Zeeland Beatband taboe bij installatiefeest Fietspad langs weg Karreveld LaBan Jeugdraad is afspiegeling van Veerse jongeren KOM EN PROBEER GRATIS! Kruispunt N256 wordt veiliger Omega Combi: ea£T 9tt - pr~ 3 halen 2 betalen! ,MtCA® Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Omega Combi Q10: «a® - E 3 halen 2 betalen! Rimpels weg met een flits! MIDDELBURG Segeersstraat 10, Middelburg, teL 0118-613401 PARFUMERIE- Trefpunt van wereldmerken W PZC Donderdag 31 januari 2008 27 KOUDEKERKE - Langs de Braamweg in Koudekerke komt een vrijlig- gend fietspad. De sloot ten westen van de weg moet daarvoor wor den gedempt. Het fietspad krijgt een apart bruggetje over de water gang die de Braamweg kruist. B en W van Veere vinden dit de beste oplossing voor de verkeersaf wikkeling bij het uit te breiden be drijventerrein Karreveld. Alvorens tot uitvoering kan wor den overgegaan, moeten nog aller lei procedures worden afgewik keld. Zo wordt nog overlegd met de dorpsraad. Ook de gebruikers van de aangrenzende stukken grond kunnen de besluitvorming nog beïnvloeden. Het bureau Groen Licht, dat de situatie heeft bekeken, droeg nog twee andere oplossingen aan, waaronder ver breding van de Braamweg. Maar het college vindt een vrijliggend fietspad het veiligst. Ook speelt mee dat daarvoor nauwelijks bo men en struiken hoeven te wor den gerooid. Leden van de Jeugdraad Veere roepen leeftijdgenoten op niet aan de zijlijn te blijven staan. Via werkgroepen kunnen die ook meedoen, foto Ruben Oreel Gemeente zal nog even moeten wennen aan jongeren die meepraten. door Henk Postma DOMBURG - Ze hadden er een lek ker feestje van willen maken. Met vrienden en vriendinnen. Er was zelfs al een beatbandje voor gere geld. Mooi niet dus. Veel te veel la waai, vonden ze bij de gemeente. Vanavond wordt de Jeugdraad Veere geïnstalleerd. Een historisch moment. Want de jeugd krijgt nu officieel een stem. Alhoewel... Als je niet eens mag meepraten over je eigen feestje... Joram van Sluijs (19), die als eerste de voorzittershamer in de vuist krijgt, reageert meewarig. „Tsja. 't Is kennelijk nog even wennen bij de gemeente. We kunnen ons best voorstellen dat ze geen lawaai in het gemeentehuis willen. Maar daar hadden ze dan best eens met ons over kunnen overleggen." Het conflict is nog net op tijd be zworen. De beatband blijft taboe. Maar na bemiddeling van de Stich ting Welzijn Veere mogen de jeugdraadsleden nu in elk geval wel familie, vrienden of vriendin nen meenemen naar de broodjes- maaltijd met de gemeenteraad. Zij het dat de aanhang niet bij de hoofdtafel mag aanschuiven. Helemaal stijfjes hoeft het er niet aan toe te gaan. Om half vijf be gint een kennismakingsbijeen komst. Behalve genodigden zijn dan ook belangstellenden welkom. In plaats van een band treedt le raar Reginald Peene uit Zoutelan- de als entertainer op. Maar er moet dus nog veel veran deren wil de communicatie tussen gemeente en dorpsjeugd echt ver beteren. Eerste punt van bespre king in de Jeugdraad is vanavond Voorzitter: 'Ze doen het bij de gemeente toch zoals ze het zelf willen' de komst van de mobiele sport- en spelvoorzieningen. Bekeken moet worden welke woonkernen er als eerste voor in aanmerking komen. En dan gaat jeugdwethouder Mei- se op voorhand al in Koudekerke Alleen Veere, Gapinge en Grijpskerke zijn niet vertegenwoordigd. OOMBURG - De Stichting Welzijn Veere heeft er hard aan moeten trekken. Maar het is gelukt. Ruim een jaar nadat jeugdpanels aan drongen op het formeren van een ieugdraad, staan zestien jongeren klaar om op te komen voor de be langen van hun leeftijdgenoten. Niet overal reageerden jongeren ra zend enthousiast. Want klagen is leuk. Maar er zelf wat voor doen? Toch is sprake van een redelijke af spiegeling van de jeugd tussen 13 en 23 jaar. Er zitten scholieren in en werken de jongeren. Ze vertegenwoordi gen verschillende levensbeschou wingen, en komen overal van daan. Alleen Veere, Grijpskerke en Gapinge missen nog vertegenwoor digers. De Jeugdraad kan gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan het gemeentebestuur. En mag zelf activiteiten bedenlken, ontwik kelen en uitvoeren. Daar ligt 5000 euro voor klaar. De leden van de jeugdraad zijn: voorzitter Joram van Sluijs (Melis- kerke), penningmeester Rens den Hollander (Meliskerke), secretaris Erik Jakobsen (Serooskerke), vertellen dat daar een pannakooi wordt geplaatst. „Kijk", neemt voorzitter loram enigszins getergd kennis van dat nieuws, „dat is nou wat ik bedoel. Ze doen het bij de gemeente toch zoals ze het zelf wil len." De Ieugdraad ziet zichzelf als de spil tussen de gemeente en de jeugd. Daarin past dat ook leeftijd genoten op hun verantwoordelijk heden worden aangesproken. En dat de wethouder ook eens een pluimpje krijgt. Want dat je speel- voorzieningen moet kunnen ver plaatsen, dat heeft hij goed gezien. „Zet je een skatebaan neer, dan is die razend populair. Maar na een tijdje zie je er niemand meer. En het eindigt ermee dat het ding wordt vernield." Melinda Dekker (Koudekerke), Kim de Nooijer (Koudekerke), Ju dith Caljouw (Domburg), Esther Koops (Domburg), Wouter van Doom (Zoutelande), Stefan Koom- an (Zoutelande), Robin de Visser (Vrouwenpolder), Kevin Duvekot (Vrouwenpolder), Emiel Berents (Westkapelle), Daan lansen (West- kapelle), Marije Albach (Oostkapel- le), Stephanie Roose (Aagtekerke), en Sylvestro Lorello (Biggekerke). COUJNSPLAAT - De provincie be gint maandag met de beveiliging van het kruispunt Deltaweg (N256) en Noordlangeweg tussen Colijnsplaat en Kats. Autoverkeer moet rekening houden met hinder en omleidingen. Voor fietsers tus sen Kats en Colijnsplaat is er een alternatieve route via de Oost Zee dijk. De provincie beveiligt voor 7,5 ton het kruispunt met verkeerslichten op verzoek van bezorgde ouders. Dagelijks rijdt schoolgaande jeugd naar het kruispunt om daar de bus naar Goes te nemen. (MFC A Nü 150 capsules van €50,85 voor 33,90! normale prijs 16,95 per stuk $*9 www.derodepilaren.nl Nu 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59