Zeeland winkels is investering waard Zwembad kan sluiten Politiek wil centrale sportaccommodaties WIM HUURMAN SCHILDERSBEDRIJF het wordt nog mooier in zeeland! GOES 0113-22 08 35 Thools college zet in op overdekt zwembad in een vakantiepark. Thoolse raadsfracties vinden dat niet elk dorp alles kan hebben. Lekker slapenI emdl teihefli* Lezing over de leer van Bruno Gröning Activiteitenmiddag in de Hollandsche Hoeve Spinningmarathon in Zeelandhallen Goes Schilderijen kopen en ruilen in Kruiningen Dorpshuis in Borssele houdt snuffelmarkt BPZC Vrijdag 1 februari 2008 2 7 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het gemeen telijke zwembad Haestinge in Sint- Maartensdijk lijkt zijn langste tijd te hebben gehad. Het college vindt dat het gesloten kan worden als op één van de recreatieparken bij het dorp een groot overdekt zwembad komt. Er zijn op dat gebied twee initiatie- wen. Zowel de eigenaar van cam ming De Pluimpot als de initiatief nemer van bungalowpark Wulp dal heeft aangegeven een zwem bad te willen aanleggen. De ge meente voert gesprekken met bei de partijen en probeert te voorko men dat ze straks allebei een klein zwembad aanleggen. Het college ziet in plaats daarvan liever één groot en overdekt bad, waar ook de bevolking van Sint-Maartens dijk gebruik van kan maken. „Als het zover komt, ligt het voor de hand dat het gemeentelijke zwem bad wordt gesloten", schrijven bur gemeester en wethouders in ant woord op vragen van de fractie van de Christenunie. door Rob Paardekam THOLEN - Elk dorp moet een klei ne gymzaal houden voor de gym nastieklessen van de basisscholen, maar verder zou de gemeente se rieus moeten overwegen om sport- voorzieningen te bundelen óp cen trale plekken. Dat vindt een meer derheid van de Thoolse raad. „Als we de kwaliteit van de voor zieningen willen behouden, moe ten we die weg wel inslaan" stelde Brigitte Boxstart (ABT) deze week tijdens de vergadering van de com missie samenleving. Niet elke kern kan volgens haar alles hebben. „Waarom kan het niet zo zijn dat het ene dorp een mooie voetbalac commodatie heeft en het andere een prachtig tenniscomplex?" Rina Ligtendag (CDA) toonde zich ook realistisch. „In een gemeente met negen kernen moet je keuzes maken." De PvdA stelde echter dat het niet ten koste van de leefbaar heid mag gaan. Rien Klippel (RFT) reageerde door te stellen dat het heus geen ramp hoeft te zijn als een dorp een sportvoorziening verliest. „Neem Scherpenisse, daar hebben we niets, maar toch ver toont het dorp een enorme sociale samenhang." Desondanks stelde vrijwel elke partij dat het even tueel concentreren van sportac commodaties altijd in goed over leg met de betrokken verenigingen moet gebeuren. De discussie vond plaats in het ka der van een op te stellen sportno- ta. Die moet een einde maken aan het ad hoe beleid dat de gemeente voert als het om sport gaat. Con crete plannen om accommodaties samen te voegen zijn er nog niet. www.hotelterminus.nl WILHELMINADORP - De Bruno Grö ning Vriendenkring geeft dinsdaga vond een lezing in Wilhelmina- dorp over hun leer. Gröning was een geestelijke genezer die vooral in de jaren vijftig actief was. Tijdens de lezing komen mensen aan het woord die genezen zijn door deze leer. Verder kunnen be zoekers terecht met al hun vragen over Bruno Gröning en zijn medi sche aanpak. Aanvang 19.30 in het Wilheminahuis. COES - Milieu Educatief Centrum de Bevelanden houdt woensdag een activiteitenmiddag bij de kin derboerderij in Goes. De deelne mers gaan samen met de boswach ter op zoek naar vogels die hier overwinteren. De activiteiten zijn voor kinderen van zes tot en met negen jaar oud. Opgeven is vereist en kan via 0113-252628. Aanvang 14.00 uur in het MEC-gebouw bij de kinderboerderij. GOES - Je longen uit de lijf spinnen voor het goede doel. Het gebeurt zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur in de Zeelandhallen in Goes. Er zijn al 350 inschrijvingen. De organisa tie is in handen van sportscholen in Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee en het Haamsteedse golfcentrum De Molenberg. De op brengst is voor onderzoek in het Rotterdams Sophia Kinderzieken huis naar longziekten bij kinderen. KRUININGEN - Kunstgalerie Aqua rius uit Nieuw-Vennep houdt za terdag voor de tweede keer een schilderijententoonstelling in Krui ningen. Bezoekers kunnen de kunstwer ken - van abstract tot figuratief - kopen, ruilen of zelfs mee naar huis nemen om te zien of het past bij het interieur. De tentoonstelling begint om 12.00 uur in het Dorpshuis in Krui ningen en duurt tot 17.00 uur. BORSSELE - Dorpshuis Vijverzicht aan het Plein 3 in Borssele houdt volgende week zaterdag in eigen huis een snuffelmarkt. Van 11.00 tot 15.00 uur kunnen lief hebbers van 'snuffelen' in Vijver- zicht terecht. Wie iets te koop wil aanbieden, kan nog een tafel hu ren voor 2,50 euro per stuk. De op brengst is volledig bestemd voor de verenigingen die gebruik ma ken van Vijverzicht. BMW Ondernemer Stefan Schot in een van de toekomstige appartementen op de Grote Markt. Hij zegt de kosten laag te kunnen houden door met een jong klusbedrijf in zee te gaan. Voor de appartementen hebben zich al meerdere gegadigden gemeld. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29