Ichtuskerk in Axel wijkt voor woningbouw Taakstraf geëist voor misbruik eist unanimiteit Zeeland izs Lonink coffeeshops Noodverordening: loods Heikant verklaard tot verboden gebied Westdorpe spreekt zich in enquête faliekant tegen verhuizing uit. Klok uit 1501 cadeau voor gereformeerde vrijgemaakte kerk. Hulster burgemeester neemt noodmaatregel om asbestvervuiling. Officier: verdachte heeft twee jonge meisjes niet tot seks gedwongen. ZEEUWS-VLAANDEREN 41 34 door Conny van Gremberghe WESTDORPE - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen stuurt alleen een verhuisvoorstel voor de Ter- neuzense coffeeshops naar de raad als er binnen het college van B en W consensus bestaat over de locatie. Vooralsnog is die overeen stemming er niet, omdat het loca tie-onderzoek van het college nog niet is afgerond. Alle afslagen van de Tractaatweg blijven als vestigingslocatie in beeld. Na het overleg met minister Ter Horst vorige week in Den Haag is er volgens Lonink zelfs weer een bijgekomen: de locatie bij de grens op de plek van het voormalig douaneterrein. De Terneuzense burgemeester gaf dit woensdagavond laat met zoveel woorden te kennen tijdens de drukbezochte jaarvergadering van de dorpsraad van Westdorpe. Hij kreeg uit handen van voorzitter Dick Erkel de resultaten van de en quête over de coffeeshopverhui zing overhandigd. De dorpsraad peilde in november de gevoelens over dat onderwerp. De uitslag was zoals Erkel het aangaf'commu nistisch, maar zonder manipulatie tot stand gekomen'. De formulie ren waren huis-aan-huis verspreid. Ruim vijftig procent van de inwo ners reageerde en slechts twee Westdorpenaren bleken geen Burgemeester Lonink van Terneu- zen wil afzien van verhuizing van de coffeeshops als er geen over eenstemming komt over een nieuwe locatie. Die is er nu niet. moeite te hebben met de verhui zing van een coffeeshop naar West dorpe, maar zij stelden daarbij wel de voorwaarde dat het glastuin- bouwcomplex dan niet door moest gaan. Volgens Erkel zitten de dorpelingen niet te wachten op een probleem van elders. „De pro blematiek ligt gevoelig. Het had voor ons weinig zin om de reacties cijfermatig weer te geven. Dat heb ben we dan ook niet gedaan. Sim pelweg, omdat dit probleem emo ties oproept. Wij als dorpsraad vin den dat de gemeenteraad van Ter- neuzen kennis moet nemen van die emoties." Lonink zegde de dor pelingen toe de bevindingen aan de raad voor te leggen. In zijn reac tie gaf hij aan zeer goed te besef fen dat hij met de doos van Pando ra opgescheept zit. „Als we geen eensgezinde oplossing voor het coffeeshopprobleem vinden, dan heeft het weinig zin een politieke strijd rond dit onderwerp te voe ren. Dan komen we geen steek ver der. Op dat moment moeten we de moed hebben om terug te ko men op het voorgenomen besluit om de coffeeshops te verhuizen", aldus Lonink. door Eugène Verstraeten AXEL - Voor eigenaar Jaap Bakker van de gereformeerde Ichtuskerk in de Axelse Pironstraat is het een bijzonder gevoel. Hij kocht de kerk waar hij vele jaren lang de dien sten bijwoonde. En straks gaat hij er wonen. Maandag start de ver bouwing van de vergaderzaal bij de kerk tot woning. De kerk zelf wordt gesloopt en een makelaar gaat er twee huizen bouwen. Gisteren werd het dak van de to ren gehaald. Voorzichtig, want de grote koperen vis die bovenop de toren fungeerde als bliksemaflei der, komt straks op een betonnen sokkel in de tuin te staan. „Als her innering", zegt Bakker. „Want de sloop is voor veel mensen toch emotioneel. Destijds is er veel moeite voor gedaan om de kerk te kunnen bouwen." Het godshuis uit 1953 wordt al sinds 2001 niet meer gebruikt. In dat jaar zijn de gereformeerden sa men gaan kerken met de hervorm den. Er is nog geprobeerd een an dere bestemming te vinden, maar dat is niet gelukt. „Het gebouw was trouwens in zeer slechte staat", zegt Bakker. „Eigenlijk rijp voor de sloop." Aanvankelijk dien de zich een projectontwikkelaar aan die negen appartementen wil de bouwen, maar dat plan ketste af „Maar goed ook, want dat past De Axelse Ichtuskerk is er zo slecht aan toe dat het gebouw gesloopt moet worden. Het dak is gisteren al van de toren gehaald. foto Wim Kooyman helemaal niet in de wijk", vindt te voeren. De uit 1501 daterende to- kerk in de Kerkdreef. De klok hing Ichtuskerk hem cadeau. En straks Bakker. Hij prijst de medewerking renklok wordt cadeau gedaan aan eerst in het stadhuis. Toen daar komt hij dus te hangen in de kerk van de gemeente om zijn plan uit de gereformeerde vrijgemaakte een carillon kwam, kreeg de in de Kerkdreef door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst heeft door mid del van een gisteravond afgekon digde noodverordening het gebied rondom de uitgebrande loods aan de Magdalenastraat in Heikant tot verboden gebied verklaard. Nie mand mag het terrein betreden in het kader van de volksgezondheid. Bij de brand is asbest vrijgekomen en de vervuiling is geconstateerd bij acht bewoonde percelen en de aangrenzende plantsoenen rond de Magdalenastraat. Vandaag be gint het opruimen van de asbest- snippers en die werkzaamheden zullen zo'n drie dagen duren. De Magdalenastraat, tussen de Polen laan en de Lekestraat, blijft zolang afgesloten voor verkeer. Wanneer de noodverordening wordt opgehe ven is nog onbekend. door Emile Calon MIDDELBURG - De twintigjarige Ter- neuzenaar had veel beter moeten weten, aldus officier van justitie J. Valente. Hij had volgens hem nooit mogen toestaan dat twee twaalfjarige meisjes hem oraal be vredigden. Dat gebeurde oktober 2006. Een van de twee was des tijds verliefd op de jongeman. Vol gens haar dagboek had ze die dag ook nog verder willen gaan. De moeder van het andere meisje kwam er al snel achter wat er was gebeurd en stapte naar de politie om aangifte te doen. De jongeman moest gisteren voor de Middelburgse rechtbank ver schijnen, maar kwam niet opda gen. Voor Valente was dat geen probleem. Hij eiste een werkstraf van 220 uur tegen de inmiddels 21-jarige man. Daarnaast moet hij ook veroordeeld worden tot zes maanden voorwaardelijke celstraf Met nadruk zei de officier dat de meisjes niet waren gedwongen. Wel was de Terneuzenaar, toen de meisjes hem bevredigden, ruw met hen omgesprongen. De officier verontschuldigde zich bij de rechtbank voor late behande ling. Oorspronkelijk was deze zaak bij een politierechter aangebracht. Die vond echter dat meerdere rech ters tot een oordeel moeten ko- Lwa De rechtbank doet uitspraak op 13 februari. De enkel van Brady houdt Patriots-fans bezig bij Super Bowl Lijnen spelen een belangrijke rol in leven van Kees de Valk Vrijdag 1 februari 2008 Tip? redtern@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49