teit, mag ik u aanbieden?' 1 'Dat vlaggetje hebben we bewaard. Met DNA van de koningin!' Jaap Struijk, mosterdmaker uit Zierikzee, presenteerde blokjes kaas aan de koningin. PZC Donderdag 31 januari 2008 j 13 Nietsvermoedend had jeugdvereniging Rondom 't Woord van de gereformeerde gemeen te in Kapelle-Biezelinge haar jaarlijkse kamp gepland rond hemelvaartsdag in 1995. „Een paar maanden van te voren werden we opgebeld", weet jeugdleider Ko de Visser nog. „Ze vertelden dat de koningin Het Zilveren Schor in Arnemuiden op hetzelfde moment ging heropenen. Of we daaraan mee wilden werken." Het werd een onvergetelijke dag. „Ik heb nog even met haar gepraat. Ze was heel gewoon. Ze zei wat over het mooie weer en vroeg of we genoten van het kamp. Ze liet mijn dochtertje Willemijn (links met duim in haar mond, red.) nog aan haar boeket bloemen ruiken." Hugo Niewenhuijse (rechts naast de koningin op de foto, red.) mocht als winnaar van de zwemwedstrijd een doos met bolussen geven aan de koningin. „Ik was toen zeventien, maar ik weet 't nog als de dag van gisteren. Even daarvoor had ik het parcours ook afgelegd. Die wedstrijd verloor ik, maar toen was ze er nog niet", be kent hij. „Ze feliciteerde me en verwees naar het Zeeuwse 'luctor et emergo'. Ik was echt in de wolken. )e denkt toch: dat is de koningin." foto Ruben Oreel Peter Blom viel in 2005 als stadsarchivaris van Veere de eer te beurt Beatrix rond te lei den op een tentoonstelling over de geschiedenis van het Veerse Meer. „Beatrix is markie zin van Veere. Ik heb nog even onderzocht of die titel nog echt geldig was. Die dag voel de de koningin zich echt vreselijk markiezin van Veere. Er werd een paar keer naar gevraagd, en dan zei ze: 'Het is niet dat ik er iedere dag bij stilsta, maar het is toch wel leuk.' Aanvanke lijk dacht ik: daar komt die mevrouw met het ijzeren kapsel. Ik ben niet echt van Oranje Bo ven. Beatrix bleek echter een vreselijk leuke vrouw te zijn. Ze stelt je heel erg op je gemak. Ik had een praatje ingestudeerd, maar zij nam het initiatief en stelde een vraag over een literaire tekst. Even was ik van mijn a propos, maar het ijs was gebroken. We zijn vijf minuten alleen geweest, ik bedoel: er was één op één contact. Het was een heel warme dag, weet ik nog. Ik stond heel dicht bij haar en dacht: 'Wat valt haar jurk prachtig. Ik zou haar zo kunnen aanra ken.' Idioot natuurlijk. Deze week kwam ik langs Huis Ten Bosch. Toen dacht ik: daar woont ze nu. Zou ze nu met haar pantoffels op de bank een kopje thee drinken?" foto Ruben Oreel Vftzeventigste verjaardag. Wie haar 1 het felicitatieregister op de i/vw.koninklijkhuis.nl). Een s koningin blijft een zeldzame eer. ven. uten sprong ik op haar af. Ik zei: 'Majes teit, mag ik u een haring aanbie den?' Ze zei: 'dat vind ik heel lief van u, maar ik heb net mijn lunch gehad.' Toen zei ik: 'Een zure bom dan? Dat ligt wat minder zwaar op de maag.' Toen schoot ze in de lach. Echt, de koningin was heel erg vriendelijk en nam alle tijd voor me. Ik heb gewoon vijf minu ten met haar kunnen kletsen. Ja, het was jammer dat ze niets at. Dat zou helemaal een stunt ge weest zijn. Dan was ik hofleveran cier geweest!" Sinds 1998 prijkt de foto van Ma rijs met de koningin in zijn vis kraam. „Hij heeft in vijf verschil lende kranten gestaan", vertelt hij trots. „Ik heb tientallen brieven van koningsgezinde mensen ge had. Toeristen vragen nog steeds: goh, heeft u de koningin ont moet?' Afgelopen voorjaar kwam ze weer in Vlissingen. Ik dacht: ik probeer 't weer, maar die vlieger ging niet meer op. De mensen van de beveiligingsdienst kwamen die ochtend meteen naar me toe. Ze waarschuwden me: 'meneer Ma rijs, zo'n stunt als negen jaar gele den, dat doen we niet meer hè?' Jammer, want anders had ik 't weer geprobeerd." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13