uiteniand Het roofdier slaat toe in Pakistan APK VN eisen verbod op polygamie 'Gehandicapten ingezet voor aanslagen Bagdad' De goedkoopste hypotheek BenZeker.il van Neaerianat BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! National Overlast door winterweer in Engeland Bosch Car Service Car Rental Onbemand Amerikaans vliegtuigje vuurt raket af op Al Qaida-leider. BOSCH Service Menselijke bommen eisen 73 levens op twee dierenmarkten. 1 O I Zaterdag 2 februari 2008 PZC door Carel Coseling DEN HAAG - Abu Laith al-Libi, de derde man van Al Qaida, is dood. Het huis waarin hij zich verborg, werd getroffen door een raket afge vuurd door een onbemand Ameri kaans vliegtuig, de MQt-Predator. Het 'roofdier' heeft toegeslagen. Mir Ali, een Pakistaans stadje op zo'n twintig kilometer van de grens met Afghanistan, staat be kend als een bolwerk van Taliban- en Al Qaida-strijders. Geen won der dat een landhuis, op vijf kilo meter afstand van het centrum, door Abu Laith al-Libi werd ge bruikt als pleisterplaats. Tezamen met Arabische, Turkmeense en Pa kistaanse medestanders. Afgelopen maandag werd hun sa menzijn wreed verstoord door een Hellfire-raket die insloeg. Alle aan wezigen vonden de dood. Het nieuws werd donderdag pas we reldkundig gemaakt op twee inter netsites van islamitische militan ten. Terwijl Pakistaanse autoritei ten zeiden van 'niets' te weten, wisten buurtbewoners te melden dat de raket was afgevuurd vanaf een onbemand vliegtuig, de MQt-Predator. De Predator werd in 2002 in ge bruik genomen door de Ameri kaanse luchtmacht. In eerste in stantie diende het toestel om infor matie te verzamelen. Later werd het uitgerust met een tweetal ra De derde man van Al Qaida is gedood door een raket die werd afgevuurd door een onbemand Amerikaans vliegtuig, de MQ1-Predator, foto AP/GPD ketten. Volgens de Amerikanen is de Predator geen vliegtuig maar 'een systeem'. Het wordt bestuurd vanaf een mobiel grondstation dat via satellieten informatie krijgt. De basis 'bemanning' bestaat uit een piloot en twee mensen die de sen soren bedienen. Het toestel meet acht meter, heeft een spanwijdte van vijftien meter en weegt min der dan een auto: 500 kilogram. Om op te kunnen stijgen heeft de Predator een startbaan nodig van 1500 meter lengte en 25 meter breedte. Het toestel vliegt met een snelheid van 150 kilometer per uur, maar kent een topsnelheid van 220 kilometer per uur. Op een volle tank kan een Predator 726 ki lometer afleggen. Het toestel kan tot 7600 meter hoog vliegen. Behal ve de raketten heeft het talloze ca mera's aan boord alsmede radar. Het staat vast dat het Amerikaanse leger de Predator in Afghanistan gebruikt. Vorige maand werden ze nog gebruikt bij operaties in het zuidwesten van de provincie Uruz- gan. Bekend is ook dat de Predator in 2005 en 2006 werd gebruikt bij aanvallen op schuilplaatsen van moslimmilitanten in het westen van Pakistan langs de grens met Af ghanistan. Hoeveel Predators de Amerikanen hebben is geheim. Wel staat vast dat ook de CIA het toestel gebruikt. Het opperbevel van de Amerikaan se luchtmacht in Afghanistan liet donderdag meteen weten 'geen commentaar' te hebben op de be richten over de doodsoorzaak van Al-Libi. Informatie moest uit Paki stan komen, zo werd gezegd. Daar zweeg men echter als het graf, ook al omdat president Musharraf eer der liet weten geen Amerikaanse acties op zijn grondgebied te dul den. Bij Mir Ali liggen drie vliegvelden. Twee in Pakistan en het derde vlak over de grens in Afghanistan. In Pakistan gaat het om de vliegvel den Thai (vlak bij de gelijknamige stad) en Wana, dicht bij Kotai Kili. Thai ligt vijftig kilometer van Mir Ali, Wana op veertig kilometer. Beide vliegvelden kennen geen normaal verkeer. Er is geen moge lijkheid te tanken. De Predator kan gemakkelijk uit el kaar worden gehaald en in een kist worden vervoerd. Het grond station is mobiel dus dat vormt geen probleem. De vraag is echter 'In eerste instantie diende de MQ1-Predator om informatie te verzamelen' of de Amerikanen het risico op ontdekking wilden nemen door het hele systeem naar Pakistan te brengen om na de actie weer te vertrekken. Veel aannemelijker is dat de Ame rikanen het toestel hebben laten vertrekken van het vliegveld Khowst, direct bij de Afghaanse stad, op vijftig kilometer van Mir Ali. Daar liggen al Amerikaanse eenheden en bovendien is er nie mand die lastige vragen stelt. Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com LONDEN - Storm en sneeuwval heb ben gisteren voor overlast gezorgd in Engeland en Schotland. In een zware storm liepen twee schepen op de kust. De politie moest er in de loop van de middag aan te pas komen om zeker 150 gestrande au tomobilisten uit hun ingesneeuw de auto's te bevrijden. Een van de schepen die in proble men raakte, was een veerboot. Doordat de lading begon te schui ven, maakte de boot zwaar slagzij. Het liep uiteindelijk bij de stad Blackpool op het strand. Voor de kust van de Hebriden, ten noordwesten van Schotland, liep een Spaanse vissersboot door de storm op de rotsen. Alle opvarenden van de twee sche pen werden met helikopters van boord gehaald. Niemand raakte ge wond. In Schotland en het noorden van Engeland viel plaatselijk vijftien centimeter sneeuw. De politie ruk te gistermiddag uit om ten minste 150 automobilisten te evacueren van een snelweg bij Durham, in het noordoosten van Engeland. Zij waren ingesneeuwd geraakt. AXEL Autocenter Snoodijk Drieschouwen-Zuid 18 <"0115 - 56 20 45 BORSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 0113 - 35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 0113 - 27 36 65 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 ^0118 - 55 1991 MIDDELBURG Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 0118 - 62 76 80 TERNEUZEN Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 <"0115 - 64 92 80 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar GENÈVE - Saudi-Arabië moet poly gamie verbieden. Dat heeft de VN-commissie voor de uitbanning van vrouwendiscriminatie gisteren gezegd. Polygamie druist volgens de commissie tegen de gelijkheid van de seksen in. Tevens roept de commissie Sau di-Arabië op een minimumleeftijd voor het huwelijk in te stellen, het mannelijk voogdijschap over vrou wen af te schaffen en maatregelen te treffen om het geweld tegen vrouwen in te dammen. Het streng-islamitische Saudi-Arabië ondertekende in 2000 een VN-handvest over vrouwenrech ten. Een slachtoffer van verkrachting werd vorig jaar in Saudi-Arabië veroordeeld tot zweepslagen en cel straf, omdat zij zich in een auto be vond met een man die geen fami lielid van haar was. Koning Abdul lah verleende haar later gratie, maar de kwestie bracht de rechts ongelijkheid van Saudische vrou wen opnieuw onder de aandacht van de internationale gemeen schap. Niet alle beperkingen van de rech ten van vrouwen zijn in de Saudi sche wet vastgelegd, maar gebrui ken zoals een rijverbod voor vrou wen zijn in Saudi-Arabië wijdver breid. BAGDAD - Twee geestelijk gehandi capte vrouwen zijn gisteren in de Iraakse hoofdstad Bagdad gebruikt voor aanslagen op twee dieren markten. Bij die aanslagen vielen in totaal 73 doden en bijna 170 gewonden. De vrouwen droegen bomgordels die van afstand tot ontploffing werden gebracht. Een Iraakse legerwoordvoerder in Bagdad zei dat de vrouwen het syndroom van Down ('mongool tjes') hadden. De meeste doden, namelijk 46, vie len op de Al-Ghazl-huisdieren- markt in het centrum van de stad, waar een van de twee vrouwen werd opgeblazen. Zeker honderd mensen raakten bij deze aanslag gewond. Twintig minuten later werd de tweede aanslag gepleegd, op een vogelmarkt in de overwegend sjiiti- sche wijk Nieuw-Bagdad. Daarbij vielen zeker 27 doden en 67 gewon den. Ryan Crocker, de Amerikaanse am bassadeur in Irak, zei in een inter view dat de aanslagen aantonen dat het terreurnetwerk Al Qaida 'een andere, dodelijke manier' heeft gevonden om Irak te destabi liseren. Crocker zei dat Al Qaida beschadigd is, maar kennelijk nog steeds in staat en vastberaden om aanslagen te plegen. De Amerikaanse ambassadeur zei ook dat Iran opstandelingen in Irak van wapens en explosieven voorziet. De Al-Ghazl-markt is de afgelo pen jaren vaker het doelwit ge weest van een aanslag. In novem ber vorig jaar ontplofte er een bom in een kist met vogels. Toen vielen er zeker vijftien doden. De gecombineerde aanslag is de dode lijkste in Bagdad sinds april vorig jaar, toen er bij een autobomaan slag 116 mensen om het leven kwa men en 145 gewond raakten. Sinds november zijn in Irak zeker vier aanslagen gepleegd door vrou wen. Het is in Irak taboe om vrouwen bij gevechten te betrekken. Bij aanslagen op twee dieren markten in Bagdad vielen 73 doden en bijna 170 gewonden. De daders zouden twee geeste lijk gehandicapte vrouwen zijn. MUMBAl - Voor de kust van Dubai is gisteren een onderzeese commu nicatiekabel kapotgegaan die moge lijk nieuwe internetproblemen in het Midden-Oosten zal veroorza ken. Eerder deze week raakte het net werk in Egypte, Dubai, Bahrein, Saudi-Arabië en ook India ernstig verstoord na breuken in twee ka bels op de bodem van de Middel landse Zee ten noorden van Egyp te. Schepen zijn onderweg om de nieuwe kabelbreuk in de Perzische Golf te repareren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10