Ontdek de USA CANADA 1219 Kennedy's steunen Obama KRA5.NL boek online of bel 0900 - 9697 Dodental gevechten Kenia loopt op m PZC Dinsdag 29 januari 2008 9 NAIROBI - Jonge mannen van de Luo-stam wer pen een wegversperring op in Kisumu op zoek naar vluchtende Kikuyu's. Minstens 34 Kenianen zijn gisteren omgekomen bij nieuwe rellen. Zij werden met kapmessen gedood tijdens etnische onlusten of doodgeschoten door de politie. De doden vielen bij gevechten tussen rivaliserende jeugdbendes en bij politie-invallen in de sloppen wijken van de westelijke stad Nakuru. Ook in an dere stadjes en dorpen in de vruchtbare Rift Val lei kwamen mensen om het leven, waaronder in de toeristenplaats Naivasha. foto Ben Curtis/AP Zwarte kandidaat moet zo meer blanke kiezers voor zich winnen. WASHINGTON - Senator Barack Oba ma heeft gisteren een belangrijke steun in de rug gekregen voor zijn campagne om de Democratische kandidaat bij de presidentsverkie zingen van november te worden. In Washington spraken senator Edward Kennedy en zijn nichtje Caroline Kennedy hun vertrou wen uit in de zwarte kandidaat. Een officiële steunbetuiging van de familie van wijlen president Jo hn F. Kennedy betekent veel voor kandidaten in de VS. De enorme populariteit van de in 1963 ver moorde president straalt af op Obama. Caroline Kennedy schreef zondag al in The New York Times over de grote gelijkenis tussen haar vader en Barack Obama. Met de steun van het icoon Ted Kennedy, die al meer dan veerig jaar in de Senaat zit, moet Obama meer blanke De mocratische kiezers kunnen trek ken, stellen analisten. Jagen met pijl en boog is rage in België BRUSSEL - Een groeiend aantal Bel gische jagers pakt weer de pijl en boog om zwijnen en herten te do den. De Waalse federatie van boog- jagers is in korte tijd gegroeid tot vijftienhonderd leden. Een Vlaam se vereniging is op komst. „Het zijn niet zelden jagers die de jacht met het geweer beu zijn. Een ge weer is niet eerlijk tegenover het wild", aldus Jean Gallopin, voorzit ter van de Waalse vereniging. Vijf Britten schuldig aan grootste geldroof LONDEN - Een Britse rechtbank heeft gisteren vijf mannen veroor deeld die samen de grootste geld roof in de Britse geschiedenis pleegden. Tijdens de inbraak in een depot in Engeland maakten zij twee jaar geleden 7t miljoen euro buit. De overvallers hadden, ver kleed als politieagenten, de mana ger van het depot, zijn vrouw en hun kind ontvoerd om zo toegang te krijgen tot het pand. Canada dreigt met vertrek uit Afghanistan OTTAWA - Canada heeft gisteren ge dreigd zijn 2500 militairen begin volgend jaar terug te trekken uit Afghanistan. Alleen als het Na- vo-bondgenootschap de Isaf-mis- sie versterkt, blijft Canada ook na februari 2009 nog in het geweldda dige zuiden van het land, liet pre mier Stephen Harper weten. Har per eist dat andere Navo-landen duizend extra militairen naar de zuidelijke stad Kandahar sturen. Egypte wil dat Abbas grens Caza controleert CAIRO - Egypte wil dat de Palestijn se Autoriteit van president Abbas probeert de situatie bij de grens met de Gazastrook onder controle te krijgen. Egypte sluit hiermee de islamitische verzetsbeweging Ha rnas uit. Die trok in juni vorig jaar de macht in de Gazastrook naar zich toe. Ook stelt Egypte dat het belangrijk is dat Israël meewerkt om de grensovergang weer onder controle te krijgen. Zoon van Sharon moet naar de gevangenis JERUZALEM - Het Israëlische Hoog gerechtshof heeft gisteren het ho ger beroep van Omri Sharon, de oudste zoon van de Israëlische oud-premier Ariel Sharon, afgewe zen. De afwijzing betekent dat Sharon volgende maand naar de gevangenis moet om zijn straf van zeven maanden uit te zitten. Sharon (43) kreeg de straf wegens illegale fondswerving voor zijn va ders verkiezingscampagne in 1999. vanaf 15-/16-daagse rondreis/fly-drives Een prachtige rondreis en tvuee uitgebreide fly-drives, alléén bij KRAS 16 dgn fly-drive The WILD WEST v.a. 1219 Bij deze fly-drive door het Wilde Westen van de Verenigde Staten hoeft u zich alleen maar bezig te houden met de vraag: 'Wat gaan we doen en bekijken vandaag?'Wat dacht u van San Francisco met de historische stadstrams en de Golden Gate brug of de bruisende gokstad Las Vegas waar het leven 24/7 I doorgaat? Natuurpracht en -praal vindt u in wereldberoemde parken als het indrukwekkende Grand Canyon National Park en Yosemite National Park. Op uw route liggen verder i kleinere plaatsjes als het 'Deense' Solvang, Santa Maria en new-age stadje Sedona. Vertrekdata: maandag van 7/4 t/m 27/10 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 4 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/36029 16 dgn fly-drive OOST-CANADA v.a.€ 1329 Oost-Canada is trots op haar steden met flair en overweldi gende natuurpracht. U bent helemaal vrij om uw eigen plan te trekken! Van trendy Toronto rijdt u langs het uitgestrekte Lake Ontario naar het historische Kingston. Daarna naar het mondaine Montréal met schitterende parken, kunstgalerijen en natuurlijk het opvallende Olympisch stadion. In Québec, dat geheel ommuurd is, waant u zich even in Frankrijk en hoofdstad Ottawa laat u kennismaken met de indrukwek kende regeringsgebouwen. Tot slot bezoekt u het Alonquin Provincial Park en natuurwonder Niagara Falls. Vertrekdata: dinsdag van 6/5 t/m 7/10 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 3 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25074 15 dgn rondreis USA CANADA v.a. 1699 De vele hoogtepunten van de oostkust van de Verenigde Staten en Canada komen samen in deze reis. In Washington kunt u o.a. het wereldberoemde Witte Huis en Capitol Hill gaan bezichtigen. De volgende topper is New York! U heeft ruim de tijd om deze bruisende wereldstad te verkennen. Ontdek 'The Big Apple' met o.a. zijn Empire State Building en groene hart Central Park. Na het historische Boston de grens over naar het 'Franse' Québec. Via Montréal en Toronto bereikt u de spectaculaire Niagara Falls waar kolkende water massa's zich meer dan 60 m de diepte in storten! Vertrekdata: maandag van 7/4 t/m 20/10 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/36025 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9