Agenda Actuele fotodocumentaires tonen sociaal engagement s 32 Dinsdag 29 januari 2008 PZC AGENDA OP PAD Vertelavond Vertelavond in de streektaal met de ver tellers Cyriel Peeters, Sankie Koster, Truus Kindt en Ron Martens. De avond wordt gepresenteerd door Piet Scheerders. Muzikale omlijsting: Conchita de Krijger. Kaarten verkrijgbaar via de bibliotheek: 0115-442980, hoek@bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl Hoek, Lovenhoek, 19.30 uur. Voorleesfeest Medewerkers van de bibliotheek in Burgh-Haamstede lezen peuters voor uit het prentenboek Kleine muis zoekt een huis van Petr Horacek. Dat gebeurt in het kader van de Nationa le Voorleesdagen. Burgh-Haamstede, bibliotheek, 9.30 uur. Ontmoetingsochtend Diny Adema spreekt tijdens een bijeen komst. Adema over 'de leugens waarin vrouwen geloven en de waarheid die hen vrij maakt'. Middelburg, Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 9.15 uur. MUZIEK Move On De band Move On treedt op. Middelburg, De Mug, Vlasmarkt, 21.30 p- African Mama's Vrouwen vertellen over hun persoonlijke leven via soul, gospel, jazz, township-jive, ballads, traditionele a capella-liederen en dans. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur. THEATER Najib Amhali Najib Amhali speelt zijn show Zorg dat je erbij komt. Uitverkocht. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. EXPOSITIES Kees de Valk Black and white photography is so last year is de titel van een installtie van Kees de Valk. Hiermee sluit hij een periode waarin hij amper kleur gebruikte, letterlijk af. Middelburg, (presentatieruimte) Ceasuur. meer agendanieuws op www.pzc.nl Eva Mendes en Joaquin Phoenix in We own the Night. De film draait in de Vlissingse bioscoop Cinecity. foto CPD BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, National Treasure 2: 20.00 uur; Aliën vs Predator: 20.00 uur; Moordwijven: 20.00 uur; The Diving Bell and the Butterfly: 20.30 uur. GOES 't Beest, Control: 20.30 uur. Merral, Aliën vs Predator: 20.15 uur; Moordwijven: 20.00 uur; National Treasu re 2: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Blindsight: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, Moordwijven: 20.00 uur; Natio nal Treasure 2: 20.00 uur; The Kite Run ner: 20.15 uur. VLISSINGEN Cinecity, Cloverfield: 14.00, 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Earth: 14.00, 16.15 en 19.30 uur; We own the Night: 22.00 uur; Bee Movie (nl): 16.15 uur; Aliën vs Preda tor: 22.00 uur; Enchanted (ov): 16.30 uur; Gone Baby Gone: 16.30 en 19.30 uur; I am Legend: 22.00 uur; Moordwij ven: 19.15 uur; National Treasure 2: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Saw IV: 22.15 uur; The Kite Runner: 14.00, 16.30 en 19.30 uur; Alles is liefde: 16.30 uur; Eliza beth: 14.00 uur; The Flock: 22.00 uur; Sneak: 22.00 uur; K3 en de kattenprins: 14.00 uur; Things we lost in the Fire (film by the Sea): 19.30 uur. De prachtige vrouwen van The African Mama's geven in een hartverwarmende en ontroerende show een nieuwe kijk op het 'andere' Afrika. Via soul, gospel, jazz, township-jive, ballads en traditionele a ca pella-liederen nemen ze ons mee naar het continent waar men niet bang is zijn gevoel te uiten. Met spectaculaire en energieke dans maken zij ons deelgenoot van een cultuur waarin bewe ging onderdeel is van alledag. In een Afrikaans decor met prach tige lichtwisselingen, met Afrikaanse haute couture en met een band van topmuzikanten. The African Mama's treden vanavond op in het Goese theater De Mythe. Aanvang 20.00 uur. Halle Berry in Things we lost in the Fire. Te zien in bioscoop Cinecity, Vlissin- gen. Vijfkoppig collectief uit België exposeert in stadhuis Terneuzen. door Anita Tournois TERNEUZEN - Alle vijf Belgische fo tografen die hun werk exposeren in de hal en passerelle van het stad huis in Terneuzen, zijn als student of leraar verbonden aan de acade mie St. Lucas in Brussel. Isabelle Pateer, Danny Veys, Bernard On- derdonck, Ronny Smedts en Fran- ky Verdickt werken in principe au tonoom, maar treden gezamenlijk naar buiten als het Belgisch foto grafencollectief Photolimits, opge richt in 2006. De wens om reportagefotografie pur sang te promoten, leidde tot een gemeenschappelijke website en tot een gezamenlijke presenta tie van artikelen in magazines en als tentoonstellingsgroep. Het ma ken van actuele documentaires met een sterk sociaal engagement vormt het uitgangspunt, maar het thema varieert, naar gelang de per soonlijke focus op een specifiek on derwerp. De fotografengroep legt culturele of sociale spanningen, ecologische kwesties of religieuze thema's vast in eigenzinnige fotoreportages met indringende beeldmateriaal. Schok kende taferelen die op het netvlies beklijven en sfeerbeelden die je meezuigen naar een andere, soms onmenselijke manier van (overge ven. Deze beeldverhalen, waarin een zo compleet mogelijke versie van de feiten wordt belicht en waarin zoveel mogelijk nuances worden afgetast, doen een sterk be roep op het inlevingsvermogen. Ze zijn vaak gesitueerd buiten de landsgrenzen. Pateer richt de blik in de expo ech ter naar het Scheldedorp Doel, ge- Fotowerk van Danny Veys. legen onder de rook van Antwer pen. Een al tien jaar omstreden plek, die moet wijken voor twee nieuwe containerdokken in ver band met de uitbreiding van de Antwerpse haven. Het sociale be lang heeft er intussen al te veel in geboet ten faveure van de economi sche waarde. In portretten van ach tergebleven bewoners en straat beeld is het deplorabele van de leefsituatie, zichtbaar verval en ver krotting en troosteloosheid tref fend in beeld gebracht. De indrukwekkende maar depri merende zwartwitserie Empty Spa ces van Veys toont de utilitaire ka mers van San Juan de Dios in Gua temala City. Hij drukt zo indirect maar op niet mis te verstane wijze met de neus op de feiten van ern stige wantoestanden. Verdickt, laureaat van de Photo Academy Award 2007, toont werk uit twee series. Fantasma is een project dat draait rond Transdnie- strië: een zelf uitgeroepen, niet offi cieel bestaande republiek tussen reproductie Camile Schelstraete Moldavië en de Oekraïne, een plek waar men nog de oude communis tische symbolen van weleer han teert met bijbehorend collectief utopisch denken. Dreammachines werpt een blik op het kermisleven. Verdickt focust zich in zijn beeld verhalen sterk op de plaats van het individu ten opzichte van het col lectief gebeuren. In Re-Construction: Aceh, 500 days after the Tsunami laat Smedts zien wat de gevolgen van de tsunami zijn op lange termijn voor de fraaie natuur. Religie vormt een vast thema van Onderdonck. In Camel Fair, Push- kar India zien we kleurrijke beel den van de jaarlijkse kamelen- markt - de grootste ter wereld - in de heilige plaats Pushkar. Tentoonstelling Photolimits, t/m 15 februari in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen. Geopend: ma. t/m do. 9.00-17.00 uur en vr. 9.00-20.00 uur. Zie ook: www.photolimits.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64