PZC25 Methadonpost werkt goed intratuin Westdorpe wil Concordia terug Beatrixboom haalt verjaardag niet V&D 44 Nu 30% voorjaarsvoordeel met Miles Money Nieuwe natuur bij kanaal deDRVKKERY Marktsi I Middelburg T 0118 886 886 Intratuin Meerkampster Wisse werkt toe naar olympische kwalificatie Etsen van Jan Montyn te zien in Middelburg 34 Donderdag 31 januari 2008 Tip? redtern@pzc.nl Buurtbewoners hebben geen klachten over verloop van POOZ. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Project Opiaat Onderhoudsbehandeling Zeeuws- Vlaanderen, de methadonverstrek- king vanuit het Regionaal Gezond heidscentrum in Terneuzen, is 'zeer goed' geslaagd. Dat is de con clusie van de tweede evaluatie van het project, dat in oktober 2006 startte. De verhuizing heeft niet ge leid tot overlast voor de buurt, cliënten en hulpverleners, wat een van de belangrijkste doelstellingen was van het project. Het POOZ kwam in de plaats van de methadonverstrekking bij de daklozenopvang in Terneuzen. Daar waren vaak klachten van buurtbewoners over overlast door drugsverslaafden. Omwonenden van het ziekenhuis en het nabijgelegen ROC spraken dan ook hun bezorgdheid uit toen bekend werd dat het POOZ in het geestelijk gezondheidscentrum (RGC) bij het ziekenhuis gehuis vest zou worden. Die angst blijkt echter ongegrond. Volgens de eva luatie merkt de omgeving maar in Het project rond de nieuwe me- thadonverstrekking aan drugsver slaafden bij het ziekenhuis in Ter neuzen is erg geslaagd, blijkt uit een evaluatie. beperkte mate iets van het project. Overlast door het project komt zo goed als niet voor. Het gevoel van onveiligheid en drugsoverlast in de buurt van het RGC zijn volgens de ondervraagden sinds de start van het POOZ niet veranderd. Dit beeld wordt bevestigd door de poli tie. Mensen die werken in de buurt van het RGC oordelen posi tief over het verloop van het pro ject. Ook de buurtbewoners zijn positief De positieve ontwikkelingen van de eerste maanden hebben zich volgens de evaluatie verder ontwik keld in de loop van het jaar en bie den een stevige basis voor een blij ven aanbod voor deze specifieke groep drugsverlaafden. Er is sprake van opmerkelijke verbeteringen in de geestelijke en lichamelijke ge zondheidstoestand van de cliën ten. Het is ook een innovatief pro ject, omdat dit de eerste metha donverstrekking is die geconcen treerd is in een medische setting. Het evaluatierapport geeft ook een aantal aanbevelingen, zoals een in tensievere cliëntzorg door nauwe samenwerking met instellingen op het gebied van welzijn en gezond heidszorg. Verder wordt gepleit voor een uitbreiding van het multi disciplinaire behandelteam. Ook is er de wens om het project uit te breiden over de gehele pro vincie, zodat alle methadoncliën- ten in Zeeland straks op dezelfde manier behandeld worden. Bijna zeventig jaar oude lindenboom Terneuzen aangetast door zwam. door Wout Bareman TERNEUZEN - De twee vrouwen van middelbare leeftijd - op weg naar de weekmarkt in Terneuzen - lopen hoofdschuddend voorbij. Vol onbegrip vragen ze aan de mannen van de gemeente waarom die prachtboom juist nu moet wor den gerooid. Tja, opdracht is opdracht. Een man op een fiets roept in het voor bijrijden dat het 'majesteitsschen nis' is. En daar heeft het natuurlijk wel iets van weg. Het gaat immers om de statige Beatrixboom, die bijna zeventig jaar lang de achter liggende Burgemeester Huizinga- bank in de schaduw zette. Menig voorbijganger noemde het giste ren frappant dat de boom juist nu, een dag voor de zeventigste ver jaardag van koningin Beatrix, werd geveld. Net geen zeventig. De lindeboom werd in 1938 ge plant in het kader van de viering van de geboorte van het prinsesje en werd voorzien van een fraai hekwerk met daarop de naam en de geboortedatum. Woordvoerder Dirk Timmers van de gemeente Terneuzen: „Ik kan me de verba zing van de mensen wel enigszins voorstellen, maar het was echt geen opzet. De vergunning is net verstrekt en de boom, die door de tondelzwam is aangetast en hele maal is verrot, levert zo veel gevaar op, dat hij nu echt moest worden gekapt." Maar Timmers verzekert met de hand op het hart dat er een nieuwe fraaie Beatrixboom voor in de plaats komt: een linden- boom van groot formaat. Extra voordelig voorjaarsartikelen kopen? Wissel je Air Miles in en ontvang direct voordeel op een groot deel van ons assortiment. Je betaalt je aankopen met 30% Air Miles en 70% Money. Deze actie is geldig t/m zondag 3 februari 2008. Kijk voor de actievoorwaarden op www.vd.nl 3 HHI I t-v/- WÊfmÊÊ 5 westdorpe - De Dienst Landelijk Gebied wil op zeer korte termijn beginnen met de aanleg van een nieuw natuurontwikkelingsgebied noordelijk van het dijkdorp West dorpe. Het gaat hierbij om een 28 hectare groot gebied tussen het dorp en het kanaal van Gent naar Terneuzen, dat zijn akkerbouwbe- stemming kwijtraakt en ingericht wordt als krekengebied. Het nieu we natuurgebied, aansluitend op een kleiner plassengebied dat enke le jaren geleden werd aangelegd, wordt onderdeel van de Ecologi sche Hoofdstructuur en vormt een schakel tussen de kreken bij Axel en Westdorpe, het kanaal en het kreken-en poldergebied op de wes telijke kanaaloever. vanavond vanaf 17.30 uur vanmiddag, 14.00-17.00 uur Brasseriemenu i Poëziemarathon Baiiusmda met bloemkoolsoep, pasta of lasagne en pannacotta 1 zaterdag 2 februari n.oo uur €15,00 en €12,50 (vegetarisch) Henk KrOeS (Elfstedentocht) Reserveren? bel 0118 - 886 866 j over zijn boek De Stayer kijk ook op: www.drukkerijmiddelburi zondag 3 februari 13.00-17.00 uur Koopzondag 15.00 uur Kjoek op zondag Judith Eiselin voor kinderen van 10-12 j.nl westdorpe - Verenigingsgebouw Concordia in Westdorpe moet weer in eigendom gegeven wor den van de gebruikers van het cen trum. Dit vindt de Westdorpse dorpsraad. De raad is van mening dat Concordia, dat momenteel uit gebaat wordt door de stichting Be heer Culturele Centra (SBCC), uit die stichting gehaald moet worden en overgedragen aan een beheer groep, bestaande uit vertegenwoor digers van de verenigingen die het pand gebruiken. Het gemeentebe stuur van Terneuzen werd giste ren door de raad op de jaarvergade ring gevraagd om zich sterk te ma ken voor dit initiatief. Met de over name door de dorpelingen denkt de raad Concordia te kunnen be houden. Het voortbestaan van het gebouw is al jaren onzeker. is hét adres voor u en uw huisdier! 'M Russel Rabbit mm Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6öe stoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissïngen en Koudekerke De Beatrixboom in de Axelsestraat in Terneuzen, hier nog in volle glorie, haalde de zeventig net niet. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49