, zeker als je daarnaast alle losse spullen netjes opruimt in mandjes en die bij el kaar zet. Een baby die gaat slapen, moet namelijk niet te veel prik kels krijgen, rust is belangrijk. Bo vendien blijft er zo extra veel speelruimte in de kamer over." Een simpele open boekenkast is een tweede optie, te vullen met prentenboeken en knuffels en op de bovenste planken eventueel ba bybenodigdheden die uit de grijp foto's Annina Romita grage handen van de kruipende kleine moeten blijven. De commode ontbreekt. In plaats daarvan staat er een lange, smalle tafel die als zodanig dienst doet. Het enige echt baby-achtige aan de kamer is de wieg. Maar dan wel weer een simpel houten exemplaar. Wilt u deze serie volgen, dan kan het handig zijn deze pagina te bewa ren. In deel 2 van volgende week ko men we ook terug op dit verhaal. m Reageren? redactie.wonen@wegener.nl door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-365050S Bovenstaande vraag borrelde spon taan op bij H. Spijkerman toen hij onlangs even in zijn tuin zat en zijn koninkrijkje overkeek. Althans, op die ietwat laconieke manier kleedt hij in zijn e-mailtje richting ons zijn vraag in. Wat de wérkelijke reden is - voor 'eventjes buiten zitten' is het toch veel te koud? - blijft gissen. Heeft (J.R.) Spijkerman in zijn achter tuintje een oliebron aangeboord? En wil hij nu weten of de eurotekens (bye dollarin zijn ogen terecht zijn? We bellen het Kadaster. Medewer ker C. Wijnstekers overlegt met col lega's en mailt even later: 'Het Ka daster registeert alleen boven de grond. Over de diepte is niets vast gelegd. Wel zijn er ontwikkelingen. Via opstalrecht is het bijvoorbeeld al mogelijk leidingen of ondergrond se metrolijnen te registeren.' Mocht Spijkerman een oliebron heb ben aangeboord, dan is dus voorals nog het beste advies: de kurk erop en bewaren voor later. We hebben in deze rubriek de vlek ken afgezworen. Make-uppen doe je niet op je nieuwe bank en het be hang is geen tekenblok voor kinde ren. Maar briefschrijfster F. Visser prikkelt ons zo - 'deze vraag is toch niet spannend genoeg' - dat we nog eenmaal overstag gaan. Vooral om dat meer lezers hebben gemaild over 'de kwestie van de lekkende bloempot die kringen achterlaat op een marmeren vensterbank'. Intrige rende boek- of filmtitel trouwens. Om met de deur in huis te vallen: in vlekkenland is niets erger dan de lekkende bloempot die kringen ach terlaat op een marmeren venster bank. Want: (zie vlekkensites) er is NIETS te doen tegen kringen die door lekkende bloempotten worden achtergelaten op marmeren venster banken (variant). Dat heeft te ma ken met het plantenzuur dat zich in de vensterbank vreet. Wee de grap jas die nu wil weten hoe je (netjes) een marmeren vensterbank sloopt...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121