Sport PZC Topspeler Forthomme weg bij Delta c Ernie Brandts wordt afgeserveerd door NAC Louis van Gaal stapt zelf niet op bij AZ PZC 35 37 Skeeleraars gaan geluk beproeven in Friesland Woensdag 30 januari 2008 Hoek is op zoek naar een Zeeuwse trainer Tip? sport@pzc.nl Belgische biljarter wil een nieuwe uitdaging in Brabantse Zundert. door Frits Bakker GOES - De Belgische biljarter Ro land Forthomme speelt volgend jaar niet meer in Zeeland. Het aan gekondigde vertrek van de 37-jari- ge driebander kwam gisteren bij het team van Delta/Frans Bevers als een volslagen verrassing. Fort homme gaat spelen voor Snellen Recycling in Zundert. „Ik kies voor een nieuwe sportieve uitdaging", vertelde de Luikenaar, die twaalf jaar voor Delta heeft ge speeld en met Martin Spoormans en Henk Habraken jarenlang een team heeft gevormd. Het grootste succes haalde Forthomme met de ze ploeg drie jaar geleden, toen Delta Ockenburgh het kampioen schap van Nederland voor teams haalde. Roland Forthomme, de nummer vijf van de wereldranglijst in het driebanden, verlaat het team van Delta/Frans Bevers en speelt volgend jaar in Zundert. Dat jaar was Roland Forthomme nog kopman, vorig jaar zakte hij af naar de derde positie, omdat Peter de Backer en Jean Paul de Bruijn hem in de competitie hadden afge troefd op moyenne. „Mijn vertrek heeft er alles mee te maken, dat ik in Goes niet meer het niveau haal van die jaren", ver klaarde de Belg. „De motivatie en de ambitie zijn minder geworden, ook al doe ik er alles aan om zo goed mogelijk te spelen. Waar het aan ligt, weet ik niet. Misschien aan de omgeving. We zijn vertrok ken uit Ockenburgh en spelen nu in de Zeelandhallen. Daar is de sfeer wat minder intiem. Het is wat killer en de supporters leven minder mee." Met Forthomme verliest het team uit Goes een onbetwiste topper en een echte teamspeler. De Belg staat vijfde op de wereldranglijst achter Caudron, Blomdahl, San chez en Jaspers en was in 2006 winnaar van twee wereldbeker toernooien. In het Brabantse wordt hij weer kopman van een team, waarin ver der Peter Ceulemans, Harry van de Ven en Jan Arnouts spelen. BREDA - NAC heeft besloten het contract met trainer Ernie Brandts niet te verlengen. De coach, die be zig was aan zijn tweede seizoen bij de Bredase club, heeft de lei ding ondanks de prima resultaten niet kunnen overtuigen. Algemeen directeur Theo Morti mers en technisch directeur Ear nest Stewart spraken maandag met Brandts en zijn zaakwaarne mer Kees Ploegsma. Het bestuur onderstreepte gisteren in een verklaring dat het tevreden is over de prestaties die Brandts dit en vorig seizoen bij NAC heeft neergezet. „De trainer haalt mo- door Ruud Ramler ALKMAAR - Het is uitgesloten dat Louis van Gaal zelf de handdoek gooit bij AZ. „Dat heb ik nog nooit gedaan. Of ik moet signalen hebben dat er geen klik meer is met de spelers. Maar dat is nu ab soluut niet aan de orde", zegt de geplaagde trainer. Eerder was het ontbreken van che mie met de oudere internationals voor Van Gaal aanleiding om zelf op te stappen als bondscoach van Oranje. In Barcelona vertrok hij aanvankelijk ook uit eigen bewe ging. Zijn tweede periode eindigde met ontslag. Bij AZ ziet de trainer nog voldoende aanknopingspun ten om de ambitieuze ploeg, die vaker verloor dan er werd gewon nen, uit het dal te duwen. „Er is ook nog sprake van voldoende steun van bestuur en directie. Meer dan voldoende steun zelfs." AZ heeft de aanvankelijke doelstel ling om tot de laatste speeldag mee te strijden om de titel al lang bijgesteld. En zelfs het alternatief plaatsing voor de play-offs om kwalificatie voor de Champions League, is nagenoeg onhaalbaar. De wedstrijd tegen Feyenoord van vanavond kan volgens de trainer wel een ommekeer inluiden. „Maar niemand zal vreemd opkij ken als we verliezen." AZ mist de geschorste Barry Opdam en Si mon Cziommer. De Belg Roland Forthomme, nummer vijf op de wereldranglijst driebanden, vertrekt aan het eind van deze compe titie bij Delta/Frans Bevers in Goes. foto Willem Mieras „De sportieve verbetering spreekt me aan, omdat ik dan weer tegen de toppers uit de Nederlandse competitie kan spelen." Het bestuur van de stichting waar onder Delta/Frans Bevers speelt was verrast over het besluit van Forthomme. Paul Fransen: „We vinden het ontzettend jammer dat hij ons gaat verlaten." „Het doet mij ook wel wat", zegt Forthomme. „Ik heb zo veel ple zier beleefd met de supporters in Goes. En Zeeland zal altijd in mijn hart blijven als ik er weg ben." menteel het maximale uit de spe lersgroep", zegt voorzitter Willem van der Hoeven. „Daar hebben wij veel waardering voor." Toch ble ven er twijfels bij het bestuur of Brandts in staat was om nog meer uit het beschikbare spelersmateri aal te halen. Die twijfels komen volgens de verklaring voort uit de gesprekken die de directie heeft ge voerd met diverse geledingen bin nen de club en uit het gesprek dat de directie heeft gevoerd met Brandts zelf. Op grond daarvan heeft het bestuur besloten Brandts geen nieuw contract aan te bie den. 9 10 Michel Kees Huizen Paul Marie de Jonge Bianca Kapitein Rooibos Hennie Rouw Erik de Schipper Piet Pladdet Jouke van Dam Teamnaam: Micky boys TobCoach Scheldemondl Vosje Bodhil Lahmahkettah Desumatras De jekko's Fc Wonderstok Fcde bikkelaars Top 10 Rondeklassement 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Benjamin Forges Van Achteren Willy Marie de Jonge Sarie Arjan Dobbelaar Jeffrey de Kam Saskia John Bosch Henk Forges Rotterdam FC Naar vooren! Wonderboys Vosje De maatjes Simpelzat Vrouwenpolder JOOL is JOOL FC Mundi X Vlissingen Goes Vlissingen Heerenhoek Goes IJzendijke Temeuzen Vlissingen Temeuzen Oostkapel Ie Rotterdam Middelburg Temeuzen Heerenhoek Goes Middelburg Vrouwenpolder Grijpskerke Temeuzen Wolphaartsdijk - - Top 5 Superleague Klassement Volharding Appeltje eitje Meeuwen Scheldemond Zeelandia/Middeburg Ovezande Lewedorp Zoutelande Vlissingen Middelburg 6541 6489 6328 6172 6080 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61