gelijkenissen in religies' 7 I sin #1 If Gael IIII Doorbraak ontwikkeling Cadzand Onderzoek naar gratis rookmelders minima Integratieproef Open Grens is Hulsters succes Wijk Batterij is overlast zat Strandhotel mag na jaren eindelijk gaan bouwen. Voorstel Giel van Boom krijgt steun van ruime meerderheid raad. Z PZC Vrijdag 1 februari 2008 27 HULST - Het re-integratieproject Open Grens van de gemeente Hulst is een succes. Van de 22 werkzoekenden hebben binnen twee jaar achttien personen een baan gevonden, doch niet allemaal over de grens. Open Grens ging van start in de zomer van 2006 met als doel uitke ringsgerechtigden van de gemeen te Hulst aan een baan te helpen in België. Slechts twee werkzoeken den hebben uiteindelijk werk ge vonden in België, de overige zes tien kregen een baan in Neder land. Dat velen toch in Nederland werk vonden, toont volgens de ge meente Hulst aan dat er voldoen de mogelijkheden zijn op de Ne derlandse arbeidsmarkt. Om deze reden wordt het project Open Grens niet gecontinueerd. Bij de start van het project was er de nodige commotie en werden Kamervragen gesteld, omdat ge dacht werd dat werklozen ver plicht een baan in België moesten aannemen. Staatssecretaris Van Hoof (Sociale Zaken en Werkgele genheid) gaf echter zijn volledige steun aan het project. WESTDORPE - Bewoners van de buurtschap Batterij bij Westdorpe zijn de overlast door zwaar vracht verkeer meer dan zat. Woensdag werd het verkeer op de Tractaatweg in verband met een dodelijk ongeval omgeleid via Sas- dijk en Batterij. De politie had daartoe besloten. De bewoners van de buurtschap snappen dit niet, omdat woensdag daardoor tientallen vrachtwagens (inclusief een handvol trucks met gevaarlijke stoffen) door een woongebied wer den geleid. B en W van Terneuzen is gevraagd om bij de politie erop aan te dringen het verkeer bij onge vallen voortaan uit de woonwijk te houden en om te leiden via de bruggen van Sas van Gent en Sluis kil. foto Wim Kooyman Een klaslokaal van De Zeemeeuw anno 2008 wordt bevolkt door leerlingen uit alle werelddelen. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Er is een door braak in de ontwikkeling van Cad- zand-Bad tot stijlvolle familiebad plaats. Na jaren praten is overeen stemming bereikt tussen de ge meente Sluis en Bart Gorthmanns van het Strandhotel aan het toe komstige Duinplein over zijn nieuwbouwplannen voor het ho tel. Het gaat om een miljoenenin vestering. „We zijn eindelijk klaar met alle voorbereidingen. Zoals het er nu naar uit ziet, kan ik 1 oktober be ginnen met bouwen. Ik hoop dat deze doorbraak katalyserend werkt voor andere ondernemers in Cadzand-Bad." Het leek er tot 14 januari nog niet op dat er witte rook uit de schoor steen zou komen. Het dagelijks ge meentebestuur schreef in een brief aan Gorthmanns dat een bouwver gunning geweigerd zou worden, omdat de hoteleigenaar weigerde een bijdrage te betalen voor inves teringen in de openbare ruimte. Een dergelijke verevenings-over- eenkomst is voor de gemeente es sentieel omdat de gemeenteraad het principe van verevening in het ontwikkelingsplan Cadzand Na tuurlijk Stijlvol heeft vastgesteld. De plannen zaten dus in een im passe. Zowel de gemeente als Gorth manns deelden echter deze week dat er sprake is van een misver stand. Gorthmanns betaalt zijn bij drage, waardoor de gemeente als nog meewerkt aan de nieuwbouw plannen van het hotel. In een gesprek tussen Gorth manns, ambtenaar Patrick van Herwaarden en wethouder Maria le Roy zijn deze misverstanden de wereld uit geholpen. „De brief kan dus als niet geschreven worden be schouwd", aldus een woordvoer ster van de gemeente Sluis. Gorth manns houdt echter nog een slag om de arm. De champagne wordt pas ontkurkt als hij de bouwver gunning in zijn handen heeft. Gorthmanns zet met zijn plannen in op een grote kwaliteitsverbete ring van het Strandhotel. Het ho tel krijgt onder meer een aantal slechtweervoorzieningen zoals een wellness- en fitnesscentrum en een virtuele golfbaan. Deze voorzieningen krijgen een aparte ingang, zodat ze ook beschikbaar zijn voor mensen die niet in het hotel logeren. Ook laat Gorthmanns appartemen ten bouwen in het Strandhotel. „De gemeente en wij willen heel graag deze plannen ontwikkelen. Ik ben uiteraard blij met de mede werking. Dit is een belangrijke ont wikkeling voor Cadzand-Bad." De ontwikkeling van Cad- zand-Bad tot stijlvolle familiebad plaats komt in een versnelling nu de gemeente meewerkt aan nieuwbouw van het Strandhotel. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Minima in de Kanaal zone krijgen wellicht een rook melder van de gemeente Terneu zen. De coalitiepartij TOP/Gemeente- belangen vond gisteravond steun van een meerderheid van de ge meenteraad voor een onderzoek naar de verstrekking van de mel ders. Directe aanleiding voor het idee was het familiedrama in Arne- muiden, waarbij in december vier zusjes om het leven kwamen. Fractievoorzitter Giel van Boom pleitte er ook voor om oudere wo ningen bij het onderzoek te betrek ken, maar die aanduiding riep bij een aantal raadsleden vragen op. „Waarom zouden we oudere wo ningen van welbedeelden van een rookmelder voorzien? Die kunnen er best zelf een betalen", verwoord de CDA'er Henk Siersema de me ning van meerdere raadsleden. Hij pleitte ervoor om de melders te promoten in gebieden waar de brandweer de maximale aanrijtijd niet kan halen. De WD, Christenunie en SGP stemden tegen het voorstel. „Dit is namelijk geen taak van de over heid, maar van de verzekerings maatschappijen en hun cliënten", zei WD'er Eric Beumer. Van Boom was dat om het even. „Wie het doet, maakt ons niet uit. Als die rookmelders straks maar overal hangen." De gemeente Terneuzen onder zoekt of zij minima een gratis rookmelder kan verstrekken. Al leen WD, SCP en Christenunie zien niets in een onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51