Plasterk: geen onderzoek Deep Throat Rouvoet volgt Van Agt in strijd tegen cultfilm uit 1972 Voor iedere ondernemer een passende Vito. Van Oeveren-Vervaet Ster IN MOBILITEIT 6 Donderdag 31 januari 2008 pzc ■■HM Vito Functional, Business, Executive en Sport De Mercedes-Benz Vito is al jaren de favoriete bestelwagen bij veel ondernemers. Met een gunstig verbruik, lange onderhoudsintervailen, zeer lage lifecyclekosten en twee jaar volledige garantie. Maar tijden veranderen. Ondernemers willen tegenwoordig een bestel wagen die perfect bij hen past Daa rom introduceren wij nu naast de scherp geprijsde Vito Functional (al vanaf 16.200,-) drie speciale uitvoeringen: de complete Vito Business met onder meer standaard airco, de comfortabele Vito Executive met een zeer luxe interieur én de dynamische Vito Sport met een fraai uiterlijk. Kortom, vier verschillende Vito's voor- vier verschillende typen ondernemer. Welke Vito past het beste bij u? Maak snel een afspraak voor een overtuigende proefrit. Meer informatie? www.vanoeveren-vervaet.nl Aanschafprijs Vito Functional v.a. 16.200-exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. U least ai een Vito Functional bij Mercedes-Benz CharterWay vanaf 395,- per maand, exclusief btw, inclusief reparatie onderhoud, banden WA/Cascoverzekering, houderschapsbelasting en kosten rijklaar maken.; O.b.v. Operationele Service Lease, loopöjd 60 maanden, 20.000 kilometer. Algemene wijzigingen voorbehouden. Vestiging Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, tel. 0113- 21 27 30 Vestiging Terneuzen Productiestraat 4, 4538 BX Terneuzen, tel. 0115 - 62 04 00, www.vanoeveren-vervaet.nl,info@vanoeveren-vervaet.nl Beroemdste porno aller ^em §ez^en hebben, en opeens hield aan haar inzet een bedr Minister legt uitzending pornoklassieker geen strobreed in de weg. door Ans Bouwmans DEN HAAG - Minister Ronald Plas terk van Media zal niet onderzoe ken of uitzending van pornoklas sieker Deep Throat verboden kan worden. Dat heeft zijn woordvoer der gisteren laten weten. „Er kan geen sprake zijn van een verbod." Zijn collega André Rouvoet van Gezin beloofde dinsdag na vragen van de SGP, dat het kabinet zou uitzoeken of de overheid iets te gen de vertoning op tv kon doen. Ook deed de vicepremier van de Christenunie een moreel appel op BNN en de VPRO om de porno film niet uit te zenden. Plasterk (PvdA) wil niet ingaan op vragen over het verschil van in zicht tussen beide bewindslieden. Verwacht wordt dat de kwestie morgen in de ministerraad bespro ken wordt. De opstelling van Rouvoet heeft verwarring gezaaid in de Tweede Kamer. Het CDA denkt dat Rou- PvdA-minister Plasterk onder zoekt niet of uitzending van de pornofilm Deep Throat verboden kan worden. CU-vicepremier Rou voet wilde wel een onderzoek. voet namens het kabinet sprak, de PvdA weet zeker van niet. Opposi tiepartij WD wil van premier Bal kenende weten wie er gelijk heeft. „Ik was verrast over het standpunt van Rouvoet, omdat hij namens het kabinet sprak", zegt CDA-Ka- merlid Joop Atsma. Hij is het eens met het moreel appel van Rou voet. Ook het CDA vindt dat por nografie niet op de publieke tv-zenders thuishoort. Een onder zoek naar een mogelijk verbod heeft weinig zin, denkt Atsma, om dat de uitzending volgens hem niet in strijd is met de mediawet. „Met een moreel appel is het ver haal uit. Helaas", aldus de CDA'er. Wat de PvdA betreft is de kwestie ook zo klaar als een klontje. PvdA-minister Plasterk is wars van een verbod, heeft geen moreel oor deel en hij spreekt namens het ka binet. „Het standpunt van het ka binet is duidelijk. Dat minister Rouvoet persoonlijk andere idee ën heeft, vind ik niet erg. Zo lang maar duidelijk is dat het kabinet niet wil ingrijpen. Dat zou cen suur zijn", aldus PvdA-Kamerlid Martijn van Dam. De omroepen zetten de uitzen ding op zaterdag 23 februari door. Voorafgaand aan Deep Throatdie pas na middernacht op de buis te zien zal zijn, wordt de documentai re Inside Deep Throat uitgezonden. Beroemdste porno aller tijden zaait na ruim 35 jaar weer onrust. door Hetty van Rooij den haag - Minister Rouvoet van de Christenunie heeft BNN en de VPRO opgeroepen om de porno film Deep Throat niet uit te zen den. Voor de tweede keer brengt een cultfilm uit 1972 de Nederland se politiek in beroering. Vicepremier Rouvoet is niet de eer ste minister die het Nederlandse volk wil behoeden voor de porno film Deep Throat. Dertig jaar gele den probeerde toenmalig minister Van Agt van Justitie hetzelfde, zij het dat het toen niet de publieke omroep betrof Hij dicteerde dat de film alleen gedraaid mocht wor den in een bioscoop met minder dan vijftig stoelen. De rechter stel de hem prompt in het ongelijk. „Er is onvoldoende aanwijzing dat door het vertonen van de film een belangrijke meerderheid van het Nederlandse volk gekwetst wordt", oordeelde de Amsterdam se rechtbank in 1978. Van Agt stond te kijk als fatsoensrakker en bereikte precies het tegenoverge stelde van wat hij wilde bereiken. Dankzij de publiciteit rond zijn malle '49 stoelen-wetje' werd Deep Throat een enorm succes, en bo vendien lag de weg naar de grote bioscooptheaters open voor ande re pornofilms. Op de golven van de seksuele revo lutie kreeg Deep Throat een mo dieuze cultstatus. Iedereen had er een mening over, iedereen wilde hem gezien hebben, en opeens was een slecht gemaakte porno film een baken in de strijd om ge lijke rechten en seksuele vrijheid. Een net echtpaar kon in het mid den van de jaren zeventig zomaar in een nette bioscoop naar films als The Devil In Miss /ones of Be hind The Green kijken, producties in de trend van 'porno-chic'. Met de uitvinding van de video kwam daar een eind aan. Toen de Amerikaanse journalisten 'Van Agt stond te kijk als fatsoensrakker en bereikte het tegenovergestelde' Bob Woodward en Carl Bernstein eind jaren zeventig een codenaam zochten voor hun zeer geheime bron in het Watergate-schandaal, hoefden zij niet lang na te denken. Deep Throat, in 1972 gemaakt met mafïiageld, is zonder twijfel de be roemdste pornofilm aller tijden. Het is ook de film die in de hele filmgeschiedenis verhoudingsge wijs het meeste geld heeft opge bracht. Hij werd in New York in zes dagen in elkaar gegooid voor het schamele bedrag van 22.000 dollar (zo'n 15.000 euro). De op brengst, die voor een groot deel is verdwenen in de zakken van maf- fiabonzen, liep in 35 jaar op tot bo ven de 600 miljoen dollar. De ma kers zijn er niet rijk van geworden. Regisseur Gerard Damiano werd afgekocht voor 25.000 dollar, de mannelijke ster Harry Reems kreeg 250 dollar en Linda Lovelace hield aan haar inzet een bedrag van 1200 dollar over. Ruim vijfendertig jaar na dato is het moeilijk voorstelbaar dat er ooit meer dan 49 mensen tegelijk naar een film als Deep Throat heb ben willen kijken. Het is een bele gen, hoogst gedateerde, amateuris tisch gemaakte en slecht belichte pornofilm. Het verhaaltje dat de seksscènes met elkaar verbindt, is tegelijkertijd hilarisch en flinter dun: als Linda Lovelace (Linda Bo- reman) naar de dokter gaat, ont dekt die dat haar clitoris in haar keel zit. Maar dat hoeft geen ramp te zijn, zo demonstreert de arts meteen. Deep Throat onderscheidt zich mis schien een beetje door de aanwe zigheid van humor, een verschijn sel dat in harde porno doorgaans ver te zoeken is. De kluchterigheid krijgt iets wrangs in het licht van de latere bewering van Linda Bore- man dat zij de film gedrogeerd en onder dwang gemaakt zou heb ben. Maar of zij echt is misbruikt, of zich in latere jaren heeft laten opjutten door de anti-pornolobby, is nooit komen vast te staan. Zij kwam in 2002 bij een auto-onge luk om het leven. De gezaghebben Ie Britse Radio Ti mes Guide to Film rekende Deep Throat vorig jaar tot de honderd belangrijkste films die ooit zijn ge maakt. „Het is niet voor iedereen een aanrader en het is een vrij slecht gemaakte film", formuleer de redacteur Andrew Collins. „Maar het ontkennen van het be lang van Deep Throat is puur sno bisme."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6