Zeeland PZC Gigantisch tekort op insteekhaven Brommers in College Vlissingen direct onder vuur 25 Dagbesteding in Heinkenszand botsing in Goes BEVELANDEN-THOLEN 34 Helft exploitatiekosten nat bedrijventerrein bij Kruiningen niet gedekt. Geringe steun voor nieuwe ploeg, twee fractieleiders weg. 'Lezen is belangrijk én leuk' Happy Birthday De enkel van Brady houdt Patriots-fans bezig bij Super Bowl Vrijdag 1 februari 2008 Lijnen spelen een belangrijke rol in leven van Kees de Valk Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf KRUININGEN - De exploitatie van een bedrijventerrein met insteek haven langs het Kanaal door Zuid- Beveland vertoont een gigantisch tekort. Het verschil tussen uitga ven en opbrengsten loopt uiteen van 16,9 tot 21 miljoen euro. Dit blijkt uit een haalbaarheidsonder zoek naar een nat bedrijventerrein zuidelijk van de Vlaketunnel. Het ingenieursbureau Arcadis heeft de GOES - De politie zoekt getuigen van een aanrijding gistermiddag op de kruising Anthony Fokker straat en Dr. A.F. Philipsstraat in Goes. Door een voorrangsfout van een Goese bromfietser (19) raakten een 18-jarige bromfietser en diens bijrijder (15) gewond. Bijna gelijk tijdig deed zich op de andere weg helft van de Anthony Fokkerstraat een kop-staartbotsing voor tussen wee auto's. Een Goese vrouw (29) =ld daar nekklachten aan over. studie uitgevoerd in opdracht van de provincie. Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) pre senteerde de onderzoeksresultaten gisteravond eerst aan de inwoners van het gebied waar het natte be drijventerrein is gepland en later aan de Reimerswaalse gemeente raad. Hij erkende na afloop dat er een fors tekort op de voorlopige ex ploitatie rust, maar dat er mogelijk heden zijn voor subsidie van het ministerie van Verkeer en Water staat. Als er een bijdrage uit Den Haag komt, moet de provincie evenveel ophoesten. VLISSINGEN - De wisseling van de Vlissingse wacht ging gisteravond gepaard met veel vuurwerk. In eens waren er excuses van wethou der Tineke Verhage. Maar ook een fikse afwijzing van het nieuwe col lege. Want dat werd niet zomaar geïn stalleerd. Slechts 19 van de 28 stem men (een raadslid ontbrak) kregen Zover is het nog lang niet. De pro vincie wil nu eerst een milieurap port laten maken, waarbij in prin cipe twee locaties voor een nieuw nat bedrijventerrein worden beke ken: een deel van de polder langs het Kanaal door Zuid-Beveland bij Kruiningen én een gebied ten oos ten van Goese Sas. Insprekers kwa men gisteren met twee andere sug gesties: een terrein ten oosten van Een nieuw nat bedrijventerrein bij Kruiningen scoort het hoogst voor herhuisvesting van Goese bedrijven, maar er zijn ook alternatieven in beeld. Frans Prins, Piet Polderman en Jacques -Suurmond voor hun be noeming. Rob van Dooren eentje meer, waarschijnlijk omdat hij wél in Vlissingen woont - in tegenstel ling tot de rest. Dat was voor de SP precies de reden om geen ze gen te geven. Trix de Roos: „Men sen die totaal geen voeling hebben met onze stad moeten hier proble men komen oplossen. Over twee jaar zijn ze weg, wat dan?" Twee wethouders namen afscheid. Ton Croné deed dat met weinig woor den. Tineke Verhage niet. „Ik heb de weg Goes-Zierikzee bij de Zand- kreekdam (in de Wilhelminapol- der) en één langs het Kanaal door Zuid-Beveland ten noordwesten van het spoor bij de Vlaketunnel (in de gemeente Kapelle). Van Waveren zegde toe deze voor stellen 'snel in kaart te brengen'. Hij stak echter niet onder stoelen of banken dat Kruiningen de hoog ste ogen gooit. Twee varianten zijn daarvoor getekend, één met een kleine en één met een grotere in steekhaven. De kleine kost inclu sief bedrijventerrein 33,1 miljoen euro, de grotere 41,8 miljoen euro; op de kleine zit een tekort van 16,9 geen spijt van het besluit van 3 juli (om twaalf ambtenaren naar huis te sturen, red.) en ik durf zelfs te zeggen dat het noodzakelijk was voor de stad. Toch bied ik mijn welgemeende excuses aan aan de genen die direct geraakt zijn. In u als raad ben ik teleurgesteld. Uw emotioneel handelen, op basis van macht en eigenbelang, heeft uw geloofwaardigheid aangetast." Ook fractievoorzitter Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen en Lou Waterman (Partij Souburg Rit- them) legden hun functie neer. en op de grotere 21 miljoen euro. Beide havens met industriegrond zijn zo vormgegeven dat bijna alle bestaande bebouwing in de polder erbuiten valt. Van Waveren erken de dat de woonomgeving drastisch zal veranderen. De milieustudie moet uitwijzen welke verzachten de maatregelen nodig zijn. Het natte bedrijventerrein is voor al bedoeld voor de vestiging van bedrijven die uit het Goese haven gebied weg moeten, waar wonin gen komen. Ook bedrijven uit Rei- merswaal hebben volgens Van Wa veren interesse. Aanleg is voorzien in 2014/2015. HEINKENSZAND - Zorginstelling SVRZ begint volgende week in Heinkenszand de eerste dagbehan deling voor thuiswonende, licht dementerenden uit de Zak van Zuid-Beveland. De nieuwe voorzie ning moet ertoe bijdragen dat mensen langer in hun vertrouwde omgeving kunnen blijven wonen en is bedoeld om mantelzorgers te ontlasten. Voor vervoer wordt ge zorgd. De dagbehandeling komt in woon zorgcentrum De Fonteyne bij de vier SVRZ-groepswoningen voor dementerenden. De bezoekers krij gen groepsactiviteiten aangeboden zoals geheugentraining en een ge zamenlijke maaltijd. Er is ook indi viduele begeleiding en mensen kunnen zonodig een fysiotherapie- behandeling krijgen. SVRZ biedt de nieuwe activiteit in Heinkenszand voorlopig twee da gen in de week aan, op dinsdag en donderdag. Vanaf 5 april komt de zaterdag daarbij. Andere dagen vol gen, als er vraag naar is. Een indica tie van het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ) is nodig voor deel name. Meer informatie is verkrijg baar bij de maatschappelijk werker (0113-315,341) van Ter Valcke in Goes. ifiHS KORTGENE - De boodschap van commissaris van de koningin Karla Peijs was duidelijk: „Lezen is niet alleen belangrijk, maar ook heel leuk." Zij las gisterochtend het verhaal van Arion en de dolfijn voor aan leerlingen van de Zuidvliet in Kortgene. Dit als onderdeel van de Nationale Voorleesda gen. Het idee om Peijs te vragen, kwam van lera res Linda van de Boogaard. De leerlingen van haar klas maakten allemaal een brief waarin ze de commissaris vroegen voor te komen lezen. Zij woonde vroeger zelf ook in het dorp. foto Willem Mieras rZfefcoVk STU KA \Wk j Tip? redactie@pzc.nl Schotse terriër-pup July van dat Zierikzeese gezin maakt zich niet gauw druk. Da's typisch Schots: huis in brandAch, neem eerst een whisky'tje. Maar van één ding wordt ze wild. Dat is de ver jaardagskaart die als je 'm open vouwt Happy Birthday van Ste- vie Wonder laat horen. July blaft ernaar en als ze 'm te pakken krijgt, zet ze haar tanden erin. Ze schudt met de kaart in de bek en loopt trots rond met deze wil loze prooi. De familie begint zich zorgen te maken. Straks is July groot en - hoewel de kans mi niem is - moetje er toch niet aan denken: een zingende Stevie Wonder die aanbelt in Zierikzee. Dan kan ie 't shaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27