belangrijker dan prijs maaltijd Waterschap krijgt steun van gemeenten Verborgen armoede ook in gemeente Sluis groot Realisering woonzorgcomplex St. Jansteen dichtbij Pierewieten houden vierde lichtparade Info over plan Statie in Hulst 'Zorgcentrum Sint-Jansteen snel realiseren' Z pzc Donderdag 31 januari 2008 27 Bezoekers van de maandelijkse maaltijddag krijgen een eenvoudige, doch voedzame maaltijd voorgeschoteld. foto's Camile Schelstraete Mensen met klein inkomen zijn vaak slechter af dan minima. door René Hoonhorst OOSTBURC - Het Platform Sociale Zaken is wat minder negatief dan de leden van Adviesraad Sociale Zaken over de inspanningen van de gemeente Sluis om armoede on der haar burgers te bestrijden. Sluis heeft onlangs wat extraatjes Dijkgraaf De Graaf zoekt wapenbroeders voor behoud werk. door Conny van Cremberghe terneuzen - De dagelijkse bestu ren van de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen gaan samen met dat van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen strijden voor het behoud van de werkgelegen heid in de regio. Daarmee is niet gezegd dat de col leges van B en W zich uitspreken voor of tegen een eventuele fusie van de Zeeuwse waterschappen. Over zo'n fusieproces zouden de gemeenten ook geen zeggenschap hebben. „Als het gaat om het be houd van de werkgelegenheid in onze streek, dan willen we ons best gezamenlijk sterk maken. Dat is, vind ik, ook onze taak. Over een plan de campagne bij een in de vervoer- en verhuisregelin- gen geschrapt. Maar vergeleken met armlastigen uit andere ge meenten, worden de minima in West-Zeeuws-Vlaanderen niet ach tergesteld. Voorzitter Frans Hage naars en secretaris Nico Peterse van het Platform wijzen erop dat de minima veelal ook niet het slechtste af zijn. Voor hen zijn er kwijtscheldings- en subsidierege lingen. Maar degenen die net iets meer ontvangen dan een minimu- eventuele fusie zouden we toch nog eens nader moeten praten", zegt burgemeester Jan Frans Mul der van Hulst. Dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft deze week de gemeentebestu ren in de regio gevraagd om steun in de strijd het schap te behouden. Burgemeester Jaap Sala van Sluis: „Op het gebied van de werkgele genheid kan het schap op ons reke nen. Over het onderzoek van GS en eventuele fusie, daar kunnen wij als gemeentebestuurders niets over zeggen. Wij kennen de in houd van dat onderzoek niet." Na de voorjaarsvakantie buigen de be stuurders zich over een strategie. Tjn De besturen van de Zeeuws- Vlaamse gemeenten en het wa terschap gaan samen een strate gie bepalen om werkgelegenheid in de streek te behouden. minkomen of die het met een kari ge AOW-uitkering moeten doen, hebben'vaak nóg meer moeite de 'Dat er geld bij de nering moet en dat ze nog een schuld heeft, weet niemand' eindjes aan elkaar te knopen. Maatschappelijk werker Hagenaars kwam gisteren nog een vrouw te- sas van cent - De carnavalsvereni ging de Pierewieten in Sas van Gent houdt dinsdag weer een car navaleske lichtparade door de stra ten van het kanaalstadje. Na de eerdere succesvolle avondop tochten vonden de Pierewieten dat ze niet om een vierde editie heen konden. Zo'n dertig groepen hebben zich gemeld voor de parade, die be schouwd moet worden als een mooie afsluiting van het vierdaag se festijn in de Betekoppenstad. Het idee van een verlichte optocht spookte al lang rond in het hoofd van )an Vereecken, een der leden van de Pierewieten. De deelnemers zijn van alle leeftij den. Grote creaties tot kleinere acts zijn onderdeel van deze op tocht. De lichtparade start om 20 uur :oo voor cafe d'Ouwe brug aan de Oostkade. gen aan wie niemand ziet dat ze het moeilijk heeft. Ze exploiteert een winkeitje, heeft een auto, in ternet en een huisdier. Maar dat er geld bij de nering moet, dat de au to noodzakelijk is om de polder uit te komen én dat ze nog een schuld heeft van 32,5 mille, weet niemand. Sommige nooddruftigen willen zelfs niet dat de gemeente hun situatie kent - uit schaamte. Vooral in Breskens zouden men sen in verborgen armoede leven. hulst - Nog voor het plan de offi ciële inspraak ingaat, belegt de ge meente Hulst een informatiebij eenkomst over het ontwerp van het bestemmingsplan De Statie. Het nieuwe plan legt vast wat er mogelijk is op het gebied van wo nen en ondernemen op het ter rein van Morres Wonen en de om geving daarvan in Hulst. Het ont werpplan is een uitwerking van de ambitie om de meubelwinkel van Morres met nieuwe winkels tus sen de Absdaalseweg en de Statie vast te klinken aan de binnenstad. Het plan wordt dinsdag 12 februari toegelicht voor de belangenorgani saties die bij het plan betrokken zijn, zoals MKB, wijkraad Hulst- Zuid, Hulst Vestingstad en de Ka- met van Koophandel. sint-jansteen - Woningcorporatie Woongoed moet voortvarend te werk gaan om het woonzorgcen trum op het terrein van de Rabo bank aan de Van Hovestraat in Sint-Jansteen zo snel mogelijk te realiseren. Dat zeggen gemeenteraadsleden Jos van Eek (CDA) en Fons Dobbe- laer (Algemeen Belang Groot Hulst) in reactie op de bekendma king dat Woongoed het Rabokan- toor met dat doel aankoopt. „Wij zullen alle medewerking ver lenen om het woonzorgcentrum zo snel mogelijk te kunnen realise ren", zegt Van Eek. „Want er is echt gebrek aan zo'n voorziening in het dorp." Zowel de CDA'er als de fractievoor zitter van Algemeen Belang Groot Hulst zeggen er verder op te ver trouwen dat de Rabo ondanks de sluiting van het filiaal in Sint-Jan steen voldoende service blijft bie den aan de oudere klanten in het dorp die hulp nodig hebben bij hun financiële zaken. „Jammer, dat de Rabo weggaat op het dorp, maar aan de andere kant wel te be grijpen", aldus Dobbelaer. De lang gekoesterde wens van de dorpsgemeenschap St. Jansteen, de reali satie van een woonzorgcomplex, kan eindelijk worden vervuld. Rabobank Hulst en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen hebben de handen ineen geslagen. De Rabobank aan de Van Hovestraat 8 wordt gekocht door Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Op deze Locatie en op het terrein van de voormalige winkel van de firma Polspoel kunnen drie groepswoningen voor oudere men sen met een verpleeghuisindicatie en circa twintig seniorenappartementen worden gerealiseerd. Volgens de heren De Winter en Reinhoudt, respectievelijk directeur van Rabobank Hulst en directeur van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, ligt het accent van de overeenkomst niet op het economisch en financieel perspec tief, maar wordt met het realiseren van deze voorzieningen een positieve bijdrage geleverd aan de leefbaarheid van St. Jansteen. Het is de bedoeling dat Curamus de zorgverlening voor haar rekening neemt. De geldautomaat blijft op de huidige locatie in St. Jansteen beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51