Enthousiasme over gevonden hooimijten Advocaat: betichting van misbruik is wraak van een puber Archeologische vondst bij onderzoek voor N57 buiten Serooskerke (W). Goes 's avonds nog steeds stil Lezing over de leer van Bruno Gröning 'Draaiende ridders' tijdens feest in Kasteel Officier van justitie eist werkstraf voor het betasten van dochters. Oostdijk heeft nu ook een eigen gedenkteken (airanïïca/fé Stefano s pzc Vrijdag 1 februari 2008 29 door Maurits Sep serooskerke (w) - Opwinding maakt zich meester van archeo loog Lourens van de Fijst. Hij heeft bij Serooskerke twee hooimij ten uit de vroege middeleeuwen gevonden. Er moet dus ook een boerderij in de buurt liggen, zegt hij hoopvol. Van de Fijst vermoedt dat die 'en kele meters of tientallen meters' verderop moet hebben gestaan. Hij hoopt die met het vervolgon derzoek te vinden. „Walcheren was dus toch geen leeg eiland", stelt Van de Fijst en thousiast vast. „Dat werd altijd ge dacht. Er is wel veel bekend over de ringwalburchten. Daar vlucht ten de mensen heen vanuit het land eromheen. Maar wat er in die periode op dat land is gebeurd, daar is weinig over bekend. Daar om leidt deze vondst tot consterna tie." De hooimijten zijn gevonden bij de Wattelsweg tussen Serooskerke en Gapinge. Er liggen twee kring greppels van vier meter doorsnee. Rond deze afwateringsgreppels stonden houten paaltjes. Die zijn in de loop der eeuwen verrot. De gaten die ze achterlieten, zijn opge vuld met aarde van een andere kleur dan die eromheen. De archeologen houden dus niks anders over aan hun opgravingen. De aarde wordt steeds een stuk verder afgegraven. Wat dat aan ge gevens oplevert, wordt op papier uitgetekend. „Eigenlijk vernietigen wij alles", lacht Van de Fijst. „Maar dat ge- 1*5 Twee hooimijten uit de vroege middeleeuwen zijn gevonden tijdens archeologische opgravin gen in Serooskerke op de ge plande route van de N57. beurt toch wel als hier de N57 wordt gelegd. Daarvoor moet ook veel worden afgegraven." De locatie van de opgravingen houdt direct verband met de ge plande route voor de N57. Rijkswa terstaat heeft de archeologen op dracht gegeven de bodem te onder zoeken. Van de Fijst is vooral blij dat hij veel ruimte krijgt om zijn werk te doen. „Dat is wel eens anders." Omdat de hooimijten zijn gevon den, moet er de komende twee we ken veel gebeuren. Nu graven de archeologen proefsleuven van vier meter breed en veertig meter lang. Vervolgens is het nodig hele vlak ken van 25 bij 40 meter bloot te leggen. Gevoegd bij de vondsten die ar cheologen vorig jaar hebben ge daan ten noorden van Seroosker ke, ook vanwege de aanleg van de N57, ontstaat een steeds completer beeld van de geschiedenis van het dorp. goes - Het wil nog niet zo vlotten met de pogingen van de gemeente Goes om leegstaande panden boven win kels in de binnenstad weer bewoond te krijgen. Ze geeft daar sinds twee jaar subsidies voor. Sindsdien zijn nog maar zeven 'nieuwe' woningen boven winkels ge bouwd. Een dito aantal is in voorbereiding. Zo laat on dernemer Stefan Schot (foto) de voormalige midden standswoning boven Grote Markt 6 ombouwen tot vijf appartementen. Wethouder Rinus Dieleman wil onder tussen de moed niet opgeven en bekijkt of het mogelijk is het gebied te vergroten, of bij duurdere verbouwin gen meer subsidie te geven. foto Willem Mieras wilhelminadorp - De Bruno Grö ning Vriendenkring geeft dinsdaga vond een lezing in Wilhelmina- dorp over zijn leer. Bruno Gröning was een geestelijke genezer die vooral in de jaren vijftig actief was. Tijdens de lezing komen mensen aan het woord die genezen zijn door deze leer. Verder kunnen be zoekers terecht met al hun vragen over Bruno Gröning en zijn medi sche aanpak. Aanvang 19.30 in het Wilhemina- huis. westkapelle - Café Kasteel van Batavia in Westkapelle houdt zater dag 9 februari een dancefeest, on der de naam -hoe kan het ook an ders- Knights of the Turntables. Ridders uit de dancescene die Ka- pelle aandoen zijn onder meer Darkraver, Gizmo, Buzz-Fuzz, Pro- to-X en Pavo. Ook draaien Zeeuw se talenten. Van 16.00 tot 1.00 uur zorgen vijf tien deejay's voor oldschool, jump, hardstyle, hardcore en ear- ly-rave. Kaarten kosten 20 euro en zijn te koop in het Kasteel. door Emile Calon middelburg - Een klassiek geval van een puberende dochter die wraak neemt op haar vader. En daarnaast ook nog eens een ande re dochter die met een geconstru eerd verhaal op de proppen komt waarin een gescheiden moeder al haar frustraties heeft gelegd. Zo vatte advocaat W. Aerts giste ren voor de Middelburgse recht bank de beide aanklachten tegen zijn cliënt samen. Aerts verdedig de een 46-jarige Vlissinger die vol gens het openbaar ministerie zijn dochters seksueel heeft misbruikt. Hij zou de oudste, toen ze zeven tien was, onzedelijk hebben be tast. Dat zou hij vorig jaar ook heb ben gedaan bij zijn jongere doch ter van tien. Voor officier van justitie J. Zonder van staat dat misbruik vast. Hij wees naar de verhoren bij de poli tie en de verklaringen die volgens hem duidelijk maken dat er iets is gebeurd dat niet is toegestaan. Zon dervan eiste een werkstraf van 240 uur waarvan 110 voorwaardelijk. Aerts vroeg echter om vrijspraak. Volgens hem is de jongste dochter gewoon van de schoot van haar va der gevallen. In een reflex greep hij haar bij haar bovenbenen vast. Toen de gescheiden moeder dat verhaal hoorde, zag ze er een sek sueel vergrijp in. Vervolgens is zij met haar dochter het verhaal gaan inkleuren en hebben ze ook aangif te gedaan. De oudste dochter ge noot een grote vrijheid. Ze had de sleutel van het huis van de Vlissin ger en kón doen wat ze wilde. Toen haar vader die vrijheid pro beerde in te perken 'bleef ze als een puber doorgaan'. Toen haar va der echte maatregelen nam, en zij van het misbruik hoorde van haar jongere zus, besloot ze volgens de raadsman om uit wraak zelf even eens met een verhaal te komen. Uitspraak 13 februari. I** De advocaat van een Middelbur- ger vraagt vrijspraak, omdat zijn cliënt onschuldig zou zijn aan het bestasten van zijn dochter. De officier eist een werkstraf. oostdijk - In het dorp Oostdijk, langs de spoorlijn tussen Kruinin- gen en Reimerswaal, werd gisteren eindelijk een gedenkteken voor de watersnoodramp van 1953 onthuld op de gevel van het dorpshuis. Zes inwoners van -Oostdijk kwamen op 1 februari 1953 om het leven. Omdat het dorp destijds deels be hoorde bij de gemeente Kruinin- gen en deels bij Krabbendijke, stonden de namen van de slachtof fers op gedenktekens in die dor pen. Met de plaquette in Oostdijk is daar verandering in gekomen. WEEKEND Zaterdag 2 en zondag 3 februari 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak). Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. Elke donderdag, vrijdag- en zaterdagavond na het diner vindt een geleidelijke overgang plaats naar onze 'ClubNight'. Met diverse DJ's, vrijdagavond 25+ avond. Kijk op de site voor het programma. Grand Café - Hotel Jersey tel.: 0113 - 23 23 23 In het sfeervolle Grand Café Stefano's ziet u de zeeschepen op een steenworp afstand langs varen. U kunt ze voor uw gevoel zó aanraken. Laat u verrassen door ons heerlijke maandmenu! Grand Café Stefano's tel.: 0118 - 418 019 De hele maand februari een liefdevol Valentijnsmenu! kletsen proeven drinken slapen lachen eten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43