Sport Zeeuws-Vlaamse marathon nog steeds niet van de baan Bekendmaking Bekendmaking De Koning/Berkhout grijpt naast prijzen op titelstrijd zeilen Z PZC Donderdag 31 januari 2008 45 Verkeersmaatregel inzake het voor onbepaalde tijd instellen van een tijdslimiet van 24 uur voor het ligplaats nemen aan een gedeelte van de oostzijde van het toeleidingskanaal van de Oostsluis/Middensluis te Terneuzen en het instellen van een tijdslimiet van 72 uur voor het ligplaats nemen aan een gedeelte van de westzijde van het toeleidingskanaal van de Oostsluis/ Middensluis te Terneuzen De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat hij een besluit heeft genomen om: - een tijdslimiet van 24 uur voor het ligplaats nemen aan een gedeelte van de oostzijde van het toeleidingskanaal van de Oostsluis/Middensluis te Terneuzen, in te stellen; - een tijdslimiet van 72 uur voor het ligplaats nemen aan een gedeelte van de westzijde van het toeleidingskanaal van de Oostsluis/Middensluis te Terneuzen, in te stellen. De reden is het toenemende aantal schepen en het beschikbaar hebben van onvoldoende meergelegenheid voor passanten en schepen die willen overnachten. De verkeersmaatregel is ingesteld voor onbepaalde tijd. Terinzagelegging De betreffende verkeersmaatregel ligt met ingang van vrijdag 1 februari 2008 gedurende zes weken ter inzage op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 Duo komt na drie wereldtitels niet verder dan vierde plaats. door Gert Lammerink Melbourne - De 470-zeilsters Mar- celien de Koning en Lobke Berk hout hebben gisteren op hun laat ste dag bij de wereldtitelstrijd in Melbourne net naast het brons ge grepen. De Nederlanders hadden de laatste drie jaar goud gewon nen. In de afsluitende medalrace werd het duo negende, wat de vierde po sitie in de eindklassering oplever de. Voorafgaand aan het laatste op treden was al duidelijk dat goud buiten bereik zou blijven. De titel ging nu naar het Amerikaanse ko- pel Erin Maxwell en Isabelle Kin- solving. Voorafhadden De Koning en Berk hout nog gehoopt op zilver. „Daar gingen we echt voor", zei Berk hout na afloop van de laatste race. „Maar door een inschattingsfout en onduidelijke communicatie aan boord is het niet gelukt. We liepen een veel te grote achterstand op de koplopers op. Daarna kwamen we er niet meer bij. Dit had niet mo gen gebeuren." De les is volgens Berkhout duide lijk. „Minder fouten maken. Nu is uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur op de volgende adressen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg; 2. Rijkswaterstaat Waterdistrict Wester- schelde, Buitenhaven 2 te Terneuzen; 3. Gemeente Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen. Bezwaar en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen tegen het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan daar naast een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend, een en ander op de wijze zoals vermeld in het onderdeel 'MEDEDELINGEN' van het ter inzage gelegde besluit. Terneuzen, 23 januari 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel er niet uitgekomen wat er in zit. Op de drie voorgaande WK's za ten we in een 'flow', nu niet. We weten dat we hard kunnen zeilen, alleen deze keer is het er niet uitge komen." Bij de mannen werden de broers Coster na de laatste race uiteinde lijk twaalfde. Ze toonden volgens de zeilbond hiermee vormbehoud voor NOCNSF en hebben zich evenals De Koning/Berkhout en Pieter-Jan Postma (Finn) definitief de Olympische Spelen gekwalifi ceerd. Het Olympische zeiltoer- nooi vindt plaats in de havenstad Qjngdao. Na het WK zonder medailles was bondscoach Jaap Zielhuis niet ge heel ontevreden. „Natuurlijk is het een teleurstelling dat we geen prij zen hebben gewonnen. Kijkend naar de lange termijn ben ik ech ter blij met het optreden van Post ma en De Koning/Berkhout. Ze hebben tot de laatste dag voor de medailles gevochten. Jammer dat het niet is gelukt, maar in dit olym pische jaar zijn er andere prioritei ten." De zeilsters De Koning en Berk- hout worden vierde op het WK zeilen in de 470-klasse. De broers Coster worden twaalfde en mogen naar de Spelen. Animo trimlopen neemt toe, maar jeugd laat het afweten. door Wim de Vos WESTDORPE - Een paar jaar gele den werd onderzoek gedaan of in Zeeuws-Vlaanderen ruimte was een marathon te organiseren. De uitkomst was in ieder geval dat de regio er niet rijp voor was. Het idee werd opgeborgen. Tijdens de kalendervergadering van de stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaanderen (het overkoe pelend orgaan van de trimlopen beneden de Westerschelde) liet Marlon Roels uit Terneuzen deze week opnieuw een proefbalonne- tje op. „Het moet toch mogelijk zijn om in Zeeuws-Vlaanderen een mara thon te organiseren. We hebben er een goede infrastructuur voor. Het parkoers moet niet over rond jes gaan, maar er kan eenvoudig één grote omloop worden uitge zet. En we hebben het niet over een marathon van Rotterdam met duizenden deelnemers", stelde Marlon Roels. Hij dacht daarbij om te starten op de atletiekbaan in Terneuzen of Hulst en dan te lopen langs bij voorbeeld Axel en Zaamslag om dan weer te finishen op één van Limiet Kustmarathon komt langzaam in zicht goes - De limiet van 1100 deelne mers aan de Zeeuwse Kustmara thon begint in zicht te komen. Voor het evenement op 4 oktober hebben inmiddels meer dan 800 atleten ingeschreven. De wedstrijd voor mountainbikers, op dezelfde dag maar in tegengestelde richting, heeft bijna 200 deelnemers bin nen. Hier ligt de limiet op 300. De wandelmarathon is al lang volge boekt. Daarin gaan op 5 oktober 2200 deelnemers van start. Loddo verslaat Boonen in Qatar doha - De Italiaanse renner Alber to Loddo heeft Tom Boonen van zijn vierde overwinning op rij in de Ronde van Qatar afgehouden. De coureur van Tinkoff versloeg de Belg na een rit over 131,5 kilo meter in de sprint. De Duitser Se bastian Siedler eindigde als derde. Boonen won de tweede en derde etappe en zegevierde met Quick Step in de ploegentijdrit. Hij be hield wel de leiding in het alge meen klassement. Tennissters beginnen met zege in Fed Cup boedapest - De Nederlandse ten nissters zijn in de Europees/ Afri kaanse zone van de Fed Cup be gonnen met een zege op Luxem burg: 2-1. Het beslissende punt werd in Boedapest binnengehaald door het dubbel Thijssen/Wong. Renée Rein hard begon met een snelle zege op Schaul: 6-1 en 6-3. Anne Kremer bracht Luxemburg r langszij door Nicole Thijssen met 6-2 en 6-4 te verslaan. de twee atletiekbanen. „Lopen door stadjes en dorpjes maakt de route veel interessanter. Dat is niet zo doods als steeds maar door de polders te lopen." Roels denkt nog steeds dat zo'n marathon tot de mogelijkheden hoort en zal daarnaar een onder zoek instellen. Tijdens de vergadering was er ver der alom tevredenheid bij zowel het bestuur van de stichting als bij de organisatoren van de trimlopen die het afgelopen seizoen werden gehouden. Er waren opnieuw meer deelnemers dan het jaar er voor. Alleen de jeugd laat het opzichtig afweten. „En daar zullen we toch wat aan moeten doen, want we moeten doorstroming krijgen. De gemiddelde leeftijd van de deelne mers wordt steeds hoger. We moe ten de toekomst veiligstellen", meende stichtingsvoorzitter Ro land de Bock. Er werden wel enke le voorstellen gedaan om meer jeugd aan de start te krijgen, maar concreet werd er nog geen plan ontwikkeld. Bij de vaststelling van de kalender bleek dat het aantal wedstrijden ten opzichte van het lopende sei zoen ongeveer gelijk zal blijven. Er zal opnieuw een zogenaamd Run nerscriterium worden gehouden, waarvoor twaalf wedstrijden zul De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht bekend dat hij een besluit heeft genomen om: - een afmeerverbod onder voorwaarden, voor het ligplaats nemen aan de palen E, F, G en H, aan de westzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen, in te stellen; - de afmeerborden voor kegelschepen aan de westzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen te verplaatsen. De reden is het toenemende aantal schepen en het beschikbaar hebben van onvoldoende meergelegenheid voor duwcombinaties en grote schepen, die willen overnachten. De verkeersmaatregel is ingesteld voor onbepaalde tijd. Terinzagelegging De betreffende verkeersmaatregel ligt met ingang van vrijdag 1 februari 2008 gedurende zes weken ter inzage, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur op de volgende adressen: Ministerie van Verkeer en Waterstaat s len meetellen. De kalender werd als volgt samengesteld. Juni: 15 Kermisloop Zuiddorpe. Juli: 8. Zomerloop Retranche- ment, 15 Zomerloop Groede, 22 Zo merloop Nieuwvliet Dorp, 29 Zo merloop Zuidzande. Augustus: 5 Zomerloop Cad- zand-Bad, 16 Boekweitloop Zuid dorpe, 27 Kreekloop Terneuzen. September: 13 Bevrijdingsloop Axel, 14 Dwars door de Zwingeul, 20 Baeckermatloop Westdorpe, 27 Appelloop Axel. Oktober: 4 Maas Afbouwloop Ter neuzen (ovb), 11 Erpelkappersloop Axel, 18 Appelgaardloop Terneu zen, 25 Hulsterloo-loop Nieuw-Na- men. November: 1 Piet Spruitloop, 8 Bo- dylineloop Terneuzen, 15 JeffThuy Memorial Heikant, 16 Natuurloop Cadzand-Bad, 22 Ronde Drie- schouwen Axel, 29 Juul van de Walleloop Kieldrecht. December: 6 Aflossingsmarathon Terneuzen, 14 Jules Unlimitedloop Breskens, 27 Einde jaarscross Axel, 27 Kerstloop Breskens, 31 Sylvester- cross. Marlon Roels denkt dat er toch mogelijkheden zijn om in Zeeuws-Vlaanderen een mara thon te houden. Het aantal trim mers loopt nog steeds op. 1Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg; 2. Rijkswaterstaat Waterdistrict Wester schelde, Buitenhaven 2 te Terneuzen; 3. Gemeente Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen. Bezwaar en voorlopige voorzienin Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen tegen het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan daar naast een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend,'een en ander op de wijze zoals vermeld in het onderdeel 'MEDEDELINGEN' van het ter inzage gelegde besluit. Terneuzen, 23 januari 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Rijkswaterstaat Verkeersmaatregel inzake het voor onbepaalde tijd instellen van een afmeerverbod onder voorwaarden, voor het ligplaats nemen aan de palen E, F, G en H, aan de westzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen en het verplaatsen van de afmeerborden voor kegelschepen aan de westzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57