Stroetinga het rapst op de Weissensee Genieten op TEXEL Bijna niemand kent winnares Yvonne Spigt KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 PZC Donderdag 31 januari 2008 43 Schaatser sprint naar nationale titel 100 kilometer op natuurijs. door Cerrit Kloosterman TECHENDORF - „Elke titel die je pakt is in principe zwaar", sprak Arjan Stroetinga gistermorgen op de Weissensee. Het gemak waar mee hij het complete peloton op nieuw over de knie legde, doet evenwel anders vermoeden. Voor de tweede keer binnen een maand werd voor de 26-jarige automon teur uit Oldeberkoop het Wilhel mus gespeeld. Nu won hij de natio nale titel op natuurijs, op 6 januari was hij de snelste op het kunstijs van Assen. Het lijkt voor Stroetinga een sei zoen te worden dat lastig zal zijn te verbeteren. Al negen overwin ningen staan achter zijn naam. Naast de twee nationale titels is de zege op de enige natuurijswed- strijd van dit seizoen in Haaksber gen de meest tot de verbeelding sprekende. Zoals een sprinter in het wielerpeloton voelt ook Stroe tinga goed aan wanneer hij naar voren moet schuiven. Tweederde van de nogal vlakke wedstrijd over honderd kilometer hield hij zich in het achterste gedeelte van het peloton op, om vervolgens lang zaam op te schuiven. Eenmaal voorin weet hij in de finale steeds de juiste positie te vinden. Zo ook gisteren in een bijna on winters aandoend decor. De tem peratuur schommelde tijdens de ochtendwedstrijd iets boven het vriespunt, maar liep later op de dag flink op. Stroetinga koos in de massasprint voor de rug van Bert- jan van der Veen, toevallig vol gend seizoen zijn nieuwe ploegge noot in de BAM-ploeg. Honderd kilometer is hem op het lijf geschreven, zei Stroetinga. Maar de Alternatieve Elfsteden tocht van zaterdag, als er nog eens honderd kilometer bijkomt, zal voor hem te zwaar worden. Dan rekent hij zich niet tot de kansheb bers. De 21-jarige Sjoerd Huisman profileert zich steeds meer als een marathonschaatser voor de nabije toekomst. Hij sprintte naar de tweede plaats. De 37-jarige René Ruitenberg, bezig aan een tweede schaatsjeugd, werd derde. Schaatser Arjan Stroetinga is be zig aan een ijzersterk seizoen. Op de Weissensee rekent hij tij dens het NK in de sprint af met al zijn concurrenten. Onbekende schaatsster profiteert van rivaliteit tussen kanshebbers. door Cerrit Kloosterman techendorf - Met haar 1.58 meter is Yvonne Spigt een van de klein sten in het vrouwenpeloton van de schaatsmarathon. Ze is ook nog relatief onbekend. „Ik kende haar niet", zei Mireille Reitsma, die in de sprint net tekort kwam. De twintigjarige marathonschaats ster uit Wervershoof zorgde voor een enorme verrassing door de Ne derlandse titel op natuurijs op de Weissensee te veroveren. Ietwat verlegen en giechelend deed ze na de wedstrijd haar ver haal. Dat dit nog maar het tweede jaar is dat ze in het vrouwenpelo ton rijdt. Dat ze nog een groentje is en dat ze nog nooit in een wed strijd bij de eerste tien heeft gere den. Alles is bovendien nieuw voor haar in Oostenrijk. Het is haar eerste keer in Techendorf waar de marathonrijders en rijd sters momenteel vertoeven. Twee seizoenen geleden reed ze nog regiowedstrijden. „Ik kan me wel voorstellen dat niemand reke ning met me hield", zei ze. „Hier Cijsouw vijftiende op Weissensee techendorf - Kees Cijsouw uit Oostburg is op de Weissensee bij de veteranen als vijftiende geëin digd op het NK marathon op na tuurijs. Hij zat na 70 kilometer in een omvangrijk peloton, dat ach ter winnaar Jacob Drenth voor de tweede plaats moest spurten. Bij de AB rijders verspeelde Erwin Mesu uit Middelburg alle kansen op een ereplaats door een val op drie kilometer van de finish. kijk ik zelf ook enorm van op." En ze had regelmatig getwijfeld of het wel goed was wat ze aan het doen was. Eerst zat ze in een kopgroepje van drie, later in een groep van ne gen die de beslissing forceerde en waarvan zij de sprint won. Door dat bijna elke ploeg wel iemand van voren had zitten, keken de gro te kanshebbers Elma de Vries en Danielle Bekkering vooral naar el kaar. Daardoor zakte het tempo in het peloton drastisch, al kwam de groep in de slotfase van de wed strijd over zestig kilometer nog dichtbij. Toch was het geen gestolen over winning van Spigt, zei de uit het langebaanschaatsen voortgekomen Mireille Reitsma. „In de kopgroep was ze een van de sterkeren en ze heeft haar werk goed gedaan. Ze heeft het verdiend. Bij mij over heerst op dit moment een taalge voel. Ik hoop dat ik met deze plaats tevreden wordt, maar dat heb ik op dit moment nog niet." De onbekende Yvonne Spigt wint op de Weissensee het NK 60 kilometer op natuurijs. Ze wint de sprint van een kopgroep van negen schaatsters. Niels Coverse naar NK supersprint kapelle - Niels Goverse heeft zich geplaatst voor het NK supersprint voor neo-senioren op 17 februari in Breda. De 21-jarige schaatser uit Kapelle reed afgelopen weekeinde zijn selectiewedstrijden en kreeg deze week de uitnodiging van de KNSB binnen. Andere Zeeuwse deelnemers op het NK zijn Martje Wisse uit Goes (neo-senioren) en Annemarie Pas veer uit Arnemuiden (junioren C). Arjan Stroetinga won de massasprint van het NK op de Weissensee. foto Vincent Jannink/ANP Li li vanaf 3-/4-/5-daagse autovakantie de Koog Ontdek dit prachtige Waddeneiland tegen bodemprijzen Supervoordelig naar Texel! Boek nu deze superaanbieding met verblijf in Hotel Cooghen in De Koog! En dat hoeft echt niet veel te kosten... want een 3-daags verblijf inclusief ontbijtbuffet boekt u al vanaf slechts 89! Dat wordt dus koffers pakken! ONTDEKTEXEL Op naar het mooiste Waddeneiland van Nederland! Geniet van een aantal dagen strand, bos en duinen. Proef de zilte zeelucht, voel de frisse wind en geniet van een stevige wande ling of heerlijke fietstocht op Texel! Texel heeft namelijk maar liefst ruim 120 km fietspad tot haar beschikking. Dit prachtige eiland biedt een enorme verscheidenheid aan landschap pen en ontspanningsmogelijkheden. Maar ook het Maritiem en Juttersmuseum zijn zeker de moeite waard. Vergeet ook geen bezoek aan de havenplaats Oudeschild te brengen. Het dorp De Koog is één van de 7 pittoreske dorpen die Texel telt en ligt aan de westkant van het eiland. Het dorpje heeft leuke winkeltjes, cafeetjes, restaurants en historische pandjes. Breng ook zeker een bezoek aan het zeehonden- en vogel opvangcentrum Ecomare. HOTEL COOGHEN U verblijft in het 3-sterren Hotel Cooghen. Het hotel ligt in het plaatsje De Koog, op slechts enkele minuten van strand en duinen. Het hotel maakt deel uit van een complex met restaurants, bars en winkeltjes en het beschikt overeen lift, restaurant en wellnessfaciliteiten, zoals een sauna, stoomcabine en solarium (faci liteiten tegen betaling). INCLUSIEF: verblijf in het comfortabele 3-sterren Hotel Cooghen in het gezellige plaatsje De Koog met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma.» wa, vr. en za. van 8/2 tïm 30/6 Februari Maart April Mei Juni 3 dagen v.a. 95 v.a. 95 v.a. 89 v.a. 99 v.a. 89 4 dagen v.a. 115 v.a. 109 v.a. 119 v.a. 119 v.a. 129 5 dagen v.a. 125 v.a. 129 v.a. €139 v.a. 139 v.a. 149 Toeslag: res.kosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn p.p., gebaseerd op een bezetting van 2 pers. Voor reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/17597 waarom zou je verder zoeken s I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75