Winter ver weg op Weissensee Crisis Valencia raakt Maduro niet Ted Hankey geeft dartsles PZC Dinsdag 29 januari 2008 35 Open NK-marathon op de schaats is nog niet in gevaar. door Cerrit Kloosterman TECHENDORF - Schaatsliefhebbers zaten, over het algemeen luchtig gekleed, op de terrassen en koester den de winterzon. Iemand maakte het zelfs zo bont dat hij met ont bloot bovenlichaam alvast een kleurtje probeerde te kweken. Smeltwater stroomde door de stra ten van Techendorf, het winter sportdorp aan de Oostenrijkse Weissensee, dat elk jaar over spoeld wordt door duizenden Ne derlandse schaatsliefhebbers. Een winters decor ademde het Oud-Ajacied verwacht dat Koeman vertrouwen clubleiding houdt. door Jop van Kempen AMSTERDAM/VALENCIA - Met oud-Ajacied Hedwiges Maduro in de basis verloor Valencia zondag met ï-o van Almeria. Er waren wit te zakdoekjes voor trainer Ronald Koeman, maar op de korte wande ling van het Mestalla-stadion naar zijn hotel liep Maduro alleen maar vriendelijke supporters tegen het lijf Het is een tafereel uit vervlogen tij den. Maduro stapte zondag niet zo als zoveel spelers na de wedstrijd in de auto op weg naar een villa aan de kust, maar hij ging te voet bergdorp gisteren allerminst. De sneeuw is grotendeels weggesmol ten. Op het grote meer van de Weissensee kan niet worden ge schaatst: dat is door ijsmeester Norbert Jank tot verboden gebied verklaard. Op het kleine meer, waar morgen het Open Neder lands Kampioenschap wordt ge houden en zaterdag de Alternatie ve Elfstedentocht, vormde zich door de brandende zon op veel plekken een waterige substantie. De temperatuur overschreed gister middag royaal de 12 graden. In de zon was het nog veel warmer. Daarom werd een criterium voor dames en A-rijders afgelast. Vandaag willen 1500 toerrijders de Alternatieve Elfstedentocht rijden. van het stadion op weg naar zijn (tijdelijke) onderkomen. „Het is een wandelingetje van vijf minuten", zegt Maduro. „Tussen de toeschouwers liep ik naar het hotel. Hoewel we met 1-0 hadden verloren, was iedereen aardig te gen me. Ze vroegen vriendelijk of ze met me op de foto mochten." Voor Koeman hadden de toeschou wers na de nederlaag echter wat minder respect. Niet voor het eerst wapperden zondagavond de witte zakdoekjes in Valencia. Drie weken geleden belaagden boze fans al eens de auto van Koeman. Van al die ophef heeft Maduro nauwelijks iets meegemaakt. „Ik ben hier net. Ik sta pas negen da gen onder contract." Maduro, die bij Ajax debuteerde „Maar als het te warm wordt, ha len we ze van het ijs", zegt Wiebe Barkey, voorzitter van de Alterna tieve Elfstedentocht. Hij kondigde gisteren de oprichting van een nieuwe stichting van natuurijsma- 'Een beetje nachtvorst en het ziet er weer veel beter uit' rathons aan. „Marathonschaatsen in zijn meest pure vorm. Iedere nieuwe organisatie is welkom, als het maar professioneel is." Over het doorgaan van het NK valt morgen een beslissing. Vol gens Barkey komt de wedstrijd onder Koeman, benadrukt dat hij niet louter de aankoop is van zijn oude trainer. „Toen ik in de A-jeugd van Ajax speelde, heeft Va lencia me al geprobeerd te halen voor het tweede team. Dat vond ik 'Ze vroegen vriendelijk of ze met me op de foto mochten' toen te vroeg. Nu was het goede moment. Ajax' technisch directeur Martin van Geel zag het niet in me zitten. In Rasmus Lindgren blijkbaar wel." Maduro kijkt met een tevreden ge voel terug op de hectische over gang van Nederland naar Spanje. niet in gevaar. „Een ander scenario is dat we vroeger gaan starten." Volgens marathoncoördinator Teun Breedijk van de KNSB zal het wel los lopen. „Het kan hier snel veranderen. Een beetje nacht vorst en het ziet er weer veel beter uit." Marathonschaatser Henk An- genent is ook niet somber ge stemd. „De vooruitzichten zijn dat het deze week weer kouder wordt. Er is geen reden tot paniek." Peter de Vries van de DSB-ploeg, werd van de weersomstandighe den niet vrolijk. „Als rijder dan. Er zitten stukken bij, daar is het meer klunen dan schaatsen. Maar we hebben al vaker meegemaakt dat het slecht leek en er een dag later gewoon geschaatst werd." Ook op sportief vlak is hij tevre den. Het niveau van de trainingen is met de vele goede spelers en het vele één keer raken hoger dan in Amsterdam. Woensdag debuteer de Maduro al in het bekerduel met Atlético Madrid, dat de ploeg van Koeman voor de verandering eens won: t-o. Tegen Almeria speelde hij als controlerende verdediger. Hij merkt dat het elftal gebrek heeft aan vertrouwen. „Het was een moeizame wed strijd. Maar dit seizoen is voor Va lencia nog niet het seizoen om te oogsten. Ik verwacht dat Koeman het vertrouwen van de clubleiding houdt, waardoor hij de tijd krijgt om aan een team te bouwen. Ik heb niet voor niets voor vierenhalf jaar getekend." Fikse sprong Haase op wereldranglijst den haag - Tennisser Robin Haase heeft een fikse sprong gemaakt op de wereldranglijst. Dankzij het bereiken van de twee de ronde bij de Australian Open klom de 20-jarige Hagenaar elf plaatsen en keerde hij terug in de top-ioo. Haase staat 92e op de gis teren uitgegeven ATP-ranking. In de top-5 veranderde niets. Roger Federer blijft op één, gevolgd door Rafael Nadal en de winnaar van de Australian Open Novak Djoko- vic. Verliezend finalist Tsonga steeg van de 38e naar de 18e plaats. Japanner Ono naar VfL Bochum tokyo - Oud-Feyenoorder Shinji Ono zet zijn voetballoopbaan voort bij het Duitse VfL Bochum. De Japanse middenvelder arriveert vandaag in Duitsland waar hij een medische test moet ondergaan. Ono liep eerder deze maand al sta ge in Bochum maar keerde toen te rug naar zijn vaderland met een enkelblessure. De 28-jarige middenvelder komt van Urawa Red Diamonds waar hij twee jaar geleden terugkeerde na een verblijf van vijf jaar bij» Feyenoord. Man. United tegen Arsenal in FA Cup londen - De loting in Engeland voor de achtste finales van de be faamde FA Cup heeft een fraai affi che opgeleverd. Kampioen Manchester United neemt het medio februari thuis op tegen rivaal Arsenal. Beide topploe- gen staan met evenveel punten aan kop in de Premier League, met ManUnited als lijstaanvoerder op basis van een beter doelsaldo. Titelhouder Chelsea speelt thuis te gen Huddersfteld Town (tweede divisie), Liverpool neemt het op te gen Barnsley (eerste divisie). Finnzeiler Postma als derde naar finale melbourne - Finnzeiler Pieter-Jan Postma begint vandaag als num mer drie aan de afsluitende medal- race bij het wereldkampioenschap voor de kust van Melbourne. De 26-jarige Fries kwam gisteren in de achtste race als zesde over de finishlijn. Daardoor steeg hij een plaatsje in het algemeen klasse ment. Postma heeft een achterstand van acht punten op leider Ben Ainslie. De Engelsman won de wereldtitel in deze olympische klasse al vier keer. Badmintonclubs boycotten beker RIJSWIJK - Zes badmintonclubs uit de Multimate Liga, de hoogste klas se van Nederland, boycotten de strijd om de NBB Cup. Dat hebben vertegenwoordigers van de betrokken clubs Almere, BCR'91, Smashing, Slotermeer, Van Zijderveld en Van Zundert/Velo besloten. De clubs vinden dat de badmin- tonbond NBB afspraken over on der andere de verdeling van het prijzengeld en het spelen van een troostfinale heeft geschonden. Eer der kwam ook al de competitie st' te liggen. OOST-SOUBURG - Op het wekelijkse trainingstoer- nooi voor darters in sporthal De Belt in Oost-Sou burg maakte gisteren Ted Hankey, de voormalige winnaar van de Embassy, zijn opwachting. De En gelsman, die de bijnaam The Count (de graaf) draagt, was aanwezig op uitnodiging van Pieter Otten. De Oostkapellenaar is tot en met volgen de maand de dartspartner van Hankey op koppel- toernooien. Er kwamen tachtig darters op het evenement af onder wie ook Karin Krappen. Ze konden een leg van 501 tegen de Engelse dartsle gende en oud-wereldkampioen gooien. foto Lex de Meester voor beelden, klik op 'video's' op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67