PZC PSV brengt Ajax makkelijk uit balans AZ ontneemt Feyenoord zicht op titel 41 42 Afonso Alves moet zelf met bewijs komen Nederlandse titel schaatser Stroetinga op natuurijs Donderdag 31 januari 2008 NAC Breda zoekt een bourgondiër als nieuwe trainer Tip? sport@pzc.nl Eindhovenaren slaan gat van acht punten na zege in Amsterdam. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Volgens Martin van Geel, technisch directeur van Ajax, is de balans in de selectie met vier 'winteraankopen' hersteld. Daar bleek gisteravond tegen PSV niet veel van: 0-2. De koploper ver grootte de voorsprong Ajax tot acht punten en plaveide daarmee de weg naar een nieuwe landstitel. Eén van die vier aankopen van Ajax, Kenneth Perez, werd na een haltjaar teruggehaald van PSV. Een saillante transfer, ook al om dat beide clubs voor de winterstop nog niet tegen elkaar hadden ge speeld. Ajax rekende zich met de verster kingen (en de terugkeer van de lang geblesseerden Edgar Davids en Thomas Vermaelen) voorzich tig rijk in de maand januari, waar in behalve Perez ook Bruno Silva, Samuel Kuffour en Rasmus Lind- gren aan de selectie werden toege voegd. De vier werden dinsdag, een dag voor de ontmoeting met PSV, nog vol trots gepresenteerd. In Eindhoven bleef het redelijk stil. De club trok de jonge Slobo dan Rajkovic en de Hongaar Balasz Dzsudzsak aan en stemde in met een late verkoop van Ma nuel Da Costa. De opvolgers van Perez, zo zei algemeen directeur Jan Reker, had PSV al in huis: Ibra him Afellay en Ismail Aissati. PSV mikt op de jeugd, waar Ajax juist op zoek was naar ervaring. Veel ogen waren daarom gericht op de verrichtingen van Perez (33) en De vele aankopen die Ajax de af- gelopen weken deed konden de ploeg gisteren niet helpen aan een zege op PSV. In Amsterdam werd het 0-2. Aissati (19), die de geschorste Afel lay als schaduwspits zou vervan gen. Maar interimtrainer Sef Ver- goossen verraste door Aissati op de bank te houden. In plaats daar van bracht hij een andere jonge ling: Otman Bakkal. Het was vooral de oude garde bij Ajax die het zwaar te verduren had tegen het solide PSV, onder aanvoering van Timmy Simons en Edison Mendéz. De koploper was beter in balans dan de gretige, maar druistige achtervolger. De middenvelders Perez, Davids en Gabri werden gisteravond in de rug gedekt door centrale verdedi ger John Heitinga, die de bewa king van Bakkal op zich nam, maar zelfs dat risicovolle strijdplan was niet voldoende om de regie te kunnen voeren. Eén grote kans kreeg Luis Suarez voor rust, na ze ven minuten al, maar hij krulde de bal van dichtbij naast het doel van Heurelho Gomes. PSV reageer de op zijn PSV's: het liet de storm luwen en sloeg op slag van rust ge nadeloos toe. De aankoop van PSV, Dzsudzsak, ontsnapte aan de aandacht van de aankoop van Ajax, Silva, en verraste doelman Maarten Stekelenburg met een ge plaatst schot (0-1). PSV verblikte of verbloosde ook de tweede helft niet, al moesten de Eindhovena ren even de billen bij elkaar knij pen toen Klaas-Ian Huntelaar een vrije kopkans miste en Suarez in een persoonlijk duel met Gomes zijn meerdere moest erkennen in de Braziliaanse keeper. In de 73ste minuut besliste Bakkal het duel: 0-2. De rust die de PSV'ers toon den, miste Edgar Davids node. De aanvoerder van Ajax ontsnapte in de negentigste minuut aan een ro de kaart toen hij op het been van Farfan ging staan, maar moest drie minuten later alsnog vertrekken toen hij met twee benen vooruit inkwam op Mendez. Feyenoorder Lee (rechts) in duel met Mendes da Silva van AZ. foto Ed Oudenaarden/ANP Alkmaarders pakken in Rotterdam een punt: 2-2. ROTTERDAM - AZ heeft de hoop bij Feyenoord op de landstitel giste ren verder doen afnemen. De Alk maarders hielden de thuisclub op 2-2. Feyenoord zag de achterstand op koploper PSV oplopen tot acht punten. Voor AZ was het punt welkom na drie achtereenvolgen de nederlagen, maar heel veel schiet het elftal van trainer Louis van Gaal er niet mee op. Bij de hervatting van de compe titie stond Feyenoord nog nage noeg op gelijke hoogte met PSV. Na de nederlaag tegen de Eindho venaren op 12 januari (o-i) ging het mis. Van de laatste zes compe titieduels won Feyenoord er nog maar één. Opvallend genoeg heeft Feye noord na gisteren zelfs minder punten dan vorig seizoen. Onder leiding van Erwin Koeman behaal de Feyenoord de eerste 22 duels 42 punten. Nu, met Bert van Mar wijk als trainer, heeft Feyenoord na 22 wedstrijden 41 punten. Feyenoord had gisteren aanvanke lijk geen antwoord op het spel van AZ. Net als in de laatste twee thuis duels, tegen FC Twente (3-1) en FC Groningen (1-1), liet Feyenoord de tegenstander als eerste scoren, al was de treffer discutabel. Na een mooie aanval, via Mounir El Ham- daoui en Ari, verdween de bal via de rechterhak en de linkerhand van Graziano Pellè achter Henk Timmer: 0-1. Giovanni van Bronckhorst maakte kort na rust gelijk voor een iets fel ler Feyenoord. AZ liet zich echter, in tegenstelling tot voorgaande duels, niet van slag brengen door een tegendoelpunt. De Noord-Hol landers bleven aanvallen en wer den daarvoor beloond. El Ham- daoui maakte de 1-2. Het was aan Boy Waterman te danken dat Feyenoord nog een punt overhield aan het duel. De doelman liet de bal op knullige wij ze uit zijn handen glippen, zodat André Bahia binnen kon tikken: 2-2. Feyenoord en AZ spelen 2-2 in de Kuip. Voor de Rotterdammers is de achterstand op koploper PSV nu acht punten. De titel is voorlopig uit zicht. ZEIST - Afonso Alves moet zelf met bewijsmateriaal komen om zijn spoedarbitragezaak tegen AZ te on derbouwen. Dat meldde de arbitra gecommissie van de KNVB gistera vond in een schriftelijk tussenvon nis. De commissie stelt de spits in de gelegenheid bewijs te leveren voor de stelling dat hij op 23 de cember 2007, bij de ondertekening van de contracten bij AZ, het voor behoud heeft gemaakt dat deze pas geldig zijn indien ondertekend - en goedgekeurd door Ribeiro, de Braziliaanse advocaat van de voet baller, die nog steeds eigendom is van SC Heerenveen en graag naar Middlesbrough wil. Door dit tus senvonnis lijkt het uitgesloten dat Alves tussentijds vertrekt bij Hee renveen. Alle partijen hebben nog tot morgenavond middernacht dt tijd om de zaak te schikken. pagina 42: voetballers als willoze handelswaar Frustraties bij de Ajax-spelers Klaas-Jan Huntelaar (rechts) en Luis Suarez na een gemiste kans. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73