Leerjaar voor rensters Minderhoud en Mesu naar Friese skeelerploeg Tennissters in Fed Cup tegen Luxemburg, Bulgarije en Portugal 36 Woensdag 30 januari 2008 PZC W Erwin Mesu gaat voor een Friese ploeg rijden. foto Lex de Meester Zeeuwse A-rijders stappen noodgedwongen over. door René van Stee GOES - De Zeeuwse skeeleraars Andries Minderhoud en Erwin Mesu rijden komend seizoen voor het Friese skeelerteam Cape-Cod. Beide A-rijders zetten die stap, om dat de hoofdsponsor van hun ei gen Skeelerteam VW Zeeland het contract hoogstwaarschijnlijk niet verlengt of de bijdrage aanzienlijk terugschroeft. Voor VW Zeeland rijden naast Minderhoud en Mesu ook Niels Steenbakker en Olivier Goud. „Dat is best wel teleurstellend, want toen we vorig jaar met elkaar in zee gingen, is de verwachting ge wekt dat die sponsoring langer dan een jaar zou duren", vertelt woordvoerster Els Mesu namens de vier Zeeuwse skeeleraars. „Dit zou mede afhankelijk zijn van de resultaten en de publiciteit die zou worden gegenereerd. Ik denk dat de jongens daar ruimschoots in zijn geslaagd, maar blijkbaar was het niet genoeg." IJl Andries Minderhoud en Erwin Mesu verlaten het skeelerteam VVV Zeeland. Zij komen volgend seizoen uit voor de Friese forma tie Cape-Cod. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 103-84, New Orleans Hornets - Den ver Nuggets 117-93, Utah Jazz - San Antonio Spurs 97-91, Charlotte Bobcats - LA Clippers 107-100. FUTSAL Goes. Hoofdklasse. FM Sranang-Oud Veldho ven 7-5. Eerste klasse: Kloetinge-Troy 3-6. Tweede klasse: Biezentrappers-FC Dauwen- daele 2-16, SSV'65 2-Biezentrappers 2 3-2, FM Sranang 2-SSV65 3 6-3, Amigo's/De Post-Ma- tisse 6-5. »- SCHAATSEN Toertochten Weissensee. 200 km: Johan haak (Axel), Johan Gijzel (Yerseke), Jan Joosse (Kapelle), René van de Berge (Krabbendijke), Daan Geerse (Zaamslag), André v.d. Ende (Nis- se). 183 km: Jaap Back (Terneuzen), Jan van Schagen (Goes). 150 km: Peter Mesu (Middel burg), Hans Bostelaar (Middelburg), 133 km: Simon Wijnstra (Heinkenszand), Ko Minnaard (Wemeldinge). 116 km: Dick van Houwelingen (Zoutelande). 100 km: André van Espen (Axel), Kees Ringelberg (Nisse). VOETBAL Afrika Cup. Groep B. Ivoorkust - Mali 3-0 (1-0). 9. Drogba 1-0, 54. Zoro 2-0, 85. Sanogo 3-0. Nigeria - Benin 2-0 (0-0). 52. Mikel 1-0, 86. Aiyegbeni 2-0. Eindstand: 1. Ivoorkust 3-9, 2. Nigeria 3-4, 3. Mali 3-4, 4. Benin 3-0. WIELRENNEN Ronde van Qatar. Derde etappe, Doha - Do- Provinciale Staten beslissen eind volgende maand over de sponsor bijdrage namens de VW Zeeland. Met name vanwege de voorberei ding op het komende seizoen is dit voor Minderhoud en Mesu te laat. Het aanbod van Cape-Cod be schouwen zij daarom als een uitge lezen mogelijkheid om hun sport op optimale wijze te kunnen blij ven bedrijven. De twee zijn door de Friezen benaderd vanwege hun goede prestaties. Er is wel een kans dat de B-rijders Niels Steenbakker en Olivier Goud wel onder de vlag van de VW Zee land verder gaan. Ook wordt mis schien Niels Mesu, het jongere broertje van Erwin, aan dit team toegevoegd. Els Mesu: „Wellicht ge beurt dit in combinatie met één of meerdere subsponsors. Daardoor is er niet alleen in zijn totaliteit minder geld nodig, maar worden de sponsorbijdragen ook gedeeld." Hoewel donkere wolken zich bo ven het team samenpakken, be zweert Els Mesu dat het viertal Andries Minderhoud, Erwin Me su, Olivier Goud en Niels Steen bakker niet uit elkaar valt. „Hier voor zijn ze veel te veel aan elkaar gehecht. Ze blijven verder gaan als de vereniging Skeelerteam Zee land. Alleen ontstaat straks de toch wel vreemde situatie dat twee rijders voor de VW Zeeland rijden en twee voor Cape-Cod." ha: 1. Boonen (Bel) 147,5 km in 3.29.41, 2. Na- politano (Ita), 3. De Jongh (Ned), 4. Van Aver- maet (Bei), 5. Sutton (Aus), 0.02, 6. Roelandts (Bel), 0.02, 15. Veelers, 0.16, 28. Tjallingii, 0.17, 29. Terpstra, 0.17, 38. Maaskant, 0.17, 46. Goesinnen, 0.33, 51. Heijboer, 0.33 65. Den Bakker, 0.57, 69. Curvers, 1.30, 112. Duyn, 8.06, 118. Rooijakkers 8.44. Algemeen klassement: 1. Boonen 6.34.30, 2. De Jongh 0.13, 3. Van Avermaet 0,23, 4. Napo- litano 0.24, 5. Sutton 0.25, 6. Roelandts 0.30, 8. Tjallingii 0.54, 16. Veelers 1.25, 27. Goesin nen, 1.46, 36. Terpstra, 4.25, 43. Heijboer, 4.45, 46. Curvers, 5.30, 50. Maaskant, 8.54, 62. Den Bakker, 9.37 77. Rooijakkers, 12.44, 89. Duyn, 16.43. ZEILEN Melbourne. WK Vrouwen 470, stand na 12 races: 1. Maxwell/Kinsolving (VSt) 46 punten, 2. Conti/Micol (Ita) 62, 3. De Koning/Berkhout (Ned) 69. Mannen, 470, stand na 12 races: 1. Marinho/Nunes (Por) 51, 2. Kliger/Gal (Isr) 54, 3. Asher/Willis (GBr) 54,1, 12. Coster/Coster 107. Finn, eindstand na 9 races: 1. Ainslie (Eng) 39, 2. Slater (NZe) 46, 3. Christensen (Den) 53, 4. Postma 65. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Cue Act- ion-The Dis. Locatie. Cue Action, Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. Elite-dames gaan dit seizoen de zware Topcompetitie rijden. door Roeland van Vliet NIEUWDORP - Eén ding werd giste ren duidelijk bij de presentatie van Rabo Lady Force in Nieuwdorp: de nieuwe wielerformatie van de ploegleiders Baukje Doedée en Fonny Kint moet letterlijk en fi guurlijk nog groeien. De 'oudste' van de 24 rensters is pas 21 jaar en een aantal van hen is nagenoeg nieuw in de sport. „De rensters krijgen van ons de tijd om te wennen", zei Doedée. „Maar ik vraag wel van hen, dat ze er alles aan zullen doen, zodat ze uiteinde lijk op nationaal niveau mee kun nen." Rabo Lady Force - de ploeg valt on der de ZR.TC Theo Middelkamp - bestaat uit dertien elite-dames, zes junior-dames en vijf nieuwe ling-dames. Baukje Doedée, de aanjager van het project, is eindver antwoordelijk voor de twee jeugd - categorieën, haar man Fonny Kint zit in de volgauto bij de wedstrij den voor de senioren. De twee te kenden gisteren een contract voor drie jaar met de hoofdsponsors. Doedée: „Dit jaar is een leerjaar, zowel voor de rensters als voor alle begeleiders. Daarna willen we uit groeien tot een ploeg die aantrek kelijk is voor meer rensters, zowel Nederland komt in actie met jonge, talentvolle speelsters. door Cilya van der Kooy BOEDAPEST - De Nederlandse ten nissters moeten het vanaf vandaag in de Europese-Afrikaanse zone (groep I) van de Fed Cup opne men tegen Luxemburg, Bulgarije en Portugal. De loting heeft dat gis teren in Boedapest uitgewezen. Ne derland speelt vanmiddag om 16.00 uur de eerste wedstrijd tegen Luxemburg. De nummers één van de vier pou les spelen in een play-off om twee plaatsen voor het promotie/degra datieduel voor de wereldgroep II. Deze duels zijn gepland in april 2008. De nummers vier van elke groep spelen een play-off om twee degra datieplaatsen naar de Euro van binnen als van buiten Zee land." Doedée heeft, toen ze eenmaal wist dat ze een nieuwe ploeg wil de opzetten, gericht gezocht naar talenten. Eerst in de provincie („Er zijn best wat meiden die goede uit slagen kunnen rijden") en vervol gens ook in de rest van het land. „We hadden verwacht op een groep van zo'n twaalf a vijftien rensters uit te komen. Maar door mond-tot-mondreclame werden het er steeds meer. Het zijn er nu 24-" Een aantal daarvan - de elite-da mes - gaat de zware Topcompeti tie rijden en het opnemen tegen teams als Flexpoint, DSB en Vrien den van het Platteland. „We pro beerden eerst een iets minder zwaar programma samen te stel len, maar dat ging niet. Sommigen worden op deze manier voor de leeuwen gegooid. Nu maar hopen dat die harde leerschool de goede leerschool is." Twee van de 'slachtoffers' zijn de zussen Corina en Josien Wisse. De twee komen uit de schaats- en skeelerwereld en waren toe aan een andere uitdaging. Corina (net 20): „We fietsten al bij de TMZ mee als training en zo zijn we in contact gekomen met Baukje. Die heeft ons gevraagd om bij de ploeg te komen." De zusjes weten dat ze komend seizoen nog niet voorin hoeven mee te rijden. „We moe pees-Afrikaanse zone groep II. Het team van captain Manon Bollegraf bestaat uit Arantxa Rus, Renée Reinhard, Nicole Thijssen en Pauli ne Wong. Michaëlla Krajicek en Brenda Schultz-McCarthy ontbre ken vanwege blessures. Bollegraf was gisteren gematigd po sitief. „Op het eerste gezicht is het een leuke loting, want het is een stuk beter dan een hoop andere poules. Maar aan de andere kant staan alle nummers één van de lan den hoger dan onze speelsters." Volgens Bollegraf is het krachtver- schil op de wereldranglijst de con sequentie van de jonge ploeg waar mee ze vanwege de blessures van Krajicek en Schultz in de Fed Cup aantreedt. „De loting biedt wel perspectief, maar de praktijk moet uitwijzen of dat gaat uitkomen. We weten niet hoe deze meiden er internatio naal voorstaan en weten ook niet ten nog zien hoe het gaat, maar we doen ook niet voor spek en bo nen mee", stelde Corina, die met haar net zo gevatte zus in elk geval voor een vrolijke noot zal zorgen binnen de ploeg. „We gaan dit jaar vooral ervaring opdoen", zei Jo sien (net 19). „Daar krijgen we alle maal de tijd voor, er staat totaal geen druk op ons allemaal." Beide rensters werken in de slage rij van hun ouders. De twee zullen dat zo goed en zo kwaad met hun sport combineren. Corina: „We gaan voornamelijk trainen in de avonduren. Wij zeggen niet zo snel dat we daar te moe voor zijn. Daar worden we lekker hard van. Bang om af te zien zijn we in elk geval niet." Anne Kwist (20) geniet ook die re putatie. De Thoolse elite-dame heeft als triatlete al diverse Neder landse titels op haar naam staan. Zij is bij Rabo Lady Force gegaan om haar fietsonderdeel te verbete ren. „In wedstrijden waarin ik mag stayeren, durfde ik tot nu toe niet het voordeel te pakken van in het wiel van een ander rijden. Ik hield altijd wat afstand. Bij deze ploeg leer ik nu hoe dat moet. Ik merk na twee, drie maanden trai nen al dat ik het niet meer eng vind." Hoewel Kwist het prettig vindt om komende zomer ook wieler wedstrijden te rijden, blijft ze de triatlon op de eerste plaats zetten. Als belangrijkste evenementen in Arantxa Rus hoe ze op spelen van wedstrijden in de Fed Cup gaan reageren. Ik laat me wat dat betreft verrassen." Rabo Lady Force Elitedames: Denise van Beers (Rotterdam), Renske Doedée (Duiven- hoek), Marlou Eckhardt (Kruiningen), Tamara Eenkhoorn (Almelo), Anne Kwist (Tholen), Suzan Lavooy (Hansweert), Anouk Ligthart (Twisk), Maris- sa Otten (Enter), Ruth Springer (Heerhugowaard), Joran Tromp (Coevor- den), Corina Wisse (Krabbendijke), Josien Wisse (Krabbendijke), Wille- mien Vette (Heinkenszand). Juniordames: Iris van Boven (Kapelle), Agnieta Francke (Koudekerke), Christel Janssen (Meliskerke), Anneke Kempe (Vlissingen), Birgit Lavrijssen (Kapelle), Lisa Phernambucq (Ovezande). Nieuwelingdames: Karen Elenbaas (Goes), Marieke Kempe (Vlissingen), li- ka van der Meer (Hulste, B), Annemarie Pasveer (Arnemuiden), Veronique Tolleman (Kwadendamme). Ploegleiders: Baukje Doedée en Fonny Kint. De eerste wedstrijd voor alle categorieën van Rabo Lady Force is de Om loop van Strijen op 29 maart. De elitedames doen ook mee aan de Top competitie en zijn dus actief in onder meer de Omloop van Borsele (26 april) en de Ster Zeeuwsche Eilanden (19-21 juni). 2008 noemt ze de NK's triatlon. „Toch ga ik ook veel voor Rabo La dy Force op pad. Ik heb afgelopen week mijn jaarprogramma ge maakt en daarin zitten dus maar weinig vrije weekenden." Bang voor overbelasting is ze niet. „Ik ben jong en heb een vrij sterk lichaam. Voorlopig ga ik er alles proberen uit te halen, zowel in de triatlon als met het fietsen. Als het wielrennen ergens op begint te lij ken, ga ik er misschien ook mee door." De wielerploeg Rabo Lady Force is een jong en veelbelovend team. De formatie bestaat uit 24 rensters. Komend seizoen wordt gezien als een leerjaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62