'We willen Zeeland iets teruggeven' School biedt opleiding tot taxichauffeur Dode man in water Oude-Tonge de/1 notarissen ZIJNEN MWERING \S s pzc Donderdag 31 januari 2008 29 Haagse galerie Lijn 3 verhuist naar het landelijke Geersdijk. door Lilian Dominicus GEERSDIJK - De Haagse galeriehoud ster Anthonia van Rappard (65) kwam al enkele jaren regelmatig naar Zeeland, voor vakantie, voor werk. En ze werd verliefd. Op het landschap, de mensen en de cul tuur. „Et is zoveel cultuur hier, en van zo'n hoge kwaliteit, daar heb ben ze in de Randstad geen idee van. Kijk maar naar het Nazomer festival en de Kunstschouw", zegt ze in de grote woonkeuken van haar nieuwe woonstek. Ze werd zelfs zó verliefd dat ze haar huis in Den Haag verkocht en een boerderij met schuur en land ervoor terug kocht, tegenover land goed Rijckholt in Geersdijk. Gale rie Lijn 3, verwijzend naar de tram- OUDE-TONGE - Duikers van de poli tie hebben gistermiddag in het wa ter rond de Suisendijk in Oude-Tonge een dode man gevon den. Het gaat om een 63-jarige in woner van Abbenes. De man had lijn in Den Haag, verhuist mee en krijgt dezelfde naam met een klei ne toevoeging: Hofstede Galerie Lijn 3. „Dat tekent ook echt de sfeer hier. Een landgoed kun je het niet noemen, daarvoor is het weer te klein." Hier, in deze boerderij uit 1840, waarin bedsteden, oorspronkelijke deuren, ramen en trappen, ge- 'De cultuur is hier van zo'n hoge kwaliteit, dat weten ze in de Randstad niet' potdekselde planken, varkenskot, bakkeet en zelfs de oude paarden- en koeienstallen nog aanwezig zijn, begint ze samen met haat nieuwe liefde, Claude de Vries (75), een nieuw leven. Toeval wil dat Claude architect is en dat komt nu goed van pas. Het een vakantiehuisje gehuurd in Oude-Tonge. Maandagavond keer de alleen zijn hond daar terug. Omwonenden kwamen dinsdag achter de identiteit van de man. Zij waarschuwden zijn vrouw en 'spulletje' wordt een omvangrijk restauratieproject. „We willen Zee land iets teruggeven." Zo herstel len ze het oude bakhuisje en de oude aangevreten oude balken in de schuur. Het huis is nog niet be woonbaar en dus woont ze zolang in een vakantiehuis in Burgh-Haamstede. „Midden in de winter begaf de kachel het en mijn huis in Den Haag had ik al verkocht, dus ik moest wel. Anthonia heeft grootse plannen voor haar 'hofstede'. In de eerste plaats komt er de galerie, met bui ten een mijmer- en beeldentuin. In de stallen worden twee zelfstan dige appartementen gebouwd. Op de eerste verdieping van het nog te bouwen koetshuis komt een ruimte voor de yogalessen, die ze zelf wil geven. Ook wil Anthonia concerten, tarotdagen en kunst workshops houden, en huisge- maakte jams verkopen. de politie. Meteen daarna begon de zoektocht op het land en in het water. Met behulp van sonar en onderwatercamera werd gisteren rond twee uur het stoffelijk over schot gevonden. Leerlingen Het Bolwerk krijgen baangarantie bij Taxicentrale Vlissingen. door Carla van de Merbel middelburg - Leerlingen van prak tijkschool Het Bolwerk in Middel burg kunnen vanaf nu kiezen voor een opleiding tot taxichauffeur. De jongeren krijgen twee jaar les, daar na worden ze in dienst genomen door Taxicentrale Vlissingen. School en taxibedrijf hebben bei den baat bij samenwerking: de taxicentrale zit te springen om chauffeurs en de praktijkschool wil jongeren graag tot in een baan begeleiden. Leerlingen moeten minimaal zes- [•MiNiaftnuM tien jaar zijn om aan de opleiding te kunnen beginnen, zegt Tom Schild, directeur van Het Bolwerk. Het eerste jaar worden de jonge ren voorbereid op het theoretische deel van de rijles en krijgen ze les in administratie, sociale vaardighe den en EHBO. Het tweede jaar is praktischer, met een stage bij Taxi centrale Vlissingen en les in voer tuigtechniek. Zodra een leerling achttien jaar is, gaat deze op autorijles bij Rij school Actief en zodra het rijbe wijs gehaald is, komt hij of zij in dienst van Taxicentrale Vlissingen. Daar volgt dan nog een interne op leiding van één of anderhalf jaar. De leerling is daarna volwaardig taxichauffeur. d goed, zonnig geprijsd! I Oostinga I Ammerlaan I Platier I Tazelaar I 20 Kloetingseweg 45 Postbus 702,4460 AE GOES tel. 0113232800 fax 0113 2118 01 info@deviernotarissen.nl www deviernotarissen nl Anthonia van Rappard voor de schuur van haar hofstede in Geersdijk. foto Willem Mieras De hele maand februari kunt u romantisch genieten van diverse Valentijnmenu's! Het maandmenu van februari: Vooraf een duet van Parma- serranoham op een heerlijk bedje van frisse salade. Dan volgt een duo van sliptong en zeebaars op een heerlijk bedje van roerbakgroenten en tagliatelle. En als afsluiting Cupido, een spannende creatie van de chef. 3-gangen 24,50 Grand Café Raymondo Vlissingen tel.: 0118 - 441 441 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 - 230 066 www.raymondo.nl kletsen proeven drinken slapen iachen Aan mr. C. Hage is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uitzijn ambt van notaris te Goes. Bij Koninklijk Besluit is mevrouw mr. M. Tazelaar jier t februari 2008 benoemd tot zijn opvolger. De notarissen mr. D Oostinga, mr. J.L.J. Ammerlaan, mr. P.I.E Platier en mr. M. Tazelaar zullen de notariële praktijk met ingang van ;i februari 2008 gezamenlijk uitoefenen onder de naam De Vier Notarissen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33