Mortiere symbolisch naar derde bouwfase Strijd om databunker Kloetinge is voorbij Smartlappenfestival in Zierikzee raymondo Inhaalmanoeuvre eist leven op N62 KOZIJNEN ZONWERING GLAS W PZC Donderdag 31 januari 2008 29 Eerste woningen van deelplan drie worden in maart opgeleverd. door Dewi Cigengack MIDDELBURG - Woonwijk Mortiere gaat een volgend stadium in. Giste ren sloeg wethouder Hannie Kool de symbolische eerste paal voor fa se drie. Symbolisch, want de bouw van dit deelplan-is al in april vorig jaar gestart. De eerste wonin gen worden in maart opgeleverd. „Het was geen echte eerste paal, maar meer een bouwhappening", zegt directeur J. Sips van project ontwikkelaar AM Zeeland. „Het was vooral bedoeld voor de toe komstige bewoners, die met elkaar konden kennismaken." Fase 3 is het gedeelte aan de zuid oostkant van de wijk, tegen de golfbaan aan en het dichtst bij de snelweg A58. Het gaat om vier stra ten: Bluesroute, Jazzroute, Louis Armstrongstraat en Glenn Miller- straat. In dit deel van de Mortiere staan twaalf verschillende types woningen. Vier daarvan zijn nieuw. Dit zijn onder meer de twee soorten wat exclusievere vil la's Zalmschouw en Schouw. Bij de derde fase horen ook 22 vrije kavels. Vorig jaar augustus leg de de gemeente Middelburg de ver koop van vijftien daarvan stil. Ze lagen volgens een nieuw advies van VROM te dicht bij hoogspan ningskabels. Op dit moment is de Woonwijk Mortiere startte bouw- fase drie gisteren met het slaan van de symbolische eerste paal. In april is de bouw begonnen, in maart zijn de eerste huizen klaar. gemeente aan het onderzoeken wat de eventuele gezondheidsrisi co's daarvan zijn. Ook onderzoekt de gemeente wat de juridische be perkingen en de alteratieven zijn. De hoogspanningsmasten verplaat sen, de kavels toch verkopen of de grond een andere bestemming ge ven zijn mogelijke uitkomsten. Over twee a drie maanden moet het onderzoek afgerond zijn en wordt op basis daarvan een advies geformuleerd aan het college van BenW. Fase drie bestaat uit 114 huizen. Vier op de vijf daarvan zijn al ver kocht. In totaal komen in de Mor tiere zo'n 1200 woningen. De eer ste drie fasen tellen samen onge veer 400 woningen. Woningen van fase één en twee zijn allemaal verkocht. De verkoop van fase vier is afgelopen zomer begonnen. College Goes doet geen verdere pogingen om sluiting af te dwingen. door Frank Balkenende kloetinge - Stichting Wasteland mag digitale gegevens van derden blijven opslaan in de vroegere com mandobunker in Kloetinge. Het Goese college van burgemeester en wethouders heeft besloten geen verdere stappen te onderne men om het datacentrum op te heffen. Volgens de gemeente was de zoge heten datahosting in strijd met de nog steeds geldende bestemming 'militaire doeleinden'. Het college wilde de stichting Wasteland dan ook geen vrijstelling van het be stemmingsplan geven. De stichting Wasteland (beheer der) en stichting Somm (eigenaar) benutten de bunker al jaren voor dataopslag. De gemeente gedoog de dat al die tijd, maar wilde de huidige functie niet legaliseren. De Goese burgemeester Dick van der Zaag dreigde zelfs met ontruiming als de stichtingen zouden door gaan met datahosting. De eigenaren repten van brood roof en stapten vorig jaar naar de bestuursrechter. Die veegde de ar gumenten van de gemeente van ta fel. Het college heeft deze week een beslissing genomen op het be zwaarschrift van Wasteland en dat gegrond verklaard. axel - Een 29-jarige motorrijder uit het Belgische Wach- tebeke is gisterochtend bij een aanrijding op de Trac- taatweg (N62) bij Axel om het leven gekomen. Een 25-jarige automobilist uit Terneuzen raakte zwaarge wond. De automobilist haalde rond zes uur twee vracht wagens in. Op de linker weghelft botste hij frontaal op de hem tegemoetkomende motorrijder. foto Wim Kooyman zierikzee - Meeblèren is zaterdag weer toegestaan tijdens de tiende editie van het Smartlappengala in het Zierikzeese poppodium Brogum. Sandy Barbé uit Hoorn opent de avond. Ze zong eerst jarenlang covers, maar maakt sinds kort ook eigen nummers. Daarna is het de beurt aan Den nis. De zanger uit Enschede bracht vorig jaar de cd Waarom uit en brengt in Zierikzee ook een paar nieuwe nummers. Afsluiter is Lesley Williams, een André Hazes-look-a-like. Brogum gaat om 21.30 uur open. De avond is uitverkocht. grand caféB De hele maand februari kunt u romantisch genieten van diverse Valentijnmenu's! Het maandmenu van februari: Vooraf een duet van Parma- serranoham op een heerlijk bedje van frisse salade. Dan volgt een duo van sliptong en zeebaars op een heerlijk bedje van roerbakgroenten en tagliatelle. En als afsluiting Cupido, een spannende creatie van de chef. 3-gangen 24,50 Grand Café Raymondo Vlissingen tel.: 0118 - 441 441 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 - 230 066 www.raymondo.nl kletsen proeven drinken slapen lachen KOZIJNEN I ZONWERING i GLAS Verrassend goed, zonnig geprijsd! President Roo^eveltlaan 735 *1383 NG Vlissingen voor meer info; T.Q118441944 Aan mr. C. Hage is op zijn verzoek eervol Ofttag verleend uit zijn ambt van notaris te Goes Bij Koninklijk Besluit is mevrouw mr, M. Tazelaar per t februari 3008 benoemd tot zijn opvolger. De notarissen mr. D. Oostinga, mr. J.L.J. Ammerlaan, mr. P.I.E. Platier en mr. M. Tazelaar zullen de notariële praktijk met ingang van 1 februari 2008 gezamenlijk uitoefenen onder dertaam De Vier Notarissen Kloetingseweg.45 Postbus 202,4460 AE GOES tei. 0113 23 28 00 fax 0113 211801 info@deviernotarissen.nl wwwdeviernotarissen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61