Zeeland Jop niet per se zaligmakend certificaat 'Wijziging functie was onterecht' Pakket Leefstijl voor Kirreweie SCHOUWEN-DUIVELAND Lijnen spelen een belangrijke rol in leven van Kees de Valk Wensen jongeren op Schouwen-Duiveland lopen sterk uiteen. Happy Birthday ZIERIKZEE - Ondeugende gedichten zaten erbij, maar ook ro- vestiging van warenhuis Hema was gisteren een uur lang het mans werk, geïnspireerd op het thema van dit jaar, 'het ding', mantische en politiek getinte. Werk van Rutger Kopland werd domein van het Schouws dichterscollectief. In het kader van Een thema dat door de dichters breed werd opgevat; tot ver- gedeclameerd, maar ook een in Schouws dialect geschreven de Nationale Gedichtendag lazen de leden van het collectief maak van hun mededichters en het winkelend publiek, gedicht werd voorgedragen. De koffiehoek van de Zierikzeese en alle anderen die het wilden horen voor uit eigen én ander- foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZONNEMAIRE - In het ene dorp staaa jongeren te trappelen om een hangplek of skatevoorziening. In de volgende kern geeft de oude re jeugd consequent niet thuis. Jeugd- en jongerenwerk van het Welzijnshuis werkt in opdracht van de gemeente Schouwen-Dui veland aan een visie op het jeugd beleid op het eiland. Centraal daar bij staat hoe jongeren elkaar kun nen ontmoeten in hun eigen dorp of stad. Het streven is op een natuurlijke BURGH-HAAMSTEDE - Basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede heeft gisteren 2500 euro ontvan gen van de Lionsclub Schou wen-Duiveland. Het geld is be doeld voor de aanschaf van het trainingsprogramma Leefstijl. Do centen kunnen hiermee de leerlin gen sociaal-emotionele vaardighe den bijbrengen. Dan gaat het om luisteren, vergroten van zelfver trouwen en uiten van gevoelens. manier naar oplossingen te zoe ken, geeft Jeroen Portier van het Welzijnshuis aan. Een jop (jonge renontmoetingsplaats) in de vorm van container of overkapping is niet per se zaligmakend. In Zonne- maire lijkt er bijvoorbeeld weinig behoefte aan zo'n hangplek te zijn. Gisteravond meldden zich daar in het dorpshuis maar drie jongeren op een door het Welzijnshuis geor ganiseerd verkennend gesprek, waar ook enkele oudere inwoners van Zonnemaire bij aanwezig wa ren. Het is belangrijk aan de jeugd te blijven trekken, meent betrok ken dorpsgenoot Virginia Kilgore. „Je laat zo zien dat er meerdere mogelijkheden in het leven zijn." Dorpshuisbeheerder Miranda door Esme Soesman ZIERIKZEE - De twee sectordirecteu ren van Pontes Pieter Zeeman die mei vorig jaar een andere functie kregen toegewezen, zijn terug op hun oude stek. Het schoolbestuur heeft geconclu deerd dat de wijziging die per 1 au gustus is ingegaan 'onterecht' was, zo schrijft rector B. Martens in een eerder deze maand verspreide brief aan ouders en verzorgers van leerlingen van de Zierikzeese Duinhouwer-Danker wil daar best een rol in spelen. Met Jens (17) en Thjeu (15) uit Zonnemaire brain stormt ze over het organiseren van een filmmarathon of andere voor de jeugd aantrekkelijke activitei ten. Voor zover het om een vaste voorziening gaat, wordt - op lange re termijn - gedacht aan verhar ding van de ijsbaan, zodat die (door jong en oud) multifunctio neel kan worden gebruikt. Uit eerdere verkennende gesprek ken die het Welzijnshuis in andere UJ Het Welzijnshuis brengt in op- dracht van de gemeente Schou wen-Duiveland wensen van de jeugd en mogelijke oplossingen in beeld. school. „De maatregelen die in mei 2007 zijn getroffen, waren on zorgvuldig". Het plan van rector Martens om het tweetal een andere manag- mentfunctie te geven, én de ma nier waarop dit plan werd gelan ceerd, zette kwaad bloed bij het personeel. De twee sectordirecteu ren hebben hun oude functies (res pectievelijk sectordirecteuren van de afdelingen bovenbouw havo/vwo en onderbouw dorpen voerde, blijkt dat Ricky Donselaar uit Oosterland (20) on geduldig op een overdekte hang- plaats aan de rand van dat dorp wacht. „Een containertje bij de BP ofzo. Afgelegen, zodat mensen niet gaan klagen". Ook in Scharendijke en Noordgou- we is er een roep om een jop. In Brouwershaven wordt die gecom bineerd met een mobiele skate- baan. De gemeente is druk doende deze voorziening planologisch te regelen. In totaal hebben zeven kernen belangstelling getoond voor een mobiele skatevoorzie ning. Het Welzijnshuis adviseert en brengt wensen van jongeren en mogelijke oplossingen het ko mend jaar verder in beeld. havo/vwo en brugklassen vmbo) inmiddels weer opgepakt. Daar mee is het conflict op Pontes Pie ter Zeeman overigens nog niet de finitief ten einde. Met behulp van een bemiddelaar wordt nog inten sief gewerkt aan het op één lijn krijgen van alle visies op de school. In dit proces zijn bestuur, directie en deelmedezeggenschaps- raad betrokken. De verwachting is dat dit traject over een paar weken eveneens kan worden afgerond. BRUINISSE - Zorgverlener Allevo schaart zich bij de grote club in stanties die met het HKZ-keur- merk mogen pronken. Theo van Campen, voorzitter van de Raad van Bestuur, neemt het certificaat woensdag om 14.30 uur in het Bruinisser zorgcentrum 't Opper in ontvangst. In Nederland bezit ten ruim 1700 instanties het keur merk, waarvoor de criteria door de zorgsector zelf zijn opgesteld. Tip? redactie@pzc.nl Schotse terriër pup July van dat Zierikzeese gezin maakt zich niet gauw druk. Da's typisch Schots: huis in brand? Ach, neem eerst een whisky'tje. Maar van één ding wordt ze wild. Dat is de ver jaardagskaart die als je 'm open vouwt Happy Birthday van Ste- vie Wonder laat horen. July blaft ernaar en als ze 'm te pakken krijgt, zet ze haar tanden erin. Ze schudt met de kaart in de bek en loopt trots rond met deze wil loze prooi. De familie begint zich zorgen te maken. Straks is July groot en - hoewel de kans mi niem is - moetje er toch niet aan denken: een zingende Stevie Wonder die aanbelt in Zierikzee. Dan kan ie 't shaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39