Sport Middelburger Mathijs Pouwer begint op bank De Koning/Berkhout grijpt naast prijzen op titelstrijd zeilen Verrassende zege tennissters in Fed Cup Van der Vaart helpt HSV op weg Vasquez assistent van Klinsmann Zware straf voor dronken ijsdanser Bakx scoort drie keer voor Kortrijk S pzc Donderdag 31 januari 2008 45 ESSEN - Rafael van der Vaart heeft zijn ploeg HSV Hamburg gisteren goed op weg geholpen naar de volgende ronde in het Duitse bekertoernooi. De Nederlander scoorde de 0-1, waarna zijn ploeggenoten voor 0-2 en 0-3 zorgden. foto Martin Meissner/AP Duo komt na drie wereldtitels niet verder dan vierde plaats. door Gert Lammerink MELBOURNE - De 470-zeilsters Mar- celien de Koning en Lobke Berk hout hebben gisteren op hun laat ste dag bij de wereldtitelstrijd in Melbourne net naast het brons ge grepen. De Nederlanders hadden de laatste drie jaar goud gewon nen. In de afsluitende medalrace werd het duo negende, wat de vierde po sitie in de eindklassering oplever de. Voorafgaand aan het laatste op treden was al duidelijk dat goud buiten bereik zou blijven. De titel ging nu naar het Amerikaanse ko- pel Erin Maxwell en Isabelle Kin- solving. Voorafhadden De Koning en Berk hout nog gehoopt op zilver. „Daar gingen we echt voor", zei Berk hout na afloop van de laatste race. „Maar door een inschattingsfout en onduidelijke communicatie aan boord is het niet gelukt. We liepen een veel te grote achterstand op de koplopers op. Daarna kwamen we er niet meer bij. Dit had niet mo gen gebeuren." De les is volgens Berkhout duide lijk. „Minder fouten maken. Nu is MUNCHEN - Jürgen Klinsmann neemt komend seizoen de in Mexi co geboren Amerikaan Martin Vasquez mee als assistent-trainer naar Bayern Miinchen. De Duitse voetbalclub maakte de verrassende keuze gisteren be kend. Vasquez speelde voor het Mexicaanse en Amerikaanse natio nale team en was assistent-trainer bij LA Galaxy en Chivas USA. Klinsmann tekende onlangs een contract als hoofdtrainer voor twee seizoenen bij Bayem Miin chen, waar hij in de zomer de werkzaamheden overneemt van er niet uitgekomen wat er in zit. Op de drie voorgaande WK's za ten we in een 'flow', nu niet. We weten dat we hard kunnen zeilen, alleen deze keer is het er niet uitge komen." Bij de mannen werden de broers Coster na de laatste race uiteinde lijk twaalfde. Ze toonden volgens de zeilbond hiermee vormbehoud voor NOCNSF en hebben zich evenals De Koning/Berkhout en Pieter-Ian Postma (Finn) definitief de Olympische Spelen gekwalifi ceerd. Het Olympische zeiltoer- nooi vindt plaats in de havenstad Qingdao. Na het WK zonder medailles was bondscoach Jaap Zielhuis niet ge heel ontevreden. „Natuurlijk is het een teleurstelling dat we geen prij zen hebben gewonnen. Kijkend naar de lange termijn ben ik ech ter blij met het optreden van Post ma en De Koning/Berkhout. Ze hebben tot de laatste dag voor de medailles gevochten. Jammer dat het niet is gelukt, maar in dit olym pische jaar zijn er andere prioritei ten." [T* De zeilsters De Koning en Berk- hout worden vierde op het WK zeilen in de 470-klasse. De broers Coster worden twaalfde en mogen naar de Spelen. Ottmar Hitzfeld. „Ik ken Vasquez sinds 2003 toen hij een voetbal kamp in de Verenigde Staten leid de. Ik was onder de indruk van zijn positieve manier van leiding geven. Ik heb hem destijds aanbe volen bij LA Galaxy", aldus Klins mann over de verrassende keuze. De Engelse voetbalclub Totten- ham Hotspur heeft de Schotse in ternational Alan Hutton gecontrac teerd. De 23-jarige verdediger van Glasgow Rangers heeft voor vier jaar getekend. De clubs hadden al een akkoord bereikt over de over gang van Hutton. Korfballer van Swift (15) speelt interland tegen aspiranten van België. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het Zeeuws korfbal begint de laatste jaren weer een beetje mee te tellen. Na de gebroe ders Westmaas van Tjoba en Cor- né Bezemer en Petra de Ridder van TOP, maakt Swift-speler Mat hijs Pouwer nu ook deel uit van een nationale selectie. Zondag speelt de Nederlandse asprirantenselectie in Driebergen tegen België en de 15-jarige Middel burger is één van de zestien Neder landers die voor het duel in aan merking komen. Pouwer werd door bondscoach Limiet Kustmarathon komt langzaam in zicht goes - De limiet van 1100 deelne mers aan de Zeeuwse Kustmara thon begint in zicht te komen. Voor het evenement op 4 oktober hebben inmiddels meer dan 800 atleten ingeschreven. De wedstrijd voor mountainbikers, op dezelfde dag maar in tegengestelde richting, heeft bijna 200 deelnemers bin nen. Hier ligt de limiet op 300. De wandelmarathon is al lang volge boekt. Daarin gaan op 5 oktober 2200 deelnemers van start. Van Celder langer in de wachtkamer arnhem - Turner Yuri van Gelder moet nog even wachten of hij op een wildcard aan de Olympische Spelen kan deelnemen. Sportkoe pel NOCNSF en de gymnastiek- unie KNGU hebben een wildcard voor de ringenspecialist aange vraagd bij het IOC. Daar zou aan vankelijk voor 1 februari duidelijk heid over komen. De commissie die de aanvragen behandelt heeft echter meer tijd nodig. Loddo verslaat Boonen in Qatar doha - De Italiaanse renner Alber to Loddo heeft Tom Boonen van zijn vierde overwinning op rij in de Ronde van Qatar afgehouden. De coureur van Tinkoff versloeg de Belg na een rit over 131,5 kilo meter in de sprint. De Duitser Se bastian Siedler eindigde als derde. Boonen won de tweede en derde etappe en zegevierde met Quick Step in de ploegentijdrit. Hij be hield de leiding in het klassement. Waterpolsters op EK tegen titelhouder madrid - De Nederlandse waterpo- losters zijn bij de Europese titel strijd in Malaga ingedeeld bij het gastland Spanje, Duitsland en rege rend Europees kampioen Rusland. Het EK wordt van 4 tot en met 13 juli gehouden. In de andere groep zitten Honga rije, Italië, Griekenland en Frank rijk. De winnaars van de twee groepen gaan rechtstreeks naar de halve finale. Wim Scholtmeijer 'gescout' tij dens een toernooi voor districtse lecties eind vorig jaar. De Swiftspe- ler kwam uit voor het district Zuid-West maar bleek ook goed genoeg voor het allerhoogste team in zijn leeftijdsklasse. Hoewel Mathijs Pouwer dus een getalenteerd korfballer is, hoeft hij nog niet op zoek naar een topclub in den lande. Zijn ploeg Swift Bi komt uit op het hoogste nationale niveau en doet het daar niet slecht. In de veldcompetitie staat Swift vierde, in de zaal zelfs derde. In zijn ploeg is Pouwer een allroun- der. „Ik ben een speler die overal wel iets kan", vindt de VWO 4-leerling. „Vaak heb ik de rol van spelverdeler." sofia - TVveevoudig wereldkampi oen ijsdansen Maxim Stawiski is tot dertig maanden voorwaardelij ke celstraf veroordeeld wegens het veroorzaken van een dodelijk on geluk. De Bulgaar raakte in augustus vo rig jaar met een te hoog alcohol promillage in zijn bloed de contro le over zijn wagen kwijt en botste op een tegenligger. Een 24-jarige man overleefde de botsing niet, Verzwakt Oranje verslaat Luxemburg met 2-1. boedapest - De Nederlandse ten nissters zijn in groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone van de Fed Cup begonnen met een verras sende zege op Luxemburg. Het team van captain Manon Bolle- graf, zonder de geblesseerde Mi- chaëlla Krajicek en Brenda Schultz-McCarthy, zegevierde gis teravond in Boedapest met 2-1. Het beslissende punt werd binnen gehaald door het dubbel Nicole Thijssen en Pauline Wong. Renée Reinhard was de confronta tie gestart met een snelle zege op Claudine Schaul: 6-1 en 6-3. Anne Kremer, nummer 99 van de we reldranglijst, bracht Luxemburg kortrijk - De Vlissingse voetballer Istvan Bakx heeft zijn club KV Kortrijk gisteravond goed op weg geholpen naar de halve finale van de Beker van België. De oud-spe ler van onder meer Hoek en Kloetinge scoorde liefst drie keer in de heenwedstrijd tegen AA Gent. Het thuisduel werd gewon nen met 5-1. De 22-jarige Bakx zorgde voor de eerste twee treffers van Kortrijk, dat uitkomt op het tweede niveau van België. Na rust maakte hij ook nog de 4-0. Bij de 3-0 van Nfor zorgde de Walchenaar voor de as- Met Oranje heeft Mathijs Pouwer- verschillende trainingen achter de rug en begin deze week speelde hij in Leiden ook een oefenwed strijd. Het bericht dat hij na afloop kreeg, was niet om in juichen uit te barsten. De bondscoach dicht hem geen plaats in de basisacht toe. „Dat is natuurlijk jammer, maar het is geen ramp. Ik ben al hartstik ke blij dat ik erbij hoor", zegt hij. „Mijn tijd komt misschien nog wel. Ik ben van plan een hele goe de korfballer te worden." De Middelburgse korfballer Mat hijs Pouwer is geselecteerd voor de interland van de Nederlandse aspiranten tegen België. Hij be gint het duel zondag op de bank. een jonge vrouw ligt sindsdien in coma. Stawiski bekende voor de rechter schuld. De schaatser maak te in eigen land juist deel uit van een campagne tegen alcohol in het verkeer. In maart 2007 won hij met zijn echtgenote Albena Den- kowa voor de tweede keer de we reldtitel in het ijsdansen. Stawiski moet de slachtoffers van het ongeluk ook een schadevergoe ding van 138.000 euro betalen. vervolgens weer langszij door Nico le Thijssen met 6-2 6-4 te verslaan. Thijssen en Wong moesten daarna het dubbelspel spelen. De eerste set tegen Mandy Minella en Anne Kremer eindigde in een tiebreak. Die ging met 7-5 naar het Neder landse koppel, dat in de tweede set geen last meer had van de Luxemburgers (6-2). Nederland moet nog tegen Bulga rije en Portugal. Bulgarije won met 3-0 van Portugal. De vier groepswinnaars spelen in Boeda pest om twee plaatsen in de play-offs van promotie/degradatie voor wereldgroep II. UJ Hoewel Krajicek en Schultz-Mc- Carthy niet meedoen, wint het Fed Cupteam met 2-1 van Luxem burg. Bulgarije en Portugal zijn de andere tegenstanders. sist. Na de tegentreffer van Riuz bracht Bétrémieux vanaf de strafschopstip de marge weer op vier. Bakx is in Kortrijk bezig aan zijn eerste seizoen. In het afgelopen halfjaar heeft hij al de harten van de supporter gestolen. Ook bij de andere duels in de kwartfinales werd veel gescoord. Anderlecht versloeg Dender met 3-0, Germinal Beerschot bezorgde Roeselare een 5-1-nederlaag en Cerde Brugge won met 4-1 van Standard. De returnwedstrijden zijn op 27 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38