Alles moet wijken voor de Super Bowl Prijs van kaartje voor EK voetbal loopt op 41 Quarterbacks Giants en Patriots zijn tegenpolen: familieman treft rebel. Ajax mist Davids tegen Feyenoord en Roda JC Excuses Maradona voor hand van God Rolstoeltennissers tegen validen in Goes Na doldwaze avond volgt voor Istvan Bakx een hectische dag 42 en 43 Atleet Marco Ottjes heeft zijn leven andere wending gegeven 44 Vrijdag 1 februari 2008 door Frank Hendrickx WASHINGTON - Vergeet de verkie zingen. In Amerika draait het zon dag maar om één ding: de Super Bowl. De New York Giants gaan het in Arizona opnemen tegen de ongeslagen New England Patriots. Dat is het sportieve affiche, maar de Super Bowl is ook een commer cieel slagveld. Wie heeft het beste reclamespotje van dertig seconden (kosten: 2,7 miljoen dollar): Hyundai of Audi, Pepsi of Gatorade? Welke artiest gaat de show stelen: Bon Jovi of Alicia Keys? De strijd om de Ame rican Football-titel is in alle opzich ten het evenement van het jaar. Mensen die thuis een feestje orga niseren, kopen massaal breedbeeld televisies. Vorig jaar stegen de ver kopen in de week voor de Super Bowl met 61 procent. De hele dag staat in dienst van de 'Tom Brady feest in de hipste clubs en winkelt buitensporig in Manhattan' wedstrijd. Televisiezender Fox trekt maar liefst negen uur uit voor de voorbeschouwing. De en kel van Tom Brady zal daarbij één van de belangrijkste onderwerpen zijn. De 30-jarige quarterback van de Patriots, die al drie keer eerder een Super Bowl won, is het brein achter de ongeslagen recordreeks van de Patriots, één van de beste teams ooit. De fans schrokken zich dan ook kapot toen de speler re cent met een ingepakte enkel werd gesignaleerd in New York, waar hij op visite was bij zijn vriendin Gisele Bündchen, het lin geriemodel uit Brazilië. Dé enkel lijkt inmiddels in orde. Brady kan spelen, zo liet zijn team weten. Hij zal het opnemen tegen Eli Manning, de quarterback van de Giants, een speler die dit jaar doorbrak. De twee spelverdelers zijn tegenpolen. De 27-jarige Man Met zijn grote Patriots-rivaal Tom Brady op de achtergrond staat Giants-quarterback Eli Manning de pers te woord. De twee spelverdelers zijn het gezicht van hun team. foto Michael Chow/AP ning is de 'all American boy'; rus tig, teruggetrokken, getrouwd met het meisje dat hij ontmoette op de universiteit. Hij spreekt met zachte stem en baart buiten het veld nooit opzien. Zijn bijnaam: 'Easy'. Bij Brady is dat anders. Hij staat be kend als 'Tom Terrific' of 'Califor nia Cool'. Brady is niet weg te slaan uit de tabloids. Hij feest in de hipste clubs, winkelt buitenspo rig in Manhattan en heeft een voorliefde voor mooie vrouwen. In 2007 verwekte hij een buiten echtelijk kind bij een actrice, maar adverteerders blijven gek op hem. Brady is, ondanks alle ophef bui ten het veld, één van de beste quar terbacks ooit. In 2000 werd hij pas als 199e gekozen tijdens de 'vei ling' van jonge spelers, maar de Pa triots hebben nooit een gelukkiger hand gehad dan toen. Brady heeft tal van records gebroken. Hij gooi de de meeste touchdown passes ooit in één seizoen, leidde de club naar de langste ongeslagen reeks in de geschiedenis en won al drie Super Bowls. De algemene ver wachting is dat zondag Super Bowl nummer vier volgt voor Bra dy. De Patriots domineren de com petitie al het hele seizoen. De Giants kwamen pas laat op stoom. Dat gold vooral voor Manning, die na een paar nederlagen al bijna was afgeschreven. Fans vonden hem een zeurpiet en noemden hem zelfs 'baby Manning', maar in de play-offs speelde hij tot dusver verbazingwekkend goed. Als Man ning zondag wint, zal hij voor het eerst meer in de schijnwerpers staan dan rivaal Brady. AMSTERDAM - Wie in juni een wed strijd van Oranje tijdens het Euro pees kampioenschap voetbal wil bijwonen zal daar veel geld voor moeten neertellen. Op internet wordt inmiddels druk gehandeld in plaatsbewijzen voor de belang rijkste wedstrijden. Omdat de capa citeit in de stadions in gastlanden Oostenrijk en Zwitserland beperkt is, lopen de prijzen op. Op verscheidene websites worden kaarten aangeboden voor honder den euro's. Zo wordt voor tickets voor Nederland-Italië en Neder land-Frankrijk tussen de 450 en 1195 euro gevraagd. Een kaartje voor de finale moet 2673 euro op brengen, zonder dat de betaler weet welke ploegen hij in actie zal zien. Het EK voetbal begint op 7 juni met de wedstrijd Zwitser- land-Tsjechië. Voor dat treffen kost een toegangskaart op internet tussen de 500 en 1295 euro. De fi nale wordt op 29 juni gespeeld. Het Nederlands elftal speelt de poulewedstrijden tegen Italië (9 juni), Frankrijk (13 juni) en Roe menië (17 juni). Die wedstrijden vinden plaats in het Stade de Suis se in Bern, de hoofdstad van Zwit serland. Het stadion biedt plaats aan 30.000 toeschouwers. AMSTERDAM - Ajax moet het zon dag in de topper tegen Feyenoord zonder Edgar Davids stellen. De middenvelder is door zijn rode kaart tegen PSV voor drie wedstrij den geschorst, waarvan één voor waardelijk. De KNVB legde Davids de straf op wegens 'ernstig gemeen spel'. In het duel met PSV woensdag maak te hij in de laatste minuut een sli ding met twee benen naar voren op de enkels van Edison Méndez. Scheidsrechter Jan Wegereef trok direct een rode kaart. Ajax en Davids gaan niet in be roep tegen de schorsing. Behalve de wedstrijd tegen Feyenoord mist Davids ook het treffen met Roda JC een week later. LONDEN - Diego Maradona heeft gisteren zijn excuses aangeboden voor zijn beroemde doelpunt met behulp van de 'hand van God'. De Argentijnse stervoetballer gebruik te in 1986 zijn hand bij zijn eerste treffer in de kwartfinales van het wereldkampioenschap tegen Enge land (2-1). De scheidsrechter zag dit niet. Maradona zei na afloop dat God het zo had gewild. „Als ik terug zou kunnen keren in de tijd om mijn excuses aan te bieden en de geschiedenis te herschrijven, zou ik dat doen", aldus Maradona in een interview. „Maar het doel punt is nog steeds een doelpunt. Argentinië werd werelkampioen en ik was de beste speler in de we reld." GOES - Rolstoeltennissers spelen komend weekeinde tegen valide tennissers in Goes. Voor het eerst integreert het dubbeltoernooi in tennishal Schelde International de rolstoelers in de valide categorie ën. Een dubbel wordt gevormd door een rolstoeltennisser en een T valide speler. Vooralsnog zijn er nog maar twee 'gemengde' kop pels ingeschreven. Eline Eenhoorn uit Vlissingen en Johan Kooman uit 's-Heer Arendskerke spelen aan de zijde van een valide tennis ser. Tijdens dit Accon AVD dubbeltoer nooi wordt geld ingezameld voor 'Tennis out of Your Heart'. Dezr stichting ondersteunt projects voor Braziliaanse straatkinderen. Tip? sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77