geland College rumoerig van start Nog geen uitsluitsel minicampings Politie redt Souburger uit de rook 25 'Danceridders' in Westkapelle Kraanvogel gaat naar Amersfoort Eerste vergunningen voor uitbreiding komen binnenkort. WALCHEREN De enkel van Brady houdt Patriots-fans bezig bij Super Bowl Lijnen spelen een belangrijke rol in leven van Kees de Valk 34 Vlissings bestuur krijgt weinig steun, twee fractieleiders weg. Happy Birthday westkapelle - Café Kasteel van Batavia in Westkapelle houdt zater dag 9 februari een dancefeest, on der de naam Knights of the Turn tables. Ridders uit de dancescene die het dijkdorp aandoen zijn on der meer Darkraver, Gizmo, Buzz- Fuzz, Proto-X en Pavo. Ook draaien Zeeuwse talenten. Van 16.00 tot 1.00 uur zorgen vijftien dj's voor oldschool, jump, hardsty- le, hardcore en early-rave. Kaarten kosten 20 euro en zijn te koop in het Kasteel. door Miriam van den Broek veere - Over precies een maand begint het nieuwe kampeersei- zoen. Toch weet nog geen enkele Veerse minicampinghouder of hij dan al vijfentwintig standplaatsen mag hebben in plaats van vijftien. De gemeente Veere heeft besloten dat er in 2008 zo'n 450 extra stand plaatsen op minicampings mogen komen. In de praktijk betekent dat dat 45 campings mogen groeien van 15 standplaatsen naar 25. Het college heeft al een deel van de ruim zestig aanvragen van mini- campinghouders afgekeurd, 23 plannen worden nog beoordeeld en 25 plannen zijn goedgekeurd. Die goedgekeurde plannen moe ten nog een planologische proce dure doorlopen. Voor twaalf cam pings is dat traject al gestart. Piet Kluijfhout van de gemeente Veere verwacht dat de meeste van hen nog voor 1 maart de benodigde ver gunningen binnen hebben. De rest volgt later dit seizoen. Hoe snel de vergunningen er zijn, hangt nog wel af van eventuele be zwaren. Een bezwaar dat uiteinde lijk bij de rechter belandt, kan de uitbreiding met een jaar of meer vertragen. Op de minicampings die al in de planologische molen zitten, wordt inmiddels hard ge werkt aan extra parkeerplaatsen, een tweede toiletgebouw en de zo genoemde landschappelijke inpas sing. „Ze doen dat wel op eigen ri sico", verduidelijkt Kluijfhout. Schotse terriër-pup July van dat Zierikzeese gezin maakt zich niet gauw druk. Da's typisch Schots: huis in brand? Ach, neem eerst een whisky'tje. Maar van één ding wordt ze wild. Dat is de ver jaardagskaart die als je 'm open vouwt Happy Birthday van Ste- vie Wonder laat horen. July blaft ernaar en als ze 'm te pakken krijgt, zet ze haar tanden erin. Ze schudt met de kaart in de bek en loopt trots rond met deze wil loze prooi. De familie begint zich zorgen te maken. Straks is July groot en - hoewel de kans mi niem is - moet je er toch niet aan denken: een zingende Stevie Wonder die aanbelt in Zierikzee. Dan kan ie 't shaken. «Hggp Mi HPüi ssS fm Vrijdag 1 februari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - De wisseling van de Vlissingse wacht ging gisteravond gepaard met veel vuurwerk. In eens waren er excuses van wethou der Tineke Verhage. Maar ook een fikse afwijzing van het nieuwe col lege. Want dat werd niet zomaar geïn stalleerd. Slechts 19 van de 28 stem men (één raadslid ontbrak) kregen Frans Prins, Piet Polderman en Jac ques Suurmond voor hun benoe ming. Rob van Dooren eentje meer, waarschijnlijk omdat hij wél in Vlissingen woont - in tegenstel ling tot de rest. Dat was voor de SP precies de re den om geen zegen te geven. Trix de Roos: „Mensen die totaal geen voeling hebben met onze stad moeten hier problemen komen op lossen. Over twee jaar zijn ze weg, wat dan? Dan kan de informateur wel leuk zeggen: 'daar moet de raad maar vrijstelling voor geven'. Nou, dat vind ik dus niet." Voor GroenLinks was het draag vlak voor de coalitie, 15 van de 29 zetels, te smal. „Het is weer de helft plus één", beklaagde Peter Kruizinga zich. „Dat is heel slecht in deze crisissituatie. Er is op aan gedrongen om indieners van de motie van wantrouwen, behalve de WD, buiten de poort te hou den. Nu hebben we een coalitie waar de PvdA een zwaar stempel op drukt." Na lovende teksten van burgemees ter Wim Dijkstra („Ton, ik heb je leren kennen als iemand die loyaal is, open en no-nonsense") en PvdA-fractievoorzitter Henk de Haas („Tineke, je was slagvaardig en daadkrachtig, misschien zelfs wel té slagvaardig en daadkrach tig") namen twee wethouders af scheid. Ton Croné deed dat met weinig woorden. Tineke Verhage niet. „Ik heb geen spijt van het be sluit van 3 juli (om twaalf ambte naren naar huis te sturen, red.) en ik durf zelfs te zeggen dat het noodzakelijk was voor Vlissingen. Toch bied ik mijn welgemeende excuses aan aan degenen die direct geraakt zijn. Hier zijn alleen maar verliezers." Ze kon het niet laten om - net als Conny Seybel, Ellie Walrave en ook Anneke van Dok dat al eer- derdeden - toch nog even uit te halen naar de raad. „In u als raad PW Het bleef gisteravond in Vlissin- gen niet bij de wisseling van één wacht. Ook twee fractievoorzit ters traden af. Tineke Verhage maakte haalde uit naar de raad. ben ik teleurgesteld. Uw emo tioneel handelen, op basis van macht en eigenbelang, hebben uw geloofwaardigheid aangetast. Raad, u bent de loods die deze boot moet sturen. Maar bemoei u niet met de machinekamer. En ze ker niet met de bouten en de moe ren." Croné verdween direct uit het stad huis, Verhage nam plaats op de pu blieke tribune. Ook fractievoorzit ter Wim Hirdes van de Lokale Par tij Vlissingen en Lou Waterman van de Partij Souburg Ritthem leg den hun functie neer. Van die eer ste was het geen verrassing. Maar van Waterman wel. De reden ligt volgens hem in het feit dat zijn partij weer plaats moet nemen in de oppositiebanken. En hij is nog steeds teleurgesteld in de afwijzing van zijn wethouder. „Bovendien heb ik na dit tropenjaar wel even rust verdiend." door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Een pannetje met vet op het fornuis heeft ervoor ge zorgd dat een huis aan de Ritthem- sestraat in Souburg gisternacht vol ledig vol rook kwam te staan. Een brandlucht en het geluid van een heftige hoestbui deed de buur man rond vier uur in de morgen vermoeden dat er brand was uitge broken. Toen hij bij de buren rook uit de brievenbus zag komen, heeft hij direct alarm geslagen. Een politieauto die toevallig in de buurt rondreed, was snel ter plaat se. Agenten forceerden de deur en namen de bewoner, die inmiddels versuft op de grond van de slaapka mer zat, mee naar buiten. Inmiddels was ook de brandweer gearriveerd. Die heeft gezocht naar eventuele andere aanwezigen, en de oorzaak voor de rookontwikke ling. Dat bleek een brandend pan netje met vet op het fornuis. Met een grote ventilator heeft de brandweer vervolgens het huis ge ventileerd, in de naastliggende wo ningen zijn metingen gedaan. De bewoner is ter plekke door am bulancepersoneel onderzocht, net als een van de agenten die last had van prikkelingen. De bewoner is la ter voor de zekerheid nog meege nomen naar het ziekenhuis. Het nieuwe college van Vlissingen: Piet Polderman, Frans Prins, burgemeester Wim Dijkstra, Jacques Suurmond en Rob van Dooren. foto Ruben Oreel gapinge - De opgezette paradijs kraanvogel die de Dierenbescher ming half januari 'redde' uit een weiland bij de Schellachseweg in Gapinge, heeft een nieuw onderko men: Dierenpark Amersfoort. De vogel werd aanvankelijk gehouden voor een mishandelde reiger. De paradijskraanvogel verhuist dins dag 5 februari naar Dierenpark Amersfoort en komt daar in een zaal voor geprepareerde dieren. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61