Bij Ottjes is de rek er nog lang niet uit met het rportmoment van de maand Schaatsster Gretha Smit gaat vandaag onder het mes WINTERSPORT 44 Vrijdag 1 februari 2008 PZC Scoor een TOMTOM Ga naar: www.pzc.nl Atleet uit Ossenisse is klaar voor de halve marathon van Cadzand. Stuur uw sportvideo's en -foto's naar de PZC SKIKLEDING TOT 70% KORTING SKI S SKISCHOENEN TOT 50% KORTING FITNESSKLEDING TOT 70% KQRTTNG ERIK www.intersporterik.nl _W ik eind vorig jaar 49.48 minuten over 13 kilometer. Een jaar eerder was ik liefst vier minuten langza mer en ook helemaal kapot. Derge lijke wedstrijden gaan me nu veel gemakkelijker af', legt Ottjes uit. Hij voegt er aan toe dat zijn basis snelheid aanzienlijk is toegeno men sinds hij twee keer per week op de atletiekbaan in Hulst traint. „Het gaat dan om pure snelheid en intervaltraining. Dus zes keer 'Het hardlopen is echt een levenswijze geworden. Het is meer dan een hobby' een kilometer, of vijftien keer vier honderd meter op tempo, dat soort werk." Om zondag in Cadzand goed be slagen ten ijs te komen, volgt Mar co Ottjes - lid van RKHAV in Hulst - een strak schema. Exclusief baantrainingen en wedstrijden komt hij nu aan zo'n vijftig loopki lometers per week. Vooralsnog ver loopt alles voorspoedig. Hoe an ders was het in augustus vorig jaar, toen Ottjes door een bot breuk in zijn voet zijn loopschoe nen twee maanden noodgedwon gen moest laten staan. „Mijn voor bereiding op de marathon van Eindhoven liep daardoor helemaal in de soep. Op dit onderdeel wil ik dit jaar graag een scherpe tijd neerzetten. Dat zal moeten gebeu ren in Utrecht." Ottjes, die zich ook heeft inge schreven voor de Kustmarathon, pint zich voor de halve marathon van Cadzand niet vast op een tijd. Het wordt hoogstwaarschijnlijk extra zwaar. Want doordat het hoogwater is, moeten de atleten op het strand door het zware, mul le zand lopen. Hij hoopt minstens zijn 1 uur, 21 minuten en 23 secon den van vorig jaar te evenaren. „Een podiumplaats bij de Masters H35 zou ook heel mooi zijn." Marco Ottjes: „Achteraf gezien gaat het om een opmerkelijke ommekeer in mijn leven. Aan sport deed ik eigenlijk nooit." foto Wim Kooyman Midwinter halve marathon van Cadzand-Bad De Midwinter halve marathon van Cadzand-Bad wordt voor de zeventiende keer gehou den. Het is meteen ook het Open Zeeuws kampioen schap op deze afstand. Dik vier honderd deelnemers en deel neemsters maken hun opwach ting. De start is zondag om 11.30 uur op Boulevard De Wielin gen. Op dezelfde tijd en loca tie begint ook de prestatieloop over vijf kilometer, de jeugd- loop (750 en 1500 meter) be gint om 12.00 uur. Het rijtje favorieten van organi sator Jan van de Linde voor de eindzege - voor zover inge schreven - bestaat uit Niels Koole (Zoutelande), Remy Vas- seur (Vlissingen), Sjaak Luteijn (Oostburg), Edwin de la Ruelle (Koewacht) en de Belg Chris- tophe de Ketelaere uit Eke, de winnaar van vorig jaar. Niels Koole was de twee voor gaande edities de beste Zeeuw, Theo Rabout uit Aar denburg - die als gevolg van de naweeën van griep niet mee doet - was dit in 2005. Bij de vrouwen heeft een aantal favo rieten zich nog niet ingeschre ven. Frederique Versluys uit Zuidzande gooit in elk geval ho ge ogen. Het parcours loopt de eerste vijf kilometer langs Het Zwin. Daarna gaan de lopers via lan ge trappen het strand op. Na drieënhalve kilometer moeten ze om de Verdronken Zwarte Polder heen. Daarna volgt weer anderhalve kilometer strand. Het keerpunt ligt vier honderd meter verderop. Van hieruit gaan de deelnemers over de heuvelachtige duinen richting de finish. Het parcoursrecord staat op naam van Sepp Vermeulen (1.08.01) uit Koewacht. Wie deze tijd verbetert, verdient tweehonderd euro. Aangeboden door: Beste sendee, laasste prijs! door René van Stee OSSENISSE - Door het lekkere - en vele - eten en een pilsje op zijn tijd groeide Marco Ottjes lang zaam maar zeker uit zijn vel. Ook zijn conditie holde achteruit. Dat zat de Ossenissenaar steeds meer dwars. Vier jaar geleden zette hij resoluut de knop om en stortte zich op het hardlopen. Hij doet zondag voor de tweede keer mee aan de Midwinter halve marathon in Cadzand. „Achteraf gezien gaat het om een opmerkelijke ommekeer in mijn le ven. Aan sport deed ik eigenlijk nooit. Op den duur was het hoog tijd dat ik meer lichaamsbeweging kreeg. Nu weet ik eigenlijk niet be ter. Het hardlopen is echt een le venswijze geworden. Het is meer dan zo maar een hobby", vertelt Op www.pzc.nl staat een video- filmpje met een voorbeschouwing van de Midwinter halve marathon in Cadzand-Bad. En heeft u al de video gezien van de scorende Ist- van Bakx? Of de training van tur ner Anthony van Assche in Ameri ka? Voeg daar uw sportfilmpje aan toe! Dat is eenvoudig te doen, via YouTube. Op onze site hebben we stap voor stap uitgelegd hoe. In fe bruari lossen we natuurlijk ook de belofte in uit onze eerste aankondi ging enkele weken geleden: voor het beste filmpje van de maand hebben we een TomTom navigatie systeem klaarliggen. En dat elke maand opnieuw. Het beste filmpje van het seizoen belonen we van de zomer met een notebook. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Mikro Electro. Wat let u nog om uw sportvideo naar ons toe te sturen, het liefst direct nadat u die hebt opgenomen? Een mooi doel punt, een onnavolgbare schijnbe weging, een onwrikbare houd greep, een spannende finish: stuur de beelden naar de PZC. En u kunt ook sportfoto's in het fotoal bum op onze site plaatsen. Ver geet niet elke dag te kijken welke video's en foto's zijn toegevoegd! MIDDELBURG TEL. 0118*- 611 741 hij. Door hard te trainen in de pol ders rond Ossenisse boekte Marco Ottjes snel veel progressie. Zijn eer ste wedstrijd, de Havenloop van 2005 in Terneuzen, leverde met een een tweede plaats op. Vanaf dat moment had hij de smaak van het wedstrijdlopen te pakken. Niet zonder succes. Want zo'n tweeënhalf jaar later leidt Ottjes in zijn leeftijdcategorie, de Masters H35, de dans in de Delta Cross competitie. Met alleen nog de Fin- landcross in Westdorpe op het programma kan de eindzege hem nauwelijks ontgaan. De rek is er volgens Ottjes nog lang niet uit, ook al is hij inmid dels 38 jaar. Niet alleen goede voor beelden in zijn directe omgeving - onder wie een nationale topper als Sjaak Luteijn in de categorie bo ven vijftig jaar - sterken hem in die overtuiging, maar ook zijn prestaties van het laatste jaar. „De Kerstloop in Breskens is daar van een mooi voorbeeld. Daar liep door Ger Lammerink ZWOLLE - Gretha Smit ondergaat vandaag in het IJsselland zieken huis in Zwolle een operatie aan haar linkeronderbeen. De schaats ster van Telfort heeft last van een blessure die wordt veroorzaakt door het zogenoemde comparti ment syndroom. Ze hoopt binnen een week de training te kunnen hervatten. Smit verwacht daardoor begin maart in Nagano fit genoeg te zijn om bij de WK afstanden te starten op haar favoriete onderdeel, de 5000 meter. Ze ontbreekt het ko mende weekeinde bij de wereldbe kerwedstrijden in Baselga op de .3000 meter en kan zich daardoor öp deze afstand formeel niet meer kwalificeren voor de finale van de wereldbeker, medio februari in Heerenveen. Volgens bondscoach Wopke de Vegt is het echter niet uitgesloten, dat de schaatsster daar voor nog door de betreffende com missie van de KNSB wordt aange wezen. Tijdens de WB-finale heeft ze de kans zich te kwalificeren voor de drie kilometer van de WK afstanden. Smit hoopt in Nagano nog op de beide lange afstanden van de partij te kunnen zijn. Al enige tijd wordt Smit gehinderd door de blessure. Bij de NK afstan-. den miste ze daardoor al de slotaf- stand. Afgelopen weekeinde be sloot ze ook niet mee te doen aan de 5000 meter in Hamar. Aanvan kelijk hoopte Smit dat de kwet suur met rust zou herstellen. Dat bleek niet het geval. UIT BASKETBAL New York. NBA: Orlando Magic - Miami Heat 107-91, Philadelphia 76-ers - Milwaukee Bucks 112-69, Toronto Raptors - Washington Wi zards 122-83, New Orleans Hornets - Golden State Warriors 103-116, Minnesota Timberwol- ves - Chicago Bulls 83-67, Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 102-106, Portland Trail Bla zers - Cleveland Cavaliers 83-84, Utah Jazz - New York Knicks 100-89. GOLF Dubai. Desert Classic, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1Woods (VSt) 65 slagen, 2. Dyson (Eng), Edberg (Zwe), Hend (Aus), Jime nez (Spa), Kaymer (Duij, Levet (Fra), McDo well (Nir), McLardy (ZAf), Murphy (ler), McLar- dy (Ina), Singh (Ina) 67,13. Derksen 68, 52. La- feber 71. TENNIS .r Boedapest. Fed Cup, Europees/Afrikaanse zone. Groep 1, tweede speelronde: Neder land - Portugal 2-0. Reinhardt - Nogueira 6-0 6-3, Rus - Silva 7-5 6-4. Vina del Mar. Mannen. Tweede ronde: Mona co (Arg/3) - VassaHo Arguellö (Arg) 6-3 4-6 7-5, Cuevas (Uru) - Verdasco (Spa/4) 7-5 6-3, Brzezicki (Arg) - Cranollers (Spa) 6-2 6-2, Aca- suso (Arg/7) - Gimeno (Spa) 6-2 6-2. VOETBAL Ghana. Afrika Cup. Groep D, derde speelron de: Tunesië - Angola 0-0, Senegal - Zuid-Afrika 1-1 (1-1). 14. Van Heerden 0-1, 37. Camara 1-1. Eindstand: 1. Tunesië 3-5 (5-3), 2. Angola 3-5 (4-2), 3. Senegal 3-2 (4-6), 4. Zuid-Afrika 3-2 (3-5). Tunesië en Angola naar kwartfinales. WIELRENNEN Doda. Ronde van Qatar. Vijfde etappe, rit rond Al Khor (170 km): 1. Napolitano (Ita) 3.49.14, 2. Loddo (Ita), 3. Boonen (Bel), 4. Chicchi (Ita), 5. Troessov (Rus), 6. Pagliarini (Bra), 9. De Jongh, 19. Veelers, 41. Heijboer, 52. Tjallingii 0.38, 57. Rooijakkers 1.19, 60. Maaskant 2.07, 74. Den Bakker 10.31, 107. Curvers, 108. Goesinnen, 109. Duyn, 122. Terpstra. Algemeen klassement: 1. Boonen 12.38.07, 2.. De Joogh C.17,^3. Van Avermaet (Bel) 0.30, 4. Sutton (Aus) 0.36, 5. Roelandts (Bel) 0.40, 6. Pichot (Fra) 1.00, 7. Tjallingii 1.03, 27. Veelers 4.51, 40. Maaskant 11.11, 46. Heijboer 13.32, 48. Terpstra 15.05, 52. Cur ve^ 16.09, 67. Rooijakkers 22.50, 79. Duyn 27.40, 85. Den Bakker 28.55. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80