Buitenland McCain verwerft steun van Schwarzenegger EU is berg afval in Napels beu De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! VN-militairen bekladden 6000 jaar oude schilderingen President Gabon heeft 33 huizen in Parijs Malta voor rechter wegens vogeljacht Geen hakenkruisen bij carnaval in Rio Thai worden dikker door hamburgers Duitse uitgever komt met naziwoordenboek Brussel eist van Italië dat stad binnen maand vrij is van vuilnis. Kerkleider Griekenland begraven 8 Vrijdag 1 februari 2008 PZC ATHENE - De leider van de Grieks-Orthodoxe Kerk, aartsbisschop Christodoulos is gisteren onder massale belang stelling begraven op het kerkhof van Athene. Bij de 69-jarige Christodoulos was afgelopen zomer leverkanker ge constateerd. Een levertransplantatie die hij in oktober zou ondergaan werd afgelast toen bleek dat de kanker.was uitgezaaid. Christodoulos leidde de kerk, die 97 procent van de Grieken vertegenwoordigt, tien jaar lang. In opinie peilingen kwam hij vaak uit de bus als de populairste Griek, maar hij voerde een behoudend beleid en veel liberale gelovigen beschouwden hem als een aandacht zoekende reactionair. foto Petros Giannakouris/AP PARIJS - De president van het Afri kaanse land Gabon bezit 33 huizen in Parijs. Het onroerend goed be vindt zich op uitstekende locaties in de Franse hoofdstad, meldden Franse media op basis van onder zoek door justitie. Afgelopen juni kocht de familie van president Omar Bongo nog een villa bij de beroemde Champs-Elysées voor 19 miljoen euro, blijkt uit het onderzoek. BRUSSEL - Brussel sleept Malta voor het Europees Hof van Justitie voor de voorjaarsjacht op torteldui ven en kwartels. Europees Commissaris Stavros Di- mas van Natuur eist een verbod nog voor de lente begint. Maltezers jagen traditioneel op trekvogels die overvliegen tussen Afrika en Europa. Maar EU-regels verbieden de voor jaarsjacht. RIO DE JANEIRO - Geen Hitier, ha kenkruisen en Holocaust tijdens het carnaval in Rio de Janeiro. Een rechter in de Braziliaanse stad ver bood gisteren een omstreden car navalswagen met nagemaakte lij ken die slachtoffers van de Holo caust moesten uitbeelden. Ook stak hij een stokje voor het ge bruik van Hitlerkostuums en ha kenkruisen tijdens de optocht zon dag. Joodse organisaties hadden vol afgrijzen op de verwijzingen naar nazi-Duitsland gereageerd. BANGKOK - Het beeld van vakantie paradijs Thailand met zijn slanke bevolking en gezonde keuken ver andert. Thai worden steeds dikker. Bijna een vijfde van de bevolking lijdt inmiddels aan overgewicht. Tussen 1986 en 2004 is het aantal corpulente Thai bijna verachtvou digd. Veranderende leef- en eetge woonten zijn de hoofdoorzaken voor de gewichtstoename. Het tra ditionele kommetje rijst of noe dels wordt steeds vaker ingeruild voor een hamburger met friet. HILDESHEIM - In Duitsland is een woordenboek verschenen met dui zend woorden en begrippen die de nazi's gebruikten, aldus Der Spiegel. Het boek bevat ooit gangbare Duit se woorden die mensen nu niet meer bezigen. Zo betekende 'End lösung' ooit het vinden van een uiteindelijke oplossing. Het woord staat sinds de Tweede Wereldoor log synoniem voor de Holocaust, de vernietiging van de Joden. WASHINGTON - Senator John Mc Cain heeft de steun verworven van Arnold Schwarzenegger. De populaire gouverneur van Califor- nië zal zich inzetten voor de cam pagne van de 71-jarige favoriet voor de Republikeinse kandida tuur voor het Amerikaanse presi dentschap. Schwarzenegger zal dat vandaag bekendmaken. De steun betuiging van de 'governator' komt op een cruciaal moment voor McCain. Dinsdag gaan meer dan twintig staten naar de stem bus, waarvan Californië de hoofd- LONDEN - Militairen van de VN- missie in de Westelijke Sahara heb ben met graffiti zesduizend jaar oude muurschilderingen beklad. Dit meldde het Britse dagblad The Times gisteren op gezag van de Verenigde Naties. Op de rotsen in de Westelijke Sa hara niet ver van de grens met Mauritanië hebben VN-militairen in de afgelopen twee jaren muur schilderingen en andere afbeeldin gen van onder meer olifanten, gi raffen en buffalo's met verf be klad. Vaak was het verf voor weg markeringen. Veel vandalen heb ben hun naam en de datum duide lijk zichtbaar achtergelaten, onder wie een majoor, die net een cursus 'ethiek in vredeshandhaving' ach ter de rug had. De leiding van de VN-missie benadert Unesco om de schade te herstellen. BRUSSEL - De Europese Unie heeft de Italiaanse regering opgedragen om Napels binnen een maand af- valvrij te krijgen. Als dat niet ge beurt, volgt gerechtelijke vervol ging. Overleg met de Italiaanse autoritei ten heeft uitgewezen dat Italië zich in de regio Napels niet houdt aan de EU-wetten inzake afvalbe- heersing, zei EU-woordvoerster Barbara Helfferich. De Europese Commissie eist van Italië dat daar op zeer korte termijn verandering in komt. Binnen een maand moet Italië overtuigend hebben bewe zen dat de vuilnisberg wordt opge ruimd, aldus Helfferich. Sinds eind december, toen de vui- nisophaaldiensten in Napels het werk neerlegden, heeft zich een overschot van 250.000 ton vuilnis in de straten opgehoopt. EU-commissaris van Milieu Sta vros Dimas heeft Italië eerder ge dreigd met boetes als het zich niet houdt aan de Europese regelge ving en verwacht een langeter mijnstrategie van het land. prijs is. De senator uit Arizona hoopt na zijn overwinning in Flo rida definitief afstand te nemen van zijn grote rivaal, ex-gouver- neur Mitt Romney. K9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8