'Waar ben ik nu toch beland?' Koen Minderhoud legt de lat heel hoog Bol blijft baas in eigen huis 36 Dinsdag 29 januari 2008 PZC Van Rosevelt ziet armoe én rijkdom bij Sloveense stage. door Rudy Boogert nijkerk - EEen ervaring rijker is voetballer Maarten van Rosevelt (21) teruggekeerd uit Slovenië. De verdediger van Hoek verdiende weliswaar geen contract bij de am bitieuze eerstedivisionist Rudar Ve- lenje, maar had de midweek Slove nië voor geen goud willen missen. De Souburger zag de armoe van de stad Velenje en de rijkdom van zijn omgeving. Op voetbalgebied is Slovenië, sinds 1991 onafhankelijk, geen grootmacht. Het land staat slechts 81e op de Fifa-wereldranglijst, inge klemd tussen Albanië en China. Het belangrijkste wapenfeit van het land is de kwalificatie voor het EK van 2000 in Nederland en Bel gië. Dat deed het met bondscoach Srecko Katanec en sterspeler Zlat- ko Zahovic. De bekendste club is Maribor, dat eind vorige eeuw in de kwalifica tie voor de Champions League te gen PSV speelde en verloor. In die zelfde periode speelde Rudar Ve lenje in de inmiddels ter ziele gega- ne Europa Cup II. Bij die club gin gen de Zeeuwse voetballers John Schot en Maarten van Rosevelt vo rige week enkele dagen op stage. Velenje is met ruim dertigduizend inwoners de vijfde stad van Slove nië. De plaatselijke voetbaltrots Ru dar speelde steevast in de hoogste divisie van het land, totdat de club in 2003 degradeerde. „Maar nu willen ze weer terug naar het hoogste niveau", ervoer Van Rosevelt. „Voetbal was altijd de belangrijkste sport, maar is inge haald door handbal. Dat willen ze veranderen." Maar zonder jou. Van Rosevelt: „We zijn er vier da gen geweest, met elke dag twee zware trainingen. Het was een hoog niveau, vond ik, echt fysiek en snel voetbal. De Servische trai ner was enthousiast over mij en Jo hn (Schot). Maar de president van de club en de sponsors zochten een verdediger en een aanvaller die fysiek sterk zijn. Dat zijn John en ik niet echt. Maar ik weet ook 'Het was een hoog niveau, vond ik, echt fysiek en snel voetbal' niet of ik het zelf wel had gewild." Hoezo „Het is er verschrikkelijk mooi. Als we op de training gingen afwer ken, deed je dat tegen de achter grond van Alpenbergen met van die mooie bossen. Prachtig. Maar of ik in Velenje zou kunnen le ven... We hebben er een kwartier rondgelopen. We hebben nie mand gezien. Niemand! Ik dacht: Waar ben ik nu toch beland?" En de dagen erna? „De mensen waren schuw. Als wij onze buurman tegenkomen, ste ken we onze hand op. Daar keken de mensen je niet aan. Misschien had het er ook mee te maken dat we buitenlanders waren." Het voetbal moet de stad nu weer op de kaart zetten. „Ze zijn de club aan het herbou wen. Alles was tot in de puntjes ge regeld, hoor. We hadden een eigen chauffeur, het eten was elke dag ge regeld, naast het stadion was een kunstgrasveld met verlichting." En jij maakt het seizoen gewoon af bij Hoek „Normaal gesproken wel. Maar als er weer zo'n kans voorbijkomt..." Dressuurruiter wint Zi/Z2-klasse in Nieuwland. nieuw- en sint joosland - Vin cent Bol bleef bij de dressuurwed- strijd van Stal de Kroo baas in ei gen huis. De ruiter reed op zijn thuisbasis in Nieuw- en Sint loos- land Jumper K in de in handicap verreden klasse Z1/Z2 naar 215 punten. Hij bleef daarmee Tamara den Outer uit Aagtekerke met Li berty vier punten voor. De jury kreeg in Stal de Kroo een leuke groep Li-combinaties in de ring. Ruim tachtig procent scoorde een voldoende voor een winst punt. Elin Ferdinandus was de bes te van deze groep. De Scheldesta^- amazone stuurde Vivaldi met 193 punten naar de overwinning. In de strijd om de tweede plaats wist Mariska de Kroo met Troela Bela het thuisvoordeel niet te benutten. Ze eindigde met 190 punten op ge lijke hoogte met Maaike Hamelink met Falco de La Massas. Op de be slissende onderdelen toonde was Hamelink verrassend de beste. In de klasse M2 ging Wilma Salm met stip aan kop. De amazone uit Yerseke reed de mooi in balans en bergopwaarts lopende Victoria naar de prima score van 199 pun ten. Het talent uit het mosseldorp bleef daarmee Truus Langebeke met Nalbaldian liefst zestien pun ten voor. Salm was ook de beste in het overallklassement. De Paardebloem-combinatie was de enige die twee winstpunten ver diende. De klasse L2 onderscheidde zich met een goed presterende en aan elkaar gewaagde kopgroep. De overwinning was voor Tanny de Pagter. Zij stuurde de goed bij de les zijnde Tassaro naar 188 punten. Dat was twee punten meer dan ]a- colien van Dijk met Unique. In de klasse Mi eiste Lonneke Lu- dolphy met Vivastrona met 184 punten het oranje erelint op. De Vlissingse combinatie bleef Anne- marie Hertzberger met de veel front vormende hengst Ventoux een punt voor. Hiermee waren ook de combinaties in deze klasse geteld die een winstpunt kregen. Maarten van Rosevelt (volledig wit shirt) namens Hoek in actie in het competitieduel tegen Ajax. De verdediger liep stage bij het Sloveense Velenje. Hij verdiende er geen contract. foto Camile Schelstraete Duivenmelker uit Koudekerke kende een prima seizoen. door Fred Rabout KOUDEKERKE - Hij behaalde hok- kampioenschappen op de vitesse, midfond en de natoer. Verder pak te hij titels op de midfond, de na toer en werd hij generaal kam pioen. Koen Minderhoud was het voorbije seizoen de grote meneer van het rayon 7. Ook provinciaal telde hij mee. De duivenmelker werd op dat niveau hokkampioen op de midfond en eindigde in het generale kampioen- schap als vijfde. Binnen zijn vereni ging de Luchtbode in Oost-Sou burg behaalde hij in 2007 24 eerste prijzen, zes meer dan in 2006. Kortom de 63-jarige duivenmelker uit Koudekerke is terug nadat hij in 2002 Westkapelle verliet en hele maal, wat vliegduiven betreft, op nieuw moest beginnen. „Ik zit aardig dicht bij het niveau dat ik had opgebouwd, toen we be sloten naar Koudekerke te komen. Al mijn vliegduiven heb ik destijds van de hand gedaan. Mijn kwekers gingen mee. Je bouwt niet zo maar weer iets op. Uiteraard had ik de basis, mijn kweekduiven, nog over. In de afgelopen vijf jaar is het me weer aardig gelukt aan de top van Zeeland te komen. Toch ben ik nog niet waar ik zijn wil." Minderhoud legt in de dui vensport de lat hoog. „Tweede wor den is mooi, maar het is in de sport de minst leuke plaats. Je kunt nog beter twintigste wor den." 'Kleine Koen' was als klein kind al snel besmet met het duivenvirus. „Als vijfjarige werd ik donateur van de Zwaluw in Westkapelle. 'Het is me weer aardig gelukt om aan de top van Zeeland te komen' Dit was tegen de zin van mijn va der, want die zag het helemaal niet zitten met de duiven. Er was volgens hem niets in te verdienen. We woonden vlak na de oorlog in de noodwoningen. Het was over de schutting kijken naar de duifjes van Dorus van Alphen. In 1962 ben ik actief duivenmelker gewor den." Hij groeide uit tot een topper. Ge vraagd naar zijn mooiste succes het afgelopen seizoen hoeft hij niet lang na te denken. „Dat was de vlucht vanuit Morlincourt met oude duiven, op 28 april. Ik pakte in verenigingsverband de drie eer ste prijzen en had er vijf in de top tien." De man met nationale overwin ningen op onder meer Orleans en Tours (beide keren in 2006) zou nog graag een keer nationaal Ruf- fec winnen. Hij geniet nog altijd van die memorabele Pont St. Maxence 1995. Toen kwamen er negen tegelijk. Het was nog klok ken met de hand en het gummirin getje. Het waren de negen eerste van Zeeland. Eindstanden Samenspel 7. Hokkam- pioenschappen. Oude duiven: Vitesse: K. Minderhoud. Midfond: K. Minderhoud. Dagfond: comb, de Ridder. Overnacht- fond: C. v.d. Graaff&Zn. Jonge duiven: Vit esse: K. van Belzen Rzn. Midfond: L. de Nooijer. Natoer: K. Minderhoud. Duif kampioenschappen. Oude duiven: Vites se: comb. Wielemaker. Midfond: K. Min derhoud. Dagfond: comb. Huige/de Vos. Overnachtfond: A. Schroevers. Jonge duiven: Vitesse: J. Daane. Mid fond: L. de Nooijer. Natoer: K. Minder houd. Generaal Hok: 1. K. Minderhoud, 2. G. de Nooijer, 3. S. Maas, 4. K. van Bel zen Rzn, 5. Joh. van Belzen&Zn. Generaal duif (oud): 1C. Schroevers, 2. K. Minderhoud, 3. K. van Belzen Rzn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68