Zeeland Groepskamperen vergt maatwerk Voetbalclub Zierikzee koopt lichtmasten van hockey in Rotterdam Varkens- en kippenflats ongewenst op eiland Kruispunt De Tol krijgt verkeerslichten Ruzie over raadsenquête 60 jaar trouw aan elkaar en aan Bruinisse 26 Donderdag 31 januari 2008 PZC Medewerkers van Oostendorp Nederland stellen de lampen in de licht masten van voetbalvereniging Zierikzee af. foto Oirk-Jan Gjeltema Installatie van 32.000 watt overgenomen voor een zacht prijsje. door Toil van den Nouweland ZIERIKZEE - Voetbalvereniging Zie rikzee beschikt sinds deze week over een lichtinstallatie. De club wil op zaterdagavond competitie wedstrijden kunnen spelen. Door bemiddeling van groothan del Oostendorp Nederland in Zwijndrecht kon de vereniging zes lichtmasten overnemen van een Rotterdamse hockeyclub. „Die club kreeg kunstgras. Toen hebben ze meteen alles maar vervangen. De masten zijn een jaar oud. We hebben ze voor een leuk prijsje kunnen kopen, zegt Fred Kra mer, secretaris van de w Zierik zee. De club was al geruime tijd op zoek naar een lichtinstallatie. Kramer: „Anderhalf jaar geleden is bij ons een nieuw veld gelegd. Ge lijk met de drainage hebben we toen stroomkabels ingegraven. Die kabels en de meterkast zijn eigen lijk nog het duurst." Voor de lichtinstallatie heeft de club een sponsoractie gehouden. Het daar na nog ontbrekende bedrag is ge leend. Ten behoeve van de recrea tiesport mag volgens Kramer tot elf uur 's avonds verlichting wor den gebruikt. „Het lijkt ons leuk om ook eens op zaterdagavond van acht tot tien competitie te spe len." Data hiervoor zijn nog niet gekozen. „Eerst eens kijken of alles naar behoren werkt," zegt de secre taris. De lichtinstallatie bestaat uit zes masten. Op elke hoek van het speelveld heeft de mast drie lich ten, de twee masten op de middel lijn hebben elk twee lampen. Het totaalvermogen is 32.000 watt. Dinsdagmiddag heeft Oostendorp Nederland de lampen afgesteld, zo dat ze het hele veld gelijkmatig uit lichten. Kramer: „Het zijn scherpe bundels licht. Meteen achter de masten sta je in het donker. Om wonenden zullen er geen last van ondervinden." Voetbalvereniging Zierikzee investeerde onlangs ook in nieuwe dug-outs. „De oude wa ren gewoon versleten", aldus Kra mer. „Dat hebben we samen met buurman Mevo gedaan. Maar de lichtmasten zijn honderd procent eigendom van ons." Voetbalvereniging Zierikzee kan voortaan 's avonds wedstrijden spelen. In Rotterdam schafte de club een tweedehands lichtin stallatie aan. Gemeente zet in nieuwe regeling de puntjes op de i. door Piet Kleemans RENESSE - Maatwerk moet het zijn. Niets meer en niets minder. Door middel van nieuwe beleidsregels probeert de gemeente Schou- wen-Duiveland het groepskampe ren in voor iedereen aanvaardbare banen te leiden. Nog niet zo simpel want aan de ene kant moet je als gemeente be hoedzaam omspringen met com merciële belangen van campings, maar heb je ook te maken met de behoefte aan ruimte voor groeps kamperen. Bijvoorbeeld voor deel nemers aan een sportief evene ment. Ricardo de Winter van de gemeen te Schouwen-Duiveland noemt de jaarlijkse strandvijfdaagse - waar bij de deelnemers over het strand van Vlissingen naar Rockanje lo pen - als voorbeeld. „Op Schou wen-Duiveland overnachten de deelnemers dan op het voetbal veld van voetbalvereniging Renes- se. Aan dat soort dingen moet je denken bij groepskamperen." Groepskamperen moet gerelateerd zijn aan een evenement of een 'ac tiviteit in besloten kring'. De Win ter: „Dat kan bijvoorbeeld een jubi leumdag van de scouting zijn waar alleen eigen leden mogen komen. En we krijgen ook elk jaar een aan vraag van de ANWB. Die houdt bij Slot Haamstede elk jaar een soort werkweeken mogen dan op het terrein van het landgoed kam peren." Om oneerlijke concurrentie met re guliere kampeerterreinen te voor komen heeft de gemeente een aan tal spelregels opgesteld. Wie toe stemming wil voor groepskampe ren moet een ontheffing aanvra gen. Die geldt voor maximaal één De gemeente Schouwen-Duive- land probeert door middel van nieuwe beleidsregels het groeps kamperen op het eiland in goede banen te leiden. Schouwen-Duivelandse fractie GroenLinks wil uitspraak college. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive landse fraaie van GroenLinks wil van het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland de ver zekering dat er op het eiland geen bio-industrie gevestigd wordt. Dat blijkt uit vragen van de fractie aan het college van burgemeester en wethouders. Een meerderheid van de Tweede Kamer dreigt zich volgens de Schouwse fractie uit te spreken voor varkens- en kippenflats. De minister heeft - stelt GroenLinks - aangegeven dat vanuit Den Haag geen vestigingseisen worden ge steld. Het is aan de iokale overheid om hinder of overlast door bio-in- dustrie te voorkomen. GroenLinks wil daarom van het Schouwse college weten of die kan garanderen dat de huidige regelge ving alsmede alle bestemmings plannen buitengebied 'sluitend' zijn voor zowel vestiging van nieu we bio-industrie als voor het 'up graden' van reeds gevestigde bio-industrie. dag voorafgaand aan evenement of activiteit tot en met één dag na afloop ervan. Dit met een maxi mum van in totaal vijf dagen. Wie een ontheffing op zak heeft mag 25 kampeermiddelen neerzetten. Dat aantal is gebaseerd op het maximum aantal standplaatsen voor mini-campings. Als het om een groter evenement gaat kan dat aantal kampeermiddelen opgerekt worden tot maximaal 200 kam peermiddelen. Waarbij De Winter opmerkt dat de gemeente eisen stelt aan hygiëne en veiligheid. Per elke vijftig kampeerders dient een toilet beschikbaar te zijn en qua brandveiligheid worden de tijdelij ke kampeerterreinen nauwlettend in de gaten gehouden. Bij echt gro te evenementen is groepskampe ren taboe. De Winter: „Neem Con cert at Sea, dat is dermate groot van opzet dat de overnachtingen bij de reguliere campings moeten blijven." De nieuwe regels zijn no dig omdat de oude deel uitmaak ten van de inmiddels vervallen Wet op de Openluchtrecreatie. VLISSINGEN - De raadsenquête naar het Scheldekwartier in Vlissingen dreigt te mislukken. Om die te la ten doorgaan, heeft initiatiefne mer GroenLinks de steun van de Lokale Partij Vlissingen nodig. En juist die partij heeft medewerking aan de raadsenquête tóch weer in getrokken. De lokale partij wil eerst het Intégis-rapport afwach ten. Dat zou een dezer dagen zou moeten verschijnen. GroenLinks heeft haar initiatief voorstel - gesteund door SP, CDA, Christenunie en de Partij Souburg Ritthem - voor een raadsenquête daarom van de raadsagenda van vanavond gehaald. De sleutel ligt nu in handen van de LPV. door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - De provincie be gint maandag met de beveiliging van het kruispunt Deltaweg (N256) en Noordlangeweg tussen Colijnsplaat en Kats. Autoverkeer moet rekening houden met hinder en omleidingen. Voor fietsers tus sen Kats en Colijnsplaat is er een alternatieve route via de Oost Zee dijk. De provincie beveiligt voor 7,5 ton het kruispunt met verkeerslichten. Dat gebeurt op verzoek van be zorgde ouders. Dagelijks rijdt schoolgaande jeugd naar kruis punt De Tol, zoals het in de volks mond heet, om daar de bus naar Goes te nemen. Het is in die zin hét verkeersknooppunt van scho lieren op Noord-Beveland. Vanaf beide zijden van de Lange- weg moeten fietsers de brede Del taweg oversteken. Als het druk is op de Deltaweg is dat vaak lastig en soms ook een hachelijke onder neming. Vooral 's zomers met veel recreatieverkeer houden ouders van scholieren hun hart vast. Als er verkeerslichten staan, wordt de oversteek veel veiliger. De pro vincie verwacht niet dat de ver keerslichten files verder in de hand werken tijdens het recreatie seizoen. Het karwei aan kruispunt Deltaweg/Noordlangeweg zorgt wel voor enig ongemak. Van 4 tot 22 februari moet verkeer van en naar Kats omrijden, onder meer via de Oost Zeedijk. Verkeer van en naar Colijnsplaat treft hetzelfde in de week van 25 februari. De bushaltes bij De Tol zijn wel per voet en fiets te bereiken. De hoofdrijbaan van de Deltaweg is van 10 tot 29 maart van 19.00 tot 06.00 uur deels dicht. Bestuurders worden dan over de westelijke pa rallelweg gedirigeerd. BRUINISSE - Met een drukbezochte receptie en een draaiorgel voor de deur vierden de heer en mevrouw Jansen-Knoops uit Bruinisse giste ren hun 60-jarig huwelijk. „Heel gezellig", zegt mevrouw Jansen. Het echtpaar heeft elkaar leren kennen in Bruinisse, toen de heer Jansen daar in de kost was, en in 1948 zijn ze getrouwd. Jansen (82 jaar inmiddels) is heel zijn leven een harde werker ge weest. Hij was havenwerker, kolen boer en kok. Hij voer als stoker op de veerpont van Zijpe naar An- na-Jacobapolder en de boot van Bruinisse naar Numansdorp. De laatste jaren gaat de gezond heid echter achteruit. Hij is blind en is gebonden aan een rolstoel maar hij geniet nog dagelijks van zijn sigaret en het luisteren naar de radio. Mevrouw Jansen (79 jaar) slaat geen enkele activiteit in het zorgcentrum over. Mevrouw en meneer Jansen-Knoops uit Bruinisse tijdens de feestelijke vie ring van hun 60-jarig huwelijk. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30