Sport Ajax is klaar voor de machtsgreep adidas zeiiduo grijpt Feyenoord zou eeuwfeest graag ABN-AMR naast goud op WK in Melbourne willen opfleuren met landstitel 34 Woensdag 30 januari 2008 PZC Amsterdammers maken zich op voor duels met PSV en Feyenoord. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax is na het aan trekken van vier nieuwe spelers voorlopig weer uitgewinkeld op de transfermarkt. Technisch direc teur Martin van Geel: „We zijn compleet en zijn klaar om de strijd om het kampioenschap aan te gaan de komende maanden." Vanavond wacht Ajax in eigen huis een belangrijke wedstrijd te gen koploper PSV, dat zeven pun ten voorstaat op de Amsterdam mers. Het duel zou eigenlijk op 16 december worden gespeeld, maar kon vanwege een staking van de politie niet doorgaan. Zondag speelt Ajax de thuiswedstrijd te gen de directe concurrent Feye noord. De nieuwe Ajax-verdediger Samuel Kuffour zit vanavond niet bij de selectie tegen PSV. Rasmus Lindgren, de nieuwe middenvel der, kan wél spelen. De 31-jarige Kuffour heeft vier maanden geen wedstrijd gespeeld en hoewel hij gistermiddag zei dat zijn fysieke gesteldheid 'great' was, zal het volgens de medische staf van Ajax nog zo'n vier weken du ren voordat de Ghanese verdedi- 1^ In de jacht naar de titel in de eredivisie treft Ajax deze week twee grote concurrenten. Van avond is PSV tegenstander in de Arena, zondag Feyenoord. ger topfït is. Kuffour is transfervrij overgenomen van AS Roma en te kende een contract voor een half seizoen. Ajax kan tot 20 mei van dit jaar een optie lichten om hem nog voor twee jaar vast te leggen. „Ik zie hem bij Ajax niet zozeer als vervanger van Jaap Stam," drukte Van Geel de twijfel uit over de hui dige capaciteiten van de verdedi ger, die in het recente verleden tot de wereldtop behoorde. Van Geel: Sammy is iemand die met John Heitinga, Thomas Ver- maelen, Jan Vertonghen en de nog geblesseerde Gregory van der Wiel moet strijden om een basis plaats." De bij AS Roma en Livorno over bodige speler lijkt vooral een back-up in geval van schorsingen, blessures en ernstige vormcrises bij de andere Ajacieden. Behalve Kuffour en Lindgren wer den aan de vooravond van de wed strijd tegen PSV ook rechtsback Bruno Silva en aanvallende mid denvelder Kenneth Perez nog ge presenteerd. Net als Lindgren maakte ook Perez eerder deel uit van de selectie van Ajax. Van Geel kon zich voorstellen dat de buitenwacht die gang van za ken vreemd vindt, maar hij wees erop dat je 'alles per situatie' moet bekijken. Perez ging vorige zomer weg bij Ajax omdat hij niet met toenmalig trainer Henk ten Cate door een deur kon en Lindgren ging weg omdat hij bij Ajax des tijds toch nauwelijks aan spelen zou toekomen. MELBOURNE - Met de finale nog voor de boeg weten Marcelien de Koning en Lobke Berkhout al ze ker dat ze niet voor de vierde keer op rij wereldkampioen zeilen in de olympische 470-klasse worden. Het Noord-Hollandse koppel scha kelde zich gisteren uit door in de elfde race te vroeg over de startlijn te varen. Net als voor de Friese stuurman Pieter-Jan Postma (die een medail le in de Finn verspeelde door een valse start) was het in Melbourne een zwarte dag voor De Koning en Berkhout. De 470-zeilers Sven en Kalle Coster kwamen eveneens ontgoocheld naar de kant. Ze mis ten de finale. Wedstrijden tegen AZ en Ajax cruciaal in strijd om landstitel. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Met het vastleggen van Denny Landzaat gaf Feye noord vorige week een duidelijk signaal af. De clubleiding liet zien dat het serieus mee wil doen om de landstitel. Het gelijkspel tegen FC Groningen (1-1) was vanuit dat oogpunt wel een tegenvaller, zeker omdat de Rotterdamse club nu voor twee cruciale duels staat. Na de ontmoetingen met AZ (van avond) en Ajax (zondag) is duide lijk of Feyenoord nog kans maakt op het kampioenschap. Daar wordt in Rotterdam-Zuid harts tochtelijk naar verlangd, omdat de laatste titel al van 1999 dateert. Daarnaast wil Feyenoord het hon derdjarig bestaan graag opfleuren met een prijs waar negen maan den geleden niemand van durfde te dromen. De huidige situatie is te vergelij ken met die van vorige zomer. Toen moesten de bestuurders la- IV* Feyenoord aast in het jaar van het 100-jarig bestaan nog steeds op de landstitel. Vandaag spelen de Rotterdammers de topper tegen AZ, zondag tegen Ajax. ten zien dat Feyenoord nog steeds een topclub was. De selectie ont beerde kwaliteit en kreeg de ge wenste injectie. Bert van Marwijk kon bij zijn terugkeer aan de slag met een opgefrist geheel, dat na 21 speelronden op de derde plaats staat. De achterstand op koploper PSV, dat twee keer veel te sterk was voor Feyenoord, bedraagt zes pun ten. Ajax heeft één punt meer dan de Rotterdammers. Feyenoord is daardoor opnieuw op een T-split- sing beland. Blijft de club mee doen met de grote jongens of moe ten de Rotterdammers zich na zon dag gaan richten op het veiligstel len van een plek bij de eerste vijf? Martin van Ceel biedt Feyenoord excuses aan AMSTERDAM - Ajax' technisch direc teur Martin van Geel betreurt de uitlatingen die hij heeft gedaan over het salaris van Denny Land zaat. Hij heeft Peter Bosz, tech nisch directeur van Feyenoord, zijn excuses aangeboden. Van Geel meldde dat Landzaat te hoge salariseisen had gesteld voor Ajax, dat net als Feyenoord voor hem in de race was. Gisteren be tuigde Van Geel spijt over de uitla ting en belde met Feyenoord om zijn verontschuldigingen aan te bieden. Van Geel had vooral gehan deld uit boosheid. Boonen opnieuw succesvol in Qatar DOHA - Tom Boonen heeft gisteren ook de derde etappe van de Ron de van Qatar op zijn naam ge bracht. De Belgische wielrenner troefde na een rit over 147,5 kilo meter de Italiaan Danilo Napolita- no af Zijn Nederlandse teamge noot Steven de Jongh eindigde als derde. Boonen won maandag ook al de tweede etappe en zegevierde met zijn ploeg Quick-Step in de ploe gentijdrit. Met zijn overwinning verstevigde hij zijn leidende posi tie in het algemeen klassement. Debuut van Tsonga in de Davis Cup PARIJS - Tennisser Jo-Wilfried Tsonga is voor het eerst opgeno men in het Franse Davis Cup-team. De verliezend finalist van de Australian Open maakt zijn debuut begin volgende maand (8-10 februari) tegen Roemenië, een duel in de eerste ronde van de wereldgroep. De 22-jarige Tsonga verloor zon dag de finale in Melbourne van de Serviër Novak Djokovic. Het Fran se team bestaat verder uit Richard Gasquet, Arnaud Clement, Mi chael Llodra en Gilles Simon. Nigeria toch naar de kwartfinale Afrika Cup ACCRA - Nigeria heeft gisteren toch nog de kwartfinale van de Afrika Cup bereikt. De ploeg van de Duitse bonds coach Berti Vogts won met 2-0 van Benin, terwijl Ivoorkust zijn sportieve plicht deed en met 3-0 te sterk was voor Mali. Nigeria haalde uit de eerste twee wedstrijden slechts één punt en moest dus winnen van Benin om de kwartfinale te halen. De ploeg was dan nog afhankelijk van het al geplaatste Ivoorkust, dat Mali moest verslaan. PSV verdient flink aan Da Costa EINDHOVEN - Met de verkoop van Manuel da Costa aan Fiorentina heeft PSV financieel prima zaken gedaan. De centrale verdediger werd anderhalf jaar geleden voor een kleine miljoen euro overgeno men van het Franse AS Nancy, ter wijl Fiorentina nu 4,5 miljoen eu ro over heeft voor de 21-jarige Por tugees. Da Costa vloog gisteroch tend om half twaalf van Eindho ven Airport naar Italië, waar hij 's middags nog een medische keu ring onderging. De clubs hadden toen al overeenstemming bereikt. foto Olaf Kraak/ANP Ajax-trainer Adrie Koster met de nieuwe aanwinst Samuel Kuffour, die er vanavond tegen PSV niet bij is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60