Zeeland 'Hulst moet vervoer Bekendmaking zelf gaan regelen' A* Inhaalmanoeuvre eist leven op N62 Aanklager hof eist vrijspraak Kalashnikov D notarissen Dankdienst in teken jubileum Z PZC Donderdag 31 januari 2008 I 29 Verkeersbesluit inzake het voor onbepaalde tijd instellen van een laad- en losplaats aan de kop van de westzijde van de Middenhavendam in de Handelshaven te Breskens Algemeen Belang vindt dat Hulst uit collectief moet stappen. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst moet er serieus over nadenken om uit het samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen te stappen. Dat is het standpunt van Algemeen Belang Groot Hulst, met vier zetels een van de grotere fracties in de gemeenteraad van Hulst. „Het trieste resultaat van alle ru zies is dat ouderen, gehandicapten en kinderen die gebruikmaken van het leerlingenvervoer, de dupe zijn geworden", aldus Marina Strooband namens Algemeen Be lang Groot Hulst. De staking van taxichauffeurs, waardoor het leer lingenvervoer een dag stillag, is vol gens haar een 'onacceptabel hoog tepunt' in de perikelen rond het sa menwerkingsverband. Algemeen Belang Groot Hulst wil de rekenkamer van de gemeente daarom vragen in kaart te brengen wat de kosten zijn als de gemeente het collectief vervoer zelf uitvoert met taxibedrijven uit de eigen streek. Wethouder Clen de Kraker is ver tegenwoordiger van de gemeente Hulst in het bestuur van het Sa menwerkingsverband Collectief Vervoer. Hij ziet er de eerstkomen de jaren geen enkel voordeel in Algemeen Belang Groot Hulst vindt dat de gemeente Hulst maar uit het samenwerkingsver band Collectief Vervoer in de streek moet stappen. om het collectief vervoer in eigen beheer uit te laten voeren. Volgens de wethouder zijn er over de uit voering van het vervoer afspraken gemaakt met de gemeenten. Het vervoer kost de gemeente Hulst op basis van die afspraken drie ton per jaar. „Dat bedrag haal je nooit als je het vervoer zelf regelt." De wethouder vindt het boven dien hoogst onverstandig van Alge meen Belang Groot Hulst om nu de knuppel in het hoenderhok te gooien. Over de aanbesteding van een nieuw vervoerscontract tussen het samenwerkingsverband en taxiondernemingen in de regio loopt namelijk momenteel een rechtszaak. „Pas na de uitspraak van de rechter weten we waar we staan. Het is onverstandig van de politiek zich lopende die juridi sche procedure te gaan mengen." AXEL - Een 29-jarige motorrijder uit het Belgische Wachtebeke is gis terochtend bij een aanrijding op de Tractaatweg (N62) bij Axel om het leven gekomen. Een 25-jarige auto mobilist uit Terneuzen raakte zwaar gewond. De automobilist haalde rond zes uur twee vrachtwagens in. Op de linker weghelft botste hij frontaal op de hem tegemoetkomende motorrij der, die ter plekke overleed. De au tomobilist is met onbekende ver wondingen naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn twee inzittenden had den geen zichtbaar letsel. De Tractaatweg was lange tijd afge sloten voor het verkeer in verband met technisch onderzoek. Rond half tien werd de weg weer vrijgegeven. foto Wim Kooyman aardenburg - Het thema van de gebedsdienst die op de vooravond van het jubilerende carnaval in Aardenburg wordt gehouden, is '3maaln...dankjewer. De dank dienst begint morgenavond om 19.00 uur in de rk-kerk aan de Weststraat. Voorgangers zijn Frans van Geyt, Emmy de Rooy en Jeani- ne de Baere. Het Jongerenkoor Aar denburg en de Koninklijke Muziek - sociëteit Aardenburgsche Fanfaren verlenen hun medewerking aan de dienst. De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat hij een besluit heeft genomen om een laad- en losplaats aan de kop van de west zijde van de Middenhavendam in de Handelshaven te Breskens, in te stellen. De reden is dat het vanuit veiligheids overwegingen niet toegestaan is daar te parkeren i.v.m. de (toekomstige) aanwezigheid van een helihaven en de daarbij behorende helikopter bewegingen. Het verkeersbesluit is ingesteld voor onbepaalde tijd. Terinzagelegging Het betreffende verkeersbesluit ligt met ingang van vrijdag 1 februari 2008 gedurende zes weken ter inzage bij: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg, op werk dagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. Rijkswaterstaat Waterdistrict Wester- schelde, Buitenhaven 2 te Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot Ministerie van Verkeer en Waterstaat 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 3. Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 13.00 uur en op woensdag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Bezwaar en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen tegen het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan daar naast een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend, een en ander op de wijze zoals vermeld in het onderdeel 'MEDEDELINGEN' van het ter inzage gelegde besluit. Terneuzen, 23 januari 2008. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel Rijkswaterstaat Bij meting lawaai geen rekening gehouden met omgevingsgeluiden. den haag - Beginnende ambtena ren van de gemeente Terneuzen hebben volgens de aanklager bij het Haagse gerechtshof zoveel fou ten gemaakt bij twee metingen van het lawaai vanuit jongerencen trum Kalashnikov in Terneuzen, dat hij gisteren vrijspraak heeft geëist van overtreding van geluid normen voor de nacht. Hofaankla- ger J. Groen zei dat bij de metin gen geen rekening is gehouden met lawaai uit de omgeving, zoals het nabijgelegen wijkcentrum, waar een feest aan de gang was. Het gerechtshof behandelde het hoger beroep van Kalashnikov. Het jongerencentrum is vorig jaar door de politierechter in Middel burg veroordeeld tot twee voor waardelijke boetes van 375 euro. Volgens de politierechter was het aannemelijk dat een klagende om wonende drie jaar geleden in okto ber en november om half twaalf's avonds last heeft gehad van twee optredens in het jongerencen trum. Het jongerencentrum ont kende het lawaai en ging om prin cipiële reden in hoger beroep. Vanwege de problemen is het jon gerencentrum, dat een podium biedt voor muziekbands, inmid dels gesloopt en heeft nieuwbouw plaats. Het is de bedoeling dat het nieuwe gebouw in april in gebruik wordt genomen. Uitspraak over twee weken. Or»«in§a I Ammerlun I Platier I Ta/tri aar Aan m C H|ge - e-r Oe notausseo mt. O Oost nga mr, i-14 Ammerkvao, mr F n.nstv et* ms.te. Tsuetear 1 e De Vier Notamseu At GOt S tei V--11 2$ öo WWW'ÖeVtVT o xH fil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53