PZC 33 Afonso Alves nog in de wachtkamer Goud Van der Klooster 36 35 Dinsdag 29 januari 2008 Voetballer Maarten van Rosevelt ervaring rijker terug uit Slovenië De winter is nog ver weg op Oostenrijkse Weissensee Tip? sport@pzc.nl Misschien geen vonnis voor verstrijken van transferperiode. ZEIST - Afonso Alves kan voor het einde van de transferperiode, op 1 februari, mogelijk niet vertrekken bij SC Heerenveen. „We kunnen geen enkele garantie geven dat er voor donderdag een vonnis is", al dus voorzitter Franken van de arbi tragecommissie gisteravond laat. Franken gaf aan dat de visies van beide partijen op de feiten zo ver uiteen lopen, dat een snelle uit spraak onmogelijk is. „Er zijn fei ten en argumenten genoemd die bewijs behoeven. Ik moet moge lijk getuigen oproepen. Als dat zo is, is de uitspraak zeker niet voor donderdag." Door die opmerkingen van Fran ken is het mogelijk dat Heeren veen, AZ, Alves en Middlesbrough (dat ook belangstelling voor de aanvaller heeft) de komende da gen alsnog met elkaar in overleg treden. De partijen weten immers dat als ze het vonnis moeten af wachten, ze mogelijk allemaal de dupe worden. Alves is dan genood zaakt om in Heerenveen te blijven. Oorspronkelijk stond de zitting ge pland voor donderdag, maar op verzoek van beide partijen ging die niet door. Alves en AZ hoop ten hun meningsverschil over de rechtsgeldigheid van een in decem ber gesloten arbeidsovereenkomst onderling op te lossen. Dat lukte niet. Inzet van de zaak was de rechtsgeldigheid van het contract dat Alves op 23 december, na de thuiswedstrijd tegen Roda JC, on dertekende bij de Alkmaarders. Op het contract ontbreekt de handtekening van Luiz Fernando Ribeiro, de Braziliaanse advocaat van Alves. De overeenkomst van de spits met AZ is daarom niet rechtsgeldig, zo beweerden Ribei ro en de Nederlandse advocaat Pim de Vos maandag in Zeist. De advocaten van Alves confronteer den de arbitragecommissie met re gels van wereldvoetbalbond FIFA. Eén van die regels is dat een con tract altijd moet worden onderte kend door de speler zelf én een zaakwaarnemer met licentie of een advocaat. „Afonso Alves is in de maatschappij volkomen afhan kelijk van anderen. Hij heeft alleen de lagere school gedaan en is het Engels niet machtig. Alves is een groot kind. Hij begrijpt geen snars van de overeenkomst", aldus De Vos die ook verklaarde dat AZ heeft onderhandeld met zaakwaar nemers zonder licentie, te weten Afonso Alves is misschien ge- noodzaakt om bij Heerenveen te blijven ais er voor donderdag geen uitspraak is in zijn spoedar- bitrage tegen AZ. de heren Tiburcia en Caio. Eric Vi- lé, de advocaat van AZ, vertelde voorzitter Franken van de arbitra gecommissie dat de overeenkomst wel rechtsgeldig is. „De naam van Ribeiro is alleen op het contract opgenomen ter dekking voor zijn twee zaakwaarnemers. Tiburcia en Caio hebben de zaken namens Al ves gedaan. Bij de ondertekening op 23 december heeft technisch di recteur Marcel Brands het contract punt voor punt doorgenomen. Zaakwaarnemer Caio vertaalde daarop alles in het Portugees voor Alves. Hij kan namelijk Engels. Bij elk punt gingen Alves en zijn advi seurs akkoord." „De advocaten van Alves doen nu voorkomen alsof hij onnozel is", al dus Vilé, die tevens duidelijk maak te dat het 'kamp Alves' heel goed wist dat van een concept-contract geen sprake was. Afonso Alves voorafgaand aan de spoedarbitragezaak die de Braziliaanse spits tegen AZ heeft aangespannen. foto Marco de Swart Zitskiër uit Vlissingen sluit winnende race spectaculair af. door Roeland van Vliet aspen - In de krant van gisteren stond dat zitskiër Kees-]an van der Klooster vierde was geworden op de Winter X Games in het Ame rikaanse Aspen. Dat was onjuist. Hij ging als vierde naar de finale van het onderdeel Mono Skier X. In die eindstrijd, zondagavond laat, was de Vlissinger echter ont ketend. Hij won met overmacht. Kees-Jan van der Klooster lag lan ge tijd tweede achter Kevin Bram- bleen zat voor de andere finalisten Tyler Walker en Chris Devlin- Young. Bramble liep aanvankelijk uit op de Zeeuw, maar verslikte zich na anderhalve minuut in een bocht. Hij maakte een verkeerde manoeuvre, brak zijn monoski en finishte uiteindelijk op grote ach terstand. Van der Klooster gaf zijn kop positie in het vervolg van de afda ling niet meer uit handen. De Vlis singer, ook actief in Europa Cups en World Cups, sloot zijn race spectaculair af Vlak voor de finish koos hij voor de moeilijkste route en met een sprong van tientallen meters kwam hij over de eind streep. Tijdens de kwalificaties had hij dat risico ook al genomen en kwam hij ten val, met mate- riaalpech tot gevolg; nu landde hij perfect. „Dat mijn ski het nu hield, is fantastisch", zei hij na zijn wed strijd op de Amerikaanse sportsite expn.go.com. Vorig jaar deed Van der Klooster, die verlamd is vanaf zijn middel, voor de eerste keer mee aan de Winter X Games. Toen pakte hij brons. Dit jaar was hij de enige Eu ropeaan tussen alleen maar Ameri kanen en greep hij de hoofdprijs. „Dit is te gek. Hier heb ik geen woorden voor", was één van zijn eerste reacties. Nevland vertrekt alsnog naar Fulham GRONINGEN - Spits Erik Nevland (30) verruilt alsnog FC Groningen voor het Engelse Fulham. De club ontvangt 2,5 miljoen euro voor de Noor en nog eens 500.000 euro als de Londenaren zich handhaven in de Premier League. De transfer van Nevland ketste vorige week nog af Fulham bood eerst 1,2 en daarna 1,5 miljoen euro, maar dat vond FC Groningen niet genoeg. Marokko sneuvelt in groepsfase Afrika Cup accra - Marokko is in de groepsfa se van de Afrika Cup geëlimi neerd. De formatie verloor in de Accra met 2-0 van gastland Ghana, waardoor de kwartfinales onbe reikbaar werden. Ghana schaarde zich dankzij de ze ge wel bij de laatste acht, net als Guinee dat in het laatste groeps- duel genoeg had aan een 1-1-gelijk- spel tegen Namibië. Co Adriaanse vertrekt vroegtijdig bij Al-Sadd doha - Trainer Co Adriaanse heeft zijn club Al Sadd in Qatar vroegtij dig verlaten. Hij was bezig aan zijn eerste seizoen. Zijn contract liep in augustus af. De reden van zijn vertrek en zijn toekomstplannen zijn nog niet bekend. De Fifa legde Adriaanse eerder de ze maand een boete van een mil joen euro op na contractbreuk met zijn vroegere club FC Porto. China erkent dood bouwvakkers Peking PEKING - Het bestuur van Peking heeft gisteren toegegeven dat bij de bouw van de accommodaties voor de Olympische Spelen zes bouwvakkers zijn omgekomen. Die mededeling volgt na publica ties in de Britse krant Sunday Ti mes. Officials hadden tot nu niet toegegeven dat er dodelijke onge lukken hebben plaatsgevonden bij de aanleg. Tom Boonen zegeviert in Ronde van Quatar doha - De Belgische wielrenner Tom Boonen heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Qatar gewonnen. Hij klopte na 137 kilometer van Al Zubarah naar de Doha Golf Club in een sprint zijn landgenoot Greg van Avermaet en de Italiaan Danilo Napolitano. Boonen nam de leiderstrui over van zijn Italiaanse ploeggenoot Matteo Tossato. Sluiter en Huta Galung niet door in Wroclaw wroclaw - Raemon Sluiter en Jes se Huta Galung zijn er gisteren op de Polish Indoors in Wroclaw niet in geslaagd het hoofdtoernooi te bereiken. Sluiter verloor in de be slissende kwalificatieronde van de Oekraiener Sergij Stachovski: 5-7 6-7 (2-7)- Huta Galung kon het in zijn derde partij niet bolwerken tegen dr Kroaat Lovro Zovko: 4-6 3-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65