Zeeland leerlingen keuzes Regeltjes opzij voor renovatie duiklocaties Vera en Jasmijn winnen dichtstrijd Zwembad op Tholen gaat mogelijk dicht 'Poëtisch en realistisch tegelijk' 'Opvallend origineel en gedurfd' VMBO'er Vera Krijger zoekt haar hele leven naar de ware. Jasmijn Veenhof wint havo/vwo-categorie met stuk over te laat komen. Gemeente wijst op breed draagvlak en economisch belang. Knuffelen met dieren bij kinderboerderij Koor treedt op in Adriaanskerk Dreischor Open huis in complex Agthoven Nieuwerkerk Activiteitenmiddag in de Hollandsche Hoeve in^ii m PZC Vrijdag 1 februari 2008 2 7 door Martijn de Koning De VMBO-brugklassers van scholen gemeenschap Pontes Pieter Zeeman maakten bij Nederlands een gedicht, om daar vervolgens bij beeldende vorming op een poster een beeld bij te ontwerpen. De prijsuitreiking was gisteren in de bibliotheek in Zierik- zee, waar de werkstukken nog tot 7 februari te zien zijn. Winnaar: Vera Krijger (13) uit Zie- rikzee. Vera Krijger Onderwerp: Vera koos voor een gevoelig onderwerp: de liefde. Haar gedicht gaat over de altijddu rende zoektocht naar 'de ware'. Haar tekst staat in een eenvoudig grijs oppervlak met starende ogen. Waarom? Vera: „Ik vond dit een mooi onderwerp, dat ook mezelf raakt. In meerdere opzichten zoe ken mensen altijd naar de ware, maar die kunnen ze vaak niet vin den. De kleur heb ik grijs gehou den, omdat het eigenlijk een beet je treurig is." 'Eerlijk gezegd hou ik niet zo van gedichten. Ik lees liever een spannend boek' Opvallend: De Zierikzeese houdt eigenlijk helemaal niet van gedich ten. „Ik lees liever een spannend boek", verklapt ze. Juryrapport: De jury zegt 'verrast' te zijn door de 'schijnbare een voud' van Vera's gedicht en ont werp, dat 'poëtisch en toch zo rea listisch' is. De uitwerking noemt ze 'simpel maar ijzersterk'. Twee en drie: Maxine Cooper- king won de tweede prijs met een kleurrijk werk over een meisje dat doodgaat. Derde werd Edie van Mourik, wiens ontwerp vooral op- I viel door de vrolijke, met kleurpot lood getekende omlijsting. •ter) docenten zitten bij wie de leer- fiing voor extra hulp kan aanklop- pen. „Dit brengt het leerproces op een hoger niveau. We hopen dat dit echt dé plek wordt voor boven- bouwers." Mirthe en Whitley doen op dag één meteen een poging de nieuwe werkruimte te benutten waarvoor hij bedoeld is. De één heeft vijf tussenuren per week te vullen, het rooster van de ander laat drie ga ten zien. Tijd die ze prima kunnen besteden om alvast wat huiswerk te maken. „We waren van plan wat aan Frans te doen, maar dat is niet helemaal gelukt", bekennen ze eerlijk. De meiden hebben meer over hun vakantieplannen gekletst. Maar: „De nieuwe werk plek is een flinke verbetering". Wat ging er aan vooraf? Er heeft een pilot gedraaid met vierdeklassers. Ouders vormden een monitorgroepje. Docenten hebben actief mee gedacht Ook is overlegd met leerlingen. C. van Harte, als vader bij Pon tes Pieter Zeeman betrokken, heeft het ontwerp voor de her inrichting gemaakt. johan Driesse, docent natuur kunde, schreef een program ma waarmee leerlingen die de studieruimte betreden, kunnen inloggen. De uren die zij op de ze werkplekken doorbrengen, worden geregistreerd. door Martijn de Koning Kunstenares Neeltje Meerman deelde gisteren de prijzen uit van de gedich ten- en ontwerpwedstrijd voor havo/vwo-brugklassers. Scholenge meenschap Pontes Pieter Zeeman hield die samen met de Zierkzeese bi bliotheek. De jury bestond naast Meerman uit docente Rolien Bakker en wethouder Wijnand Renden. Winnaar: Jasmijn Veenhof (12) uit Scharendijke. Jasmijn Veenhof Onderwerp: Jasmijn maakte een gedicht over 'te laat komen'. Dat omlijste ze bij beeldende vorming met een kleurig schilderwerk. Waarom? Jasmijn: „Ik wilde geen gedicht maken over de liefde. Die zijn er al zo veel. Het moest over iets alledaags gaan. De tijd is voor ons heel belangrijk. Mensen zijn heel veel bezig met overal op tijd komen." Opvallend: Hoewel Jasmijn be weert zelf eigenlijk altijd overal op Jasmijn zegt zelf altijd op tijd te zijn, maar kwam op de prijsuitreiking... te laat! tijd te zijn, kwam ze op de prijsuit reiking... te laat! „Ik heb het eigen lijk nooit, maar dit was ik hele maal vergeten." Juryrapport: De jury noemt de tekst van Jasmijns gedicht 'pak kend en duidelijk' en het onder werp 'opvallend origineel en heel gedurfd'. Beeld en woord verto nen 'een goede samenhang'. Twee en drie: In de categorie havo/vwo eindigde Iris Klooster man als tweede. Zij maakte een werkstuk over een mishandeld meisje. De derde prijs was voor Fleur Rikken, die haar hond als on derwerp koos. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Er moeten flink wat be stemmingsplannen met de voeten worden getreden om alle geplande duikverbeteringen aan de Grevelin- gen mogelijk te maken. De ge meente Schouwen-Duiveland vindt de sport echter zo belangrijk voor de recreatiesector, dat ze met plezier vrijstelling verleent. De gemeente heeft samen met de provincie, het Grevelingenschap en de Nederlandse Onderwater sport Bond een plan opgesteld om de duiklocaties bij Dreischor (Zuid- langeweg), Den Osse (Nieuwe Kerkweg) en Scharendijke (zowel De Koepel als het Kabbelaarsrif) te verbeteren. Er komen onder meer nieuwe parkeerplaatsen, toiletten, kleedruimtes, steigers en trapjes. De Koepel krijgt een duikplaats voor invaliden. De gemeente wijst er ook op dat hierdoor verwaarlozing wordt te gengegaan, het goed is voor de eco nomie, de wijzigingen niet zo in grijpend zijn en er een breed draagvlak is voor de plannen. Jaarlijks worden in de provincie zo'n miljoen duiken gemaakt, waarvan de meeste op Schou wen-Duiveland. SINT-MAARTENSDIJK - Het gemeen telijk zwembad Haestinge in Sint- Maartensdijk lijkt zijn langste tijd te hebben gehad. Het college vindt dat het gesloten kan worden als op één van de recreatieparken bij het dorp een groot overdekt zwembad komt. Er zijn op dat gebied twee initiatie ven. Zowel de eigenaar van cam ping De Pluimpot als de initiatief nemer van bungalowpark Wulp dal heeft aangegeven een zwem bad te willen aanleggen. De gemeente voert gesprekken met beide partijen en probeert te voorkomen dat ze straks allebei een klein zwembad aanleggen. Het college ziet in plaats daarvan liever één groot en overdekt bad, waar ook de bevolking van Sint-Maartensdijk gebruik van kan maken. „Als het zover komt, ligt het voor de hand dat het gemeen telijke zwembad wordt gesloten", schrijven burgemeester en wethou ders. ZIERIKZEE - De knuffelochtend bij kinderboerderij De Punt in Zierik- zee is hervat. Donderdag 7 februa ri kunnen kleine kinderen tussen 10.00 en 11.00 uur konijntjes en an dere kleine dieren aaien. Zintuigelijke beleving staat tijdens deze ochtend voorop. Kinderen kunnen horen, zien en voelen. Tegelijkertijd leren ze met dieren omgaan en voor ze te zor gen. DREISCHOR - Het koor van de chris telijke gemengde zangvereniging VZOS uit Oosterland treedt zon dag om 10.00 uur op in de Sint Adriaanskerk in Dreischor. Tijdens de dienst wordt aandacht besteed aan de watersnoodramp van 55 jaar geleden. Het koor staat onder leiding van Willemdirk van den Berg, met medewerking van pianis te Cathy Kotoun uit Zierikzee. NIEUWERKERK - Zaterdag wordt open huis gehouden in het appar tementencomplex Agthoven in Nieuwerkerk. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de ap partementen en het aan het omrin gende terrein aan de Weststraat. Er zijn nog zes appartementen te koop. Van 11.00 tot 13.00 uur kun nen bezoekers een kijkje nemen. COES - Milieu Educatief Centrum de Bevelanden houdt woensdag een activiteitenmiddag bij de kin derboerderij van de Hollandsche Hoeve in Goes. De deelnemers gaan samen met de boswachter op zoek naar vogels die hier overwin teren. De activiteiten zijn voor kin deren van zes tot en met negen jaar oud. Opgeven is vereist en kan via 0113-252628. Aanvang 14.00 uur in het MEC-gebouw. 'De Ware' 'Te Laat'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41