Belgische biedt zich aan als draagmoeder BenZeker.nl Erdogan presenteert compromis hoofddoek De allerhoogste spaarrente van Nederland? Bankrovers laten meeste gegijzelden vrij in Venezuela 8 Woensdag 30 januari 2008 pzc ALTAGRACIA DE ORITUCO - Gijzelaars in een bank- hadden tientallen klanten en bankmedewerkers cia de Orituco hadden de ambulance geëist om kantoor gebaren om hulp. in gijzeling genomen, nadat een overval maandag- weg te komen. De overvallers zeiden aanvanke- Bankrovers in Venezuela hebben veel van de gij- middag was mislukt. De overvallers maakten zich lijk bijna vijftig mensen in handen te hebben. Eer- zelaars laten gaan die zij al bijna een etmaal in gisteren in een ambulance uit de voeten met nog der lieten zij een zwangere vrouw en alle kinde hun macht hadden. De bewapende criminelen vijf gijzelaars. De gijzelnemers in de stad Altagra- ren vrij. foto Howard Yanes/AP Volledig opheffen van verbod is brug te ver voor seculiere elite. ANKARA - De regerende Turkse AK-partij van premier Recep Tayyip Erdogan heeft gisteren sa men met de nationalistische MHP een aangepast voorstel ingediend voor het dragen van hoofddoekjes. De partijen wilden het verbod op het dragen van hoofddoeken op universiteiten volledig opheffen, maar dat stuitte op forse kritiek van de seculiere elite in het land. Deze elite, onder wie de militai ren, magistraten en leidende acade mici, houdt krampachtig vast aan de strikte bepalingen waarmee Mustafa Kemal Atatürk (1881- 1938), de scheiding van staat en re ligie in de grondwet verankerde. Zij beschuldigt de hervormer Erdo gan ervan Atatürks republiek te willen vervangen voor een islamiti sche. Erdogan ontkent dat. In het oorspronkelijke voorstel wil de Erdogan in de wet op het hoger onderwijs de bepaling opnemen dat 'niemand haar recht op hoger onderwijs kan worden ontzegd omdat ze haar hoofd bedekt'. In het aangepaste voorstel is nu spra ke van het toestaan van traditione le hoofddoekjes die losjes onder de kin geknoopt worden. Hoofd doekjes die de nek bedekken, cha- dors en boerka's zijn uit den boze. Alleen universiteitsstudentes val len onder de nieuwe regels. Voor vrouwelijk personeel blijft de ban op de hoofdbedekking van kracht. De AK-partij behaalde afgelopen zomer bij de verkiezingen een klin kende overwinning, onder meer met de belofte het hoofddoekjes verbod op te heffen. Het dragen van islamitische kleding op de uni versiteiten werd kort na de militai re staatsgreep van 1980 verboden, maar de handhaving van het ver bod varieerde over de jaren. Na drama met baby Donna zet opnieuw vrouw zich 'te koop'. door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - Het getouwtrek om ba by Donna is nog in volle gang, maar inmiddels biedt een vrouw in België zich alweer 'te koop' aan als draagmoeder. De kandi daat-moeder uit Belgisch-Limburg vraagt 25.000 euro om een kind op de wereld te zetten. „Ik ben een ervaren draagmoeder en wil het nog eens doen met de juiste wensouders", schrijft de vrouw in een advertentie. Maar niet voor niks. Alleen al voor een ontmoeting met eventuele gegadig den vraagt zij een smak geld, zo be weren kandidaat-kopers Benjamin Gilissen (31) en zijn partner Bart. Het homokoppel uit Hasselt is al enkele jaren op zoek naar een draagmoeder en had eerder ook contact met de biologische moe der van baby Donna, het meisje dat voor 5000 euro werd verkocht aan een Nederlands echtpaar en in zet is van een bittere strijd tussen haar Nederlandse adoptieouders en Belgische wensouders. Ook deze potentiële draagmoeder biedt haar diensten aan op inter net. „Die vrouw correspondeert met verschillende wensouders en is op zoek naar de hoogstbieden de", zei Gilissen gisteren. „Liefst niet voor minder dan 25.000 euro. Voor een eerste ontmoeting met praktische afspraken vraagt ze een schenking van 1500 euro. Zonder verdere garanties. Ze speelt in op de gevoelens van mensen met een onvervulde kinderwens en lokt hen in haar val." Zelf beweert de vrouw dat zij sa menwoont met een man, die flin ke gokschulden heeft. Om die af te betalen, wil zij draagmoeder zijn. Doden bij aanslag op politiebureau Algerije thenia - Een autobomaanslag bij een politiebureau in het noorden van Algerije heeft gisteren zeker drie mensen het leven gekost. Hui zen in de buurt van het bureau in Thenia, zestig kilometer ten oos ten van Algiers, raakten door de ex plosie zwaar beschadigd. Er vielen 23 gewonden, die allen het zieken huis inmiddels hebben verlaten. De auto kwam met grote snelheid op het politiebureau aangereden. Agenten schoten op de auto, die vlak voor het bureau ontplofte en een krater van twee meter in door snede achterliet. De aanslag is nog niet opgeëist. Asteroïde scheert langs de aarde los angeles - Astronomen heb ben gisteren een unieke kans ge had om een voorbijschietende aste roïde in hun kijkers te krijgen. De ruimterots passeerde de aarde op een afstand van 538.000 kilometer, een bij na-botsing in astronomi sche begrippen. Met een amateurtelescoop en on der de juiste omstandigheden was het volgens de Amerikaanse ruim tevaartorganisatie Nasa mogelijk om asteroïde 2007 TU24 in het vi zier te krijgen. De asteroïde passeerde de aarde op iets minder dan anderhalve keer de afstand met de maan. Personeel brengt eigen wc-papier mee brugge - Rechters, griffiers en an deren in het gerechtsgebouw van Brugge moeten sinds gisteren hun eigen toiletpapier meenemen naar het kantoor. Zij vinden er name lijk geen rol meer bij de wc's. De leverancier heeft de bevoorra ding gestaakt, omdat hij al maan den niet meer betaald kreeg door het ministerie van Justitie in Brus sel. Een leverancier van schoon maakmiddelen heeft een noodleve- ring van twintig rollen bezorgd. Maar dat was eenmalig. Ook die le verancier is immers al maanden niet meer uitbetaald en heeft enke le duizenden euro's tegoed. Tientallen zeeleeuwen Lange straffen voor gedood op Galapagos grootste geldroof san cristobal - Ecuadoriaanse na tuurbeschermers staan voor een raadsel na de moord op 53 zeeleeu wen op de beschermde Galapagos Eilanden. De dieren, waaronder pups, was de kop ingeslagen, maar over het motief voor het bloedbad tasten onderzoekers in het duister. Enkele jaren geleden doodden stro pers er al eens 35 mannetjeszee leeuwen, waarbij zij hun geslachts delen en tanden verwijderen. Die zijn gewild als seksueel stimule rend middel in Chinese medicij nen. Ditmaal werden de dieren niet verminkt. De autoriteiten heb ben hun controles opgevoerd. londen - Een rechtbank in Lon den heeft gisteren vijf Britten tot lange gevangenisstraffen veroor deeld wegens de grootste geldroof in de Britse geschiedenis. De man nen overvielen twee jaar geleden een gelddepot in Kent en gingen er met 71 miljoen euro vandoor. De daders moeten samen zeker ze ventig jaar brommen. Zij moeten per persoon minimaal tussen de tien en vijftien jaar achter de tra lies. Zij werden veroordeeld we gens ontvoering, roofoverval en verboden wapenbezit. De politie heeft een deel van de buit kunnen achterhalen. BenZeker.n! vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8