Antwerpen wil haast met Saeftingedok C*' 3Q7oKortmgSp PvdD neemt Zeeuws Landschap op de korrel RBH is dé uuinterbcindenspecialist RBH Twee jaar cel voor Vlissinger Middelburg scoort laag op de landelijke ladder van woonlasten Samsung Nokia Bel snel voor uw bestelling naar 0118-435927! celebrate your day! PZC Donderdag 31 januari 2008 31 Eerste bergingspoging pontje Zijpe mislukt ANTWERPEN - Bergers zijn er giste ren niet in geslaagd het pontje De Zijpe boven water te krijgen. Bij het inblazen van lucht begaf één van de houten deuren het. Van daag worden die gaten met platen gedicht voor een nieuwe poging. De Zijpe zonk anderhalve week ge leden in de haven van Antwerpen. 4ÊÊÊS Herkent u mij nog? RICDflM H6NK6NS2AND fl.V, Luujuj.riedQfn.nl Bezoek ons aan de Schouwersweg 66 in Heinkenszand of bel: 0113-56 77 50 eOOOfiftAR Groei containeroverslag maakt nieuwe haven in 2013 noodzakelijk. door Ben Jansen ANTWERPEN - De eerste container schepen moeten in 2013 afmeren in het Saeftingedok, de nieuwste uitbreiding van de haven van Ant werpen. De containeroverslag groeit zo sterk dat deze nieuwe in- steekhaven op de linkeroever van de Schelde, op een steenworp af stand van de Nederlandse grens, dan al nodig is. Tijdens een presentatie van de toe komstplannen van de Antwerpse haven wilden schepen Marc Van Peel en directeur Eddy Bruy- ninckx niet zeggen welke afmetin gen of welke overslagcapaciteit het Saeftingedok moet krijgen. Er wor den allerlei varianten bestudeerd. Later dit voorjaar wordt bekend welke. Dat Antwerpen vaart wil zetten achter de nieuwe containerhaven, heeft te maken met de ontwikke lingen in de wereld van de stalen laadkisten. Antwerpen behandelt elk jaar een miljoen containers meer dan het jaar ervoor (in 2007 ruim acht miljoen). Vergeleken met haar West-Europese concur renten groeit de containeroverslag in Antwerpen het sterkst (16,1 pro cent, tegen 12,5 procent in Rotter dam en 10 procent in Hamburg). Het succesverhaal containerover slag laat zien dat de capaciteit van het ruim twee jaar geleden in ge bruik genomen Deurganckdok over vijf jaar volledig is benut. Daarbij tekende Van Peel aan dat de prognoses van het Antwerpse havenbedrijf doorgaans moeten worden bijgesteld. In positieve zin. De economische groei in het Verre Oosten brengt met zich mee dat de stroom containers met bestem ming Europa aanzwelt. Antwer pen heeft zich voorgenomen er een graantje van mee te pikken. Het havenbedrijf maakte bekend dat een aantal rederijen Antwer pen heeft uitgekozen als eerste Eu ropese aanloophaven. Dit jaar gaat Antwerpen zich nadrukkelijk in China presenteren. Met de motto's 'Antwerpen, de snelste weg naar Europa' en 'Wij zijn absoluut con- gestievrij'. Dat laatste zal niet iedereen die re gelmatig over de Antwerpse Ring rijdt, grif beamen. Toch is maar een kwart van de vrachtwagens die er rijden onderweg van of naar de haven. Pogingen om meer goe deren per binnenvaartschip of per trein te laten vervoeren, zetten nog niet echt zoden aan de dijk. Filevorming op het water kan wor den verholpen met een tweede zeesluis op de linkeroever om de Kallosluis te ontlasten. Antwerpen rekent erop dat de Vlaamse rege ring er snel geld voor vrijmaakt. tW*j Het Havenbedrijf Antwerpen zet in op een snelle ontwikkeling van een nieuwe containerhaven, het Saeftingedok, op een steen worp afstand van de grens. VLISSINGEN - Het is woensdag een trieste bedoening op de kade van de Tweede Binnenhaven in Vlissingen. Vis sers zijn volop bezig twee kotters te ontmantelen, de Arnemuiden 17 van de firma Meulmeester en de Vlissin gen 27 van de firma De Nooijer. Alles wat nog bruik baar is op andere schepen, wordt eraf gehaald. De ARM 17 ligt erbij met nog slechts één van de twee bomen waaraan gewoonlijk de netten vastzitten. Het schip is geamputeerd. Vier viskotters van de Vlissings-Arnemuidse vloot gaan met overheidssteun in de sanering en moeten gesloopt worden. Aan die beslissing viel niet meer te ontkomen door de sterk gestegen brandstofkosten en de jaren ach tereen verlaagde visquota. „Het gaat je aan je hart", zegt Piet de Nooijer. „Zeker als je bedenkt dat je men sen hebt moeten ontslaan." Hij heeft 's ochtends zijn Vlissingen 26 - kaalgeschoren, zonder bomen, zonder vistuig - zien vertrekken naar de sloper in Gent. De fir ma De Nooijer is wat betreft vangstcapaciteit gehal veerd. Van de drie grote kotters blijft er één over, de Vlissingen 25. Een kleinere kotter, de Yerseke 52, is on langs aangekocht. „We moeten verder." foto Ruben Oreel door Marcel Modde GOES - Het Zeeuwse Landschap staat jacht toe in beschermde na tuurgebieden. Dat stelt de Partij voor de Dieren (PvdD) op basis van twee meldingen die bij de werkgroep Zeeland zijn binnenge komen. Het zou gaan om 'zeker ne gen jagers met honden' in de Oos- ter-Schenge bij Goes en een jacht partij in het Heggengebied bij Kle- verskerke. Volgens M. Jacobusse van Het Zeeuwse Landschap zijn de mel dingen onjuist. „Het gebied tussen de Deltaweg en de Blauwedijk bij Goes is niet van ons. Wél het stuk aan de andere kant van de dijk. Als daar is gejaagd, dan is dat ille gaal gebeurd." De strook bij Kleverskerke wordt omgeven door landbouwgrond. Jacht is daar toegestaan tegen scha de aan wintertarwe. MIDDELBURG - De rechtbank heeft een 27-jarige Vlissinger een gevan genisstraf opgelegd van dertig maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moet de man 217 euro schade vergoeden. Tegen hem was drie jaar en zes maanden voorwaardelijk geëist. De Vlissin ger is schuldig aan diefstal van een (nep)pistool. Enkele dagen later probeerde hij iemand geld af te persen. Twee weken later trapte hij de deur van een dealer in en stal vijf gram heroïne. door Marcel Modde MIDDELBURG - Van 36 grote ge meenten in Nederland daalt de on- roerendzaakbelasting (ozb) dit jaar het meest in Middelburg. Dat blijkt uit het Belastingoverzicht Grote Gemeenten. De meeste gemeenten hebben hun ozb-tarief voor met gemid deld i,s procent verhoogd. Middel burg heeft een verlaging van 2,8 procent toegepast. Ook Venlo, Gro ningen, Rotterdam en Den Haag la ten een daling noteren. Een tariefs verlaging wordt toegepast omdat de waarde van woningen door een nieuwe taxatie fors is gestegen. Een correctie beperkt de lastenver zwaring voor de burger. Van de 36 gemeenten heeft Mid delburg met 517 euro per jaar nage noeg de laagste woonlasten. Daar bij worden ook het rioolrecht en de reinigingsheffing gerekend. Al leen Alkmaar en Tilburg zijn nog goedkoper. Middelburg vertegen woordigt Zeeland in het landelijk belastingoverleg. Alle types simlock-vrij, op voorraad en leverbaar HïB G600 169 P520 Armani 299 G800 C 199 U700 €139 N95 8GB 289 7900 Prisma 209 N73 129 8600 Luna 309 3110 Classic 99 Dagelijks bereikbaar van 10.00 tot 16.00 uur. februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak van westen mannenmode ïitOÏHKN zaamslag 0115-436100 nieuwe collecties 2008 doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63