Zeeland Oost-Zeeuws-Vlaams D Politie laat zich zien in bus en trein Gedichtendag PZC Benefietfeesten en rampenfonds wagenbouwers De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Donderdag 31 januari 2008 pzc WILLEM VAN DAM Vandaag vieren we Gedichtendag. Overal in het land zijn activiteiten met als doel de poëzie onder de aandacht van een breder publiek te brengen. Zelf heb ik van poë zie - en ik noteer dit met lichte gêne - niet heel veel kaas gege ten. Natuurlijk maakte ik kennis met de blauwbilgorgel van Cees Buddingh'. En natuurlijk reisden we in schoolverband NijhofFna, naar Bommel, om de brug te zien en zag ik - net als Marsman - breede rivieren traag door oneindig laagland gaan. Maar sinds de dag dat mijn leraar Nederlands trachtte 'De Tuinman en de Dood' (Van morgen ijlt mijn tuinman, wit van schrik/Mijn woning in: 'Heer, Heer, één ogenblik!') in mijn hoofd te stampen, werd alle eventuele interesse in De Poëzie in mij voor lange tijd gedoofd. Sinds kort echter ben ik tot de ontdekking gekomen, dat ook ik het kan, dichten. De Dharmaschooiers Met stille trom Op weg Eindelijk oorlog Heb ik geschreven. Koud kunst je. )e wandelt langs de boekenkast, plukt er een paar boeken uit, je legt ze op elkaar en tikt de titels uit. De kus in de nacht (Herman Brusselmans) Tot zoens (Remco Campert) Nooit meer slapen (Willem Frederik Hermans) Voorgoed verliefd (Boudewijn Büch) Stapeldichten, noemen ze dat. Het schijnt een regelrechte rage te zijn, en een kind kan de was doen. Opwaaiende zomerjurken (Oek de long) Een roos van vlees (Jan Wolkers) De dorstige minnaar (Maarten 't Hart) Louter lust (Lydia Rood) Ondanks die leraar Nederlands ben ik een dichter geworden; In 't diepst van mijn gedachten. Ondanks die leraar Nederlands ben ik een dichter geworden COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Het noodlot sloeg hard toe in Heikant. De brand in de wagenbouwersloods heeft de voorpret flink gedoofd, maar desondanks gaan de stoeten gewoon door. door Sheila van Doorsselaer ikke, zwarte, vette rook wolken pakken zich woensdagmiddag zo wel letterlijk als figuur lijk samen boven Heikant. De plui men zijn tot in Terneuzen te zien. Brand in de Magdalenastraat. Car- navalminnend Oost-Zeeuws-Vlaan- deren veen op bij het horen van de straatnaam. „Toch niet in de wa- genloods zeker?" Toch wel... In die enorme gemeentelijke loods werkten al maandenlang ruim tien wagenbouwersclubs en carna valsverenigingen uit Hulst, Hei kant, Sint-Jansteen, Graauw en Clinge aan hun praalwagen voor het feest dat overmorgen losbarst. Al het werk is voor niets geweest. Honderden manuren, duizenden euro's aan materiaal, kostuums en attributen van de loopgroepen, al die voorpret. Er is niets meer van over. Bedremmeld en met de telefoon aan het oor geplakt staan Ton van Boven en Luc van Laere van de Pi- vo's uit Clinge achterop het terrein van de loods. Zij waren een half uurtje daarvoor nog bij hun wa gen in de loods en konden de berg plaats nog net op tijd verlaten voordat de brand het won van de schuimblussers. Van Boven en Van Laere zorgen dat ze de brand weerlieden niet voor de voeten lo pen, maar het afwachten valt hen zwaar; hun praalwagen staat nog in het achterste gedeelte van de loods en dat gedeelte staat nog overeind. De rest is jammerlijk in gestort. Muren zijn naar binnen ge vallen, stalen balken zien eruit als zwartgeblakerde wokkels. Wat en óf er nog iets over is van de wagen van de Pivo's, weten Van Boven en Van Laere niet. De brandweer heeft hen verboden de loods te betreden. Hoewel er geen vlammen te zien zijn, komt er rook uit alle kieren van het dak. 'Dit betekent vast het einde van een paar bouwploegen en verenigingen' De loods betreden is daarmee le vensgevaarlijk. „Onze wagen was helemaal af Hij moest alleen nog buiten in elkaar worden gezet", zegt Van Laere. Negen andere wagenbouwersclubs hoeven niet meer in spanning te zitten. Zij zijn gewoon zwaar gedu peerd, hebben al een kater voordat carnaval is begonnen. De wagens zijn uitgebrand. Het is klaar. Over. Uit. De wagens van de Pivo's en die van de Hulster Afzakkers heb ben uiteindelijk het vuur weer staan, maar zijn wel kapot. HULST - Vossenrijk Hulst verliest dit jaar letterlijk zijn gezicht; in de Heikant- se brand gingen ook de enorme kiel en het 'smoel' van het Hulster stadhuis in vlammen op. Het is traditie dat de stadhuistoren wordt aangekleed als De Grootste Boer van Hulst. Dit jaar blijft de toren kaal. foto Wim Kooyman Van De Knuffelaars moeten vol wassen mannen tegen de waterlan ders vechten. Want niet alleen is carnaval voor dit jaar voor hen en voor de andere bouwers verpest, hoe moet het volgend jaar? Niet kunnen deelnemen aan een stoet betekent sowieso geen prijzengeld en de wagens kunnen niet worden verkocht. Opbrengsten komen zo doende niet binnen. En waar kun nen de bouwers volgend jaar on derdak vinden om hun wagens te bouwen? De brand zal hiermee ook de komende jaren een zware wissel trekken op carnaval in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De leden van de Hulster carnavals stichting De Vossen treuren mee met hun collega's. Er is één geluk je: de prinsenwagen die ook in de loods gestald was, is er een paar da gen geleden al uitgehaald. Het is echter een schrale troost. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst is teneergeslagen. „Dit betekent vast en zeker het einde van een aantal bouwploegen en verenigingen. Het is een groot dra ma." Cameraploegen uit heel Ne derland verdringen zich om hem. In Limburg en Brabant wordt het Oost-Zeeuws-Vlaamse noodlot met afgrijzen aangehoord. Het is immers ook hun ergste nachtmer rie die waarheid wordt. (Keizer) Jan Kant, voorzitter van De Vossen, wil ondanks alles de spirit van carnaval er in houden: „Nu komt het er op aan; vergeet je zorgen en feest! Diegenen die de komende dagen toch gaan hossen, dat zijn de ware carnavallers!" hulst - De Vossen in Hulst heb ben rampenfonds 'Brandfonds Magdalenastraat' opgericht. Op www.ahcdevossen.nl staat een giro nummer waarop men een bijdrage kan storten. De opbrengst van de traditionele veiling van het eerste vat Javabier, morgenavond, wil Jo hn Vermeersen van Brasserie De Halve Maan in Hulst schenken aan de gedupeerde bouwers. De wa genbouwers krijgen gratis toegang. Vermeersen hoopt daarnaast dat het Hulster bedrijfsleven massaal in de buidel wil tasten. De deuren openen om 19.30 uur. Meer info is te verkrijgen via 0114-310660. Pa trick Roelands van party-bureau Het Feest wil een benefiet-carna valsbal organiseren. Een locatie en datum worden nog gezocht. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaai zorgvuldig om mei persoonsgegevens m h; sn treft u nadere informatie Actievoerders confronteren minister met uitspraken. door Marcel Modde GOES - De politie in Zeeland gaat vandaag opnieuw in staking. Geïn spireerd door uitspraken van mi nister Guusje ter Horst, zullen de dienders door de hele provincie meerijden met bussen en treinen. „Als de minister ons werk toch ge lijk ziet als dat van buschauffeurs en conducteurs, kunnen we net zo goed een ochtendje meehelpen om het vervoer extra te beveili gen", zegt Zeeuws actiecoördina tor Guido Lampaert van de Neder landse Politie Bond (NPB). De agenten willen met hun open bare optreden tevens de burgers om begrip vragen voor de acties. Het openbaar vervoer wordt van daag in diverse politieregio's ge bruikt als podium voor het pro test. Tussen het laatste loonbod van de minister en de vraag van de vakor ganisaties gaapt nog steeds een groot gat. Ter Horst relativeerde dinsdag in de Tweede Kamer haar opmerkingen. Ze heeft de politie nooit over één kam willen scheren met andere beroepen, maar slechts een 'vergelijk' willen ma ken. Daarbij gaat het vooral om de zwaarte van het werk, maatschap pelijk belang, de confrontatie met agressie en geweld, arbeidsmarkt positie, opleidingseisen en het loon. Een vergelijking in die zin be tekent zowel kijken naar overeen komsten als naar de verschillen, be nadrukte de minister.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2