Zeeland Kustversterking bij Vlissingen uitgesteld Affaire achtervolgt kandidaat-wethouder Praktijkschool Het Bolwerk begint opleiding tot taxichauffeur Bewoners leggen zich niet neer bij bouwverkeer Klarenbeeklaan 26 Donderdag 31 januari 2008 PZC W Beoogd wethouder Prins foto Ruben Oreel Waarschijnlijk wacht nieuwkomer in Vlissingen rechtszaak. door Wendy van den Hurk en Miriam van den Broek vlissingen - PvdA'er Frans Prins, die vanavond hoopt te worden be noemd als wethouder van Vlissin gen, neemt een smetje mee. Wil lem van Rheenen, inwoner van de Zuid-Hollandse gemeente Lisse waar Prins acht jaar wethouder is geweest, zegt in het voorjaar een rechtszaak tegen hem te gaan aan spannen. Daarmee dreigt Van Rheenen, om dat Prins de gemeente 'opzettelijk en uit rancune' zou hebben opge zadeld met 'een schadeclaim die in de miljoenen loopt'. De kwestie gaat om een pand van Albert Heijn in Lisse. Het college wilde dat in 1999 aan de hoogste bieder verkopen voor woning bouw. Echter, de hoogste bieder kwam pas toen de inschrijvingster mijn al was verstreken. Geen pro bleem, vond het college, en gunde toch aan de laatkomer. De hoogste bieder binnen de ter mijn, projectontwikkelaar Bas Ro- meyn, vond dat hem een project door de neus was geboord en span de een rechtszaak aan. En hij won. De gemeente Lisse moest, per di rect, ruim drie miljoen euro uitke ren aan Romeyn. Die verdubbelde zijn claim, waarover hij nog steeds ruziet met de gemeente. Volgens Van Rheenen, die zegt zich te baseren op een document van de gemeente, heeft de aanbe steding onderhands plaatsgevon den. Van Rheenen denkt hetzelfde als Romeyn destijds volhield: wet houder Frans Prins heeft de rest van het college onder druk gezet om het project maar niet aan Ro meyn te gunnen. Van Rheenen is er heilig van overtuigd dat rancu ne daaraan ten grondslag ligt. Het stoort hem dat burgers van Lis se de schadeclaim moeten ophoes ten en dat de gemeenteraad er ver der geen onderzoek naar doet. Om sterker te staan tegenover de rechtbank, richt Van Rheenen een stichting op. Daarna stapt hij er mee naar de rechter. Zijn advo caat, G. van der Plas uit Katwijk, kon daar niets over bevestigen. Prins is verbaasd over de vermoe delijke rechtszaak. De naam Van Rheenen zegt hem niets. De naam Romeyn wel. Hij zegt dat hij per soonlijk niets met de zaak te ma ken heeft. „Ik had ruimtelijke ont wikkeling in mijn portefeuille en mijn collega ging over het grondbe drijf De claim was gericht tegen het hele college." Dat die het project gunde aan de 'laatkomer', klopt. „We dachten dat het geen probleem was." Dat van de rancune, klopt volgens hem niet. „Allemaal onzin." Een inwoner van Lisse gaat een rechtszaak aanspannen tegen Frans Prins, beoogd wethouder van Vlissingen. Die zou onrecht matig hebben gehandeld. Waterschap begint wel op tijd met werk aan zeewering Westkapelle. door Maurits Sep vlissingen - Toeristen op het strand tussen Vlissingen en Dis hoek hebben deze zomer nog geen last van het opspuiten van zand. De kustversterking is met een half jaar uitgesteld en begint pas in het najaar. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft dit gisteren bekendgemaakt. Het werk had dit voorjaar al moe ten beginnen, maar dat lukt niet omdat twee belangrijke vergunnin gen nog niet zijn verleend. De kapvergunning voor het wegha len van bomen in het gebied ach ter de duinen is er nog niet. Twee bewoners hebben daartegen be zwaar aangetekend. Het water schap wacht tot die bezwarenpro cedure is afgerond. Dat is naar ver wachting eind maart. Maar dan be gint het broedseizoen voor vogels en is het dus te laat om te gaan kappen. Ook wacht het waterschap nog op een flora- en faunavergunning van het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Voedselkwaliteit. Die verlangt extra maatregelen om de vogels in het gebied te bescher men. Het gaat om de groene specht, de grote bonte specht en de sperwer. Waarschijnlijk moeten eerst in de buurt nieuwe bomen worden geplant voordat andere bo men worden gekapt. De vertraging heeft ook voorde len, zegt Sophie van 't Westeinde, die bij het waterschap verantwoor delijk is voor het kustversterkings- project Zwakke Schakels. Zo is er meer tijd om met ondernemers en Wl De kustversterking hij Vlissingen begint niet in het voorjaar maar in het najaar. Strandgasten heb ben nu in de zomer geen last van het opspuiten van zand. omwonenden na te overleggen e na te denken over de kansen d de kustversterking biedt voor niei we ontwikkelingen. Ook hebbe de strandgasten en de eigenart van strandpaviljoens nu mind last van het opspuiten van zar achter de duinen. Volgens het oo spronkelijke schema zou dat in i zomer van dit jaar enige overla kunnen geven. Omdat het wei pas na de zomer begint en voor c zomer van 2009 klaar moet zijl hebben de toeristen het stran voor zichzelf De kustversterking bij Westkape le begint wel gewoon in maar Ook de aanleg van de Panoram; weg op de Westkappelse Zeedij gaat door, zegt Van 't Westeindi Het probleem met de btw, waai door het project 19 procent duui der zou worden, is opgelost. De gï meenteraad van Veere moet d aanleg van de Panoramaweg var avond nog wel formeel goedkei ren. Open dag Vrije School en peuterspeelzaal middelburg - De Vrije School Zee land en peuterspeelzaal Madelief houden een open dag. Zaterdag kunnen mensen van 10.00 tot 13.00 uur kennismaken met de be nadering van de school aan de Wil lem Arondeusstraat 59. De school staat voor een brede ontwikkeling van het kind: cognitief, creatief en emotioneel. De peuterspeelzaal is huiselijk ingericht. Er is veel aan dacht voor de natuur. Zelfverdediging en zingen bij Cirlzzz Night middelburg - Meiden van elf tot zestien jaar kunnen zich morgen weer uitleven tijdens een Girlzzz Night in wijkcentrum Het Palet in Middelburg. Deze keer is er een workshop zelfverdediging. Omdat het bijna Valentijnsdag is, kunnen de meiden zelf kaarten maken en T-shirts versieren. Ook is er karao ke. De Girlzzz Night duurt van 19.00 tot 23.00 uur. Entree 2 euro. Modelauto's ruilen in Heinkenszand heinkenszand - Liefhebbers van modelauto's kunnen zaterdag te recht op de Zeeuwse automodel ruilbeurs in Heinkenszand. Op de beurs zijn allerlei automodellen en onderdelen te koop of te ruil. De aanwezige modelauto's variëren van Matchbox tot Dinky Toys. Het is de zevende editie van de ruil beurs. Het evenement begint om 10.00 uur in De Stenge in Hein kenszand. Fruitschilderen voor kinderen in Kapelle kapelle - In het fruitteeltmuseum in Kapelle is zaterdag een cursus fruitschilderen voor kinderen. Na afloop mogen ze hun kunstwer ken mee naar huis nemen. De schildermiddag is voor kinde ren vanaf acht jaar. Voor de ouders die komen, is er een gratis rondlei ding in het museum. De schilder middag en de rondleiding begin nen om 14.00 uur. Herdenkingsdienst over watersnoodramp geersdijk - De Bijzondere Dier sten Commissie Wissenkerkf Geersdijk houdt zondag in Geen dijk een herdenkingsdienst ovs de watersnoodramp. Deze week is het 55 jaar gelede dat de ramp plaatsvond. Na d dienst kunnen de bezoekers ee kijkje nemen bij de mini-expositi over de Ramp. De herdenking: dienst is in de Ontmoetingskerk i Geersdijk. Geslaagd middelburg - Mirjam Louws u Middelburg is afgestudeerd aan d Radboud Universiteit in Nijmt gen. Louws heeft daar haar artsen diploma behaald. De uitreikin van het diploma vond dinsda plaats. De Middelburgse heeft haar mie delbare school gevolgd aan d Christelijke Scholengemeenscha Walcheren in Middelburg. Middelburg zegt extra maatregelen toe om veiligheid te bewaren. MIDDELBURG - Bewoners van de Klarenbeeklaan in Middelburg blij ven zich verzetten tegen het bouw verkeer in hun straat. Zij hebben zich tot de gemeente gewend en ei sen inzage in het verkeersveilig- heidsplan, zegt buurtbewoner Floor de Groot. Voor de bouw van extra zorgwo- ningen bij Hof Ter Veste moeten vrachtwagens door de Klarenbeek laan. Directeur Eric de Ceuster van Woongoed zei vorige week dat er geen andere route mogelijk is. Als het bouwverkeer via Hof ter Veste zelf rijdt, is dat te gevaarlijk voor de bewoners. De Groot wijst er echter op dat het zware bouwver keer in zijn straat ook voor veel ge vaarlijke situaties zal zorgen. „De Klarenbeeklaan is smal en er fiet sen hier veel schoolkinderen." Bo vendien vond de gemeente Middel burg eerder dat het bouwverkeer niet door de Klarenbeeklaan mocht, maar zij is daar volgens De Groot op 18 januari op teruggeko men. Daarom willen omwonen den opheldering van de gemeente. Wethouder Albert de Vries be grijpt de bezwaren, maar onder schrijft de woorden van De Ceus ter dat het niet anders kan. „De al ternatieven zijn nog slechter." Wel wil hij extra maatregelen treffen om de situatie in de Klarenbeek laan zo veilig mogelijk te houden. Middelburgse school heeft baangarantie van Taxicentrale Vlissingen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Leerlingen van Het Bolwerk in Middelburg kunnen vanaf nu op hun praktijkschool kiezen voor een opleiding tot taxi chauffeur. De jongeren krijgen twee jaar les, daarna worden ze in dienst genomen door Taxicentrale Vlissingen. School en taxibedrijf hebben beiden baat bij samenwer king: de taxicentrale zit te sprin gen om chauffeurs en de praktijk school wil jongeren graag tot in een baan begeleiden. Leerlingen moeten zestien of iets ouder zijn om aan de opleiding tot taxichauffeur te kunnen beginnen, zegt Tom Schild, directeur van Het Bolwerk. Het eerste jaar worden de jongeren voorbereid op het theoretische deel van de rijles en krijgen ze les in administratie, so ciale vaardigheden en EHBO. Het tweede jaar is praktischer, met een stage bij Taxicentrale Vlissingen en les in voertuigtechniek. Zodra een leerling achttien is, gaat deze op autorijles bij Rijschool Ac tief en als het rijbewijs gehaald is, komt hij of zij in dienst van Taxi centrale Vlissingen. Daar volgt dan nog een interne opleiding van één of anderhalf jaar. De leerling is daarna volwaardig taxichauffeur. Volgens Schild hebben een stuk tien van de 143 leerlingen van H Bolwerk belangstelling voor de o] leiding tot taxichauffeur. Over et paar weken begint een eers groep. Het is de bedoeling uiteii delijk per jaar vier leerlingen ov< te dragen aan Taxicentrale Vlissii gen- Schild is blij met de samenwe king met het taxibedrijf. Aan eer zelfde constructie met autopoet centrale Carmax in Vlissinge wordt nog gewerkt. „Dit is ook in teressant voor bedrijven. Ze kun nen nieuw personeel kneden, nas hun hand zetten. Werkgevers ii Zeeland mogen me bellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28