Meningen AUTOSEFMCE BESUYEN Wilde circusdieren Ontpoldering 8 College Vlissingen Kraan Energienota Delta Croede Podium Waarschuwing Controle vee PZC Vrijdag 1 februari 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden). Eindelijk mogelijk een verbod op wilde dieren in circussen. De zeer beperkte leefomstandigheden en het steeds weer vervoerd worden is één kant van het verhaal. In de opleiding wordt het onnatuurlijk gedrag letterlijk en figuurlijk erin geramd. Denkt u echt dat olifan ten zomaar op hun achterpoten gaan staan? Om te zwaaien of om een high five te geven aan een col lega olifant? Nee dat doen ze om dat ze net zo lang aan kettingen omhoog zijn getrokken, met pikha- ken in knieholtes zijn geslagen of met een stroomstoot in de anus zijn bewerkt totdat ze het uit zich zelf doen. Een bepaalde band tus sen de dieren en de trainer is er ze ker, dat kan ik niet ontkennen, maar dat is een andere dan het pu bliek denkt. Dit is een band die door mishandeling en onderdruk king tot stand is gekomen. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge In de PZC van 30-01 geeft Johan Robesin een staaltje demagogie weg. Hij verwijst bij het ontpolde- ren naar de watersnoodramp van 1953. Echter, de ramp was het ge volg van verwaarlozing van de dij ken. Ik heb het als 13-jarig jochie van nabij meegemaakt, door het sjouwen van zandzakken bij de dijk van de Zwartepolder. Het ont- polderen heeft evenwel niets te maken met het op het spel zetten van de veiligheid van het achter land. Integendeel zelfs. In Huil (Groot- Brittannië) heeft ontpoldering ge leid tot een betere beveiliging van het achterland en een toename van de leefbaarheid. Uit andere pu blicaties (19-01 en 26-01) blijkt de heer Robesin uitsluitend oog te hebben voor de economie. Econo mie sec levert op korte termijn voordelen op, maar zadelt ons na geslacht op met de nadelen met be trekking tot de leefbaarheid indien er geen evenwicht is tussen econo mie en ecologie. Verder hoor je de heer Robesin niet, indien landbouwgrond ten prooi valt aan woningbouw of in dustrieterreinen of als landbouw grond wordt omgezet naar natuur gebied. Dat het Westerschel- de-estuarium verloren gaat, lijkt hem niets te kunnen schelen. Peter H. de Dreu Ruigendïjk 10, Driewegen De link tussen dualisme en het op stappen van het gehele Vlissingse college inclusief de burgemeester die mevrouw Verheul, enige tijd geleden, in haar ingezonden brief stelde klopt niet. Het opstappen van het hele colle ge heeft niets met dualisme te ma ken, maar met oude machtspoli tiek. Ik kan uit mijn ervaring als D66-raadslid putten als ik zeg, dat naar mijn mening de indieners on der ouderwetse partijdruk zijn ge zet. Zo van: als jullie de motie in dienen en hij wordt aangenomen, dan stappen wij allen op. Of het zo gebeurd is, weet ik niet, al kan ik mij hier alles bij voorstellen. En dan de gekozen burgemeester. D66 was daar altijd een warm voorstander van. Maar wel op een juiste manier. Niet de PvdA-schijn- vertoning in Utrecht en Eindho ven. Maar op de manier die in vele landen al jaren gedaan wordt. Met kandidaten uit de stad en gewone verkiezingen. Nederland en Vlis singen zijn daar, denk ik, nog niet aan toe. En misschien zijn er par tijen die het niet willen, vandaar de mislukkingen in Utrecht en Eindhoven? Niek Peters R. de Beerenbrouckstraat 20, Vlissingen In de PZC van 30-01 staat: 'en nu ligt dat ding daar te roesten'. Dat ding is een kraan die aan de Ko ningsweg in Vlissingen staat. De gemeente is druk bezig alles aan te besteden. Waarom leg je die kraan niet ge woon neer bij Lété, het werkvoor zieningsschap. Ik begrijp het ge woon niet dat gemeenten voorbij gaan aan bedrijven die zo dicht bij de gemeenschap staan. En die het werk prima kunnen gebruiken. Er werken daar ook genoeg mensen die de kraan goed kunnen opknap pen. Mocht dit niet zo zijn, dan is het een prima stageproject. Voor de eventuele jongeren, die via het CWI geen baan kunnen vinden en die op deze manier (via WSW- bedrijf) geschoold kunnen wor den. Het kost nog weinig ook. Op Schouwen-Duiveland gebeurt dit gewoon. Als stagebedrijf voor jon geren is een WSW-bedrijf, samen met de gemeente, een prima be drijf Snapt de gemeente blijkbaar niet. Alles moet zo duur mogelijk worden uitbesteed. Joos Stroo Korenbloemstraat 21, Scharendijke In de PZC van 31-01 beweert de woordvoerder van Delta, dat nie mand meer dan 50 euro heeft te ruggekregen van de jaarlijkse ener gierekening. Dat is een pertinente leugen, want ik heb 547 euro ont vangen in januari, waarvan na af trek van het maandelijkse voor schot nog altijd 293 euro overbleef, die ook netjes is teruggestort. Op zich wel leuk, maar ik heb dus te veel betaald, waar de toch al rijke Delta rente van heeft kunnen trek ken. Het probleem van zo'n bewe ring van de woordvoerder is, dat je die niet kunt controleren. Ze kun nen makkelijk zeggen, dat ik de enige ben. Inzicht in de boekhou ding zal Delta aan particulieren echt niet verschaffen. De energie markt mag dan geliberaliseerd zijn, in de praktijk is er nog steeds sprake van machtige aanbieders met een massa onmachtige klan ten, die elk voor zich geen poot hebben om op te staan. Het enige wat me ervan zou kunnen overtui gen dat alleen ik in die situatie ver keer, is een gewaarmerkte verkla ring van een onafhankelijke ac countant met een duidelijk getals matig overzicht van de terugbetaal de bedragen, gevoegd bij de jaarre kening over 2007. Rein Leentfaar Dorpsstraat 46, Breskens 'De houten speeltoestellen van Groede Podium staan er al'. (PZC, 29-01.) Wellicht was het wijzer ge weest het woordje al weg te laten. 'Voor het zomerseizon zal Groede Podium al een toeristische attrac tie zijn'. Weer dat woordje al. Over de jaren dat de kinderen uit de streek er niet terecht konden, zullen we het maar niet hebben. Er wordt met geen woord gerept of er al dan niet een prijskaartje zal hangen aan de attractie. Ben be nieuwd. Aan het succes van het Po dium twijfelen beide ambtenaren geen moment. Vroeger leerden wij op de kweek school in Middelburg dat het goed was om af en toe te twijfelen. Vaak was dat een teken dat je een goede onderwijzer(es) werd. Mis schien gelden voor ambtenaren an dere regels. W.A. Verberkmoes-Ekkenbus Brouwerijstraat 5, Groede In een bericht in de PZC van 30-01 is, denk ik, een fout geslo pen. 'Duo aan de haal met fiets in Middelburg' zat heel anders in el kaar. Het was een week eerder, dus 22-01, toen een goede vriendin een ambulance nodig had voor haar man, die lag te zieltogen. De beide broeders kwamen met bran card de woning binnen. Hun hulp kwam te laat voor haar echtge noot. Vlak daarachter kwamen twee 'dames' binnen, die de splin ternieuwe fiets hadden gezien. Zij zagen het sleuteltje op tafel liggen. Ze vroegen of ze even die fiets mochten lenen, waarop onze vriendin bevestigend antwoordde. Ze was totaal in de war en wist niet beter of deze dames hoorden bij de hulpverleners. Deze dames, die ook nog glashard hadden ge condoleerd, verdwenen met de fiets om niet meer terug te ko men... De waarschuwing hierbij: wees altijd oplettend. Tuig maakt misbruik van de omstandigheden. De hulpverleners zouden bijna ver plicht moeten zijn om zich te iden tificeren, maar wie heeft z'n ver stand bij elkaar als zoiets je over komt? W.E. Groenenberg Vall Nwe. Oostersestraat 32, Middelburg Tweede Kamer wil vooraf controle op misstanden bij veetransporten? In Utrecht wordt een veewagen ge laden en in orde bevonden. In Bra bant wordt illegaal bijgeladen. De drinkwatertank wordt geleegd, dit bespaart flink op de brandstofkos ten en vervolgens gaat de 'reis' naar het zonnige zuiden. Het vee schiet hier niets mee op. Het kost een hoop geld en de Kamer kan zich in slaap laten sussen, 'niets aan de hand'. Ga kijken hoe een volgepropt transport er na twintig uur reizen zonder eten en drinken uitziet. Minister Verburg heeft blijkbaar bij alles de keus uit twee antwoorden. Eén: of ze laat het on derzoeken, twee: of de sector (wel ke dan ook) moet het zelf regelen. Eerder heeft de minister al gezegd dat de veetransportsector een en ander zelf moet regelen. De transporteur wil geld verdie nen en gaat niet zichzelf strengere regels opleggen. Je geeft ook niet een kleuter de snoeppot om op te passen. A. Vos Zuiderlandseweg 7, Heinkenszand Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poe! Tel. 0113-21 41 07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11