Kijkspel een acht, tactiek een vier Frank Clausing schrijft in Melbourne bijzonder toernooi op zijn naam SPZC Dinsdag 29 januari 2008 37 Tennisser Frank Clausing beleefde bijzondere dagen in Melbourne. foto Sven Bakker door Sven Bakker MELBOURNE - Niet alleen Lesley Wemeldingse tennisser wint sponsortoernooi Australian Open. Kerkhove speelde als Zeeuw op Melbourne Park de Australian Open, dat deed ook Frank Clau sing. De tennisser uit Wemeldinge had zich gekwalificeerd voor een sponsortoernooi, de KIA Amateur Open Mixed Doubles Champions 2008. De Bevelander kwam, zag en over won. Hij moest zich even aanpas sen aan de omstandigheden, maar hoefde geen echte heldendaden te verrichten om de eindzege te grij pen. Clausing, met een flink verbrande neus („en toch heb ik mij goed in gesmeerd met factor 30+"), vertel de dat hij tijdens het toernooi en kele hilarische momenten had meegemaakt. „Zo moesten wij, Mi reille Bink (zijn dubbelpartner in het gemengddubbelspel) en ik afge lopen vrijdag op het tennispark van Kooyong spelen, hier dicht in de buurt. Op gras! We wonnen weliswaar, maar kregen vandaag (zaterdag) slechts twee minuten de tijd om in te spelen op hard court. Normaal gesproken is dat nooit mogelijk, die overgang van gras naar hardcourt. En zeker niet het gras waar wij op speelden, want de tennisbaan was als een knollenveld." Desondanks werden Clausing en Bink de winnaars van het sponsor toernooi door de finale, die om half zeven 's ochtends begon in de Rod Laver Arena, te winnen. „Qua organisatie zat het allemaal prima in elkaar, maar het niveau lag niet Tennisser Frank Clausing uit We- meldinge schrijft in Melbourne samen met Mireille Bink het sponsortoernooi van de Australi an Open op zijn naam. erg hoog", gaf Clausing direct toe. „Zo moesten we vrijdag tegen twee spelers uit Spanje. Kwamen ze met houten rackets aanzetten! En in een andere wedstrijd waren er twee Jordaniërs die er weinig van bakten." Frank Clausing had desondanks een leuke week. „De eerste paar da gen moesten we zelf betalen. Za ten we in een hostel van 15 euro per nacht. Daarna werden we door de sponsor overgeplaatst naar het hotel waar ook deelne mers aan de Australian Open over nachtten. En daar waren de ka mers zeker 800 euro per nacht. La chen man. Die hele trip, inclusief de kamer en de tickets voor beide finales, heeft de sponsor zeker 5000 euro gekost." En dat terwijl het kwalificatietoer nooi afgelopen zomer in Ooster hout hiervoor slechts enkele deel nemers trok. „Volgend jaar doe ik daar weer aan mee en hoop ik weer naar Melbourne te kunnen." Robur en Goes hebben publiek vermaakt met schuttersfestijn: 7-7. door Frits Bakker goes - Als trainer gaf Robbie de Muynck zondag een vier voor zijn elftal, als voetballiefhebber een acht. Het duel tussen Robur uit Goes en Breskens, in de vierde klasse van het zondagvoetbal, ein digde in een hoogst ongebruikelij ke uitslag van 7-7. „Het was tac tisch een wanorde", vond de trai ner van Breskens. „Maar het was wel heel mooi om naar te kijken." Zijn collega Adil Fertoute van Ro bur moet er een dag later nog om glimlachen. Dé verklaring voor het bizarre scoreverloop heeft hij niet. Of het moet zijn dat zijn keeper, Pim Steendijk, zijn dag niet had. „Ik vond dat hij bij drie goals een béétje in de fout ging." Dat is de doelman eigenlijk niet kwalijk te nemen. „Pim is goed in turnen en heeft daardoor een paar jaar niet gekeept. De laatste tijd keept hij echt goed. Alleen zondag maakte hij een paar foutjes." Robbie de Muynck noemde de uit slag abnormaal. „Ik heb het nooit meegemaakt en ik train toch al vijf tien jaar. Bij Aardenburg heb ik thuis wel eens met 11-2 van Dom burg verloren. Dat kan gebeuren op een slechte dag, maar 7-7?" „Ik vond wel", kijkt Fertoute te rug, „dat Breskens met Elmar Lau- ret een heel goede spits heeft. Die heeft natuurlijk niet voor niets bij Hoek gevoetbald. En hij liep nogal eens door onze verdediging." „Dat we zo veel doelpunten tegen kre gen, was de schuld van de hele ploeg", vond De Muynck. „We ga ven zo veel ruimte weg, dat het ook wel 10-10 had kunnen zijn. Dat is abnormaal voor een ploeg die in de vorige twaalf wedstrijden maar veertien goals tegen had." Het publiek in Goes was de grote winnaar. „En ikzelf vond het ook prachtig", zegt Fertoute. „Want ik vond allebei de ploegen gewoon heel goed voetballen." Robbie de Muynck: „Volgens mij is het een incident, want wij hebben geen slechte verdediging. Ik ga er wel over praten natuurlijk deze week." Of er in de rust niet is gepraat over de tactiek? „Ik heb het wel ge daan", zegt Robbie de Muynck. „We lieten de middenvelders van Robur zo vrij, dat ze elke keer mee op konden komen." Fertoute: „Ze gaven veel druk, dus ik heb ik de rust gevraagd om meer achter de bal te spelen, maar daar kwam niet veel van terecht." En zo stond er zondagmiddag rond kwart over vier bij Robur te gen Breskens een uitslag op het scorebord die zelden voorkomt. Maar beide trainers gaven wél toe: „Wie weet, als dat iedere week zou gebeuren, zouden er misschien veel meer mensen naar het voet balveld komen." De spelers van Robur en Bres- kens trekken zich zondag nauwe lijks iets aan van de tactiek. Daar door eindigt de wedstrijd in een uitzonderlijk 7-7-gelijkspel. 1. - 2. - 3. - 4-t 6- 7* t t t t t 10. klasse; goals factor totaal Arjan Smalheer (ZSC'62) Dennie Ie Comte (Duiveland) Ronald Zwager (Duiveland) Mathijs Hage (Zierikzee) Niekvan Sprundel (Aardenburg) Josimar Pattinama (Jong Ambon) Marinus Baas (Arnemuiden) RudleySt.Jago(RCS) Peter Dieleman (Zaamslag) Sam Ysebaert (Hoek) Vincent Goedegebuure (Renesse) Robert-Jan v. d. Genugten (Col. Boys)^ Niels Mulder (Nieuwdore) Jerfey Booij (Zeelandia Mf^^Jbürg) Wesley Goud (SKNWK) PZC WA UITSLAGEN WÊÊÊÊÊÊÊÊ TENNIS Zierikzee. Winter Dikke Torentoemooi. Mannendubbelspel. HD3: K. van den Berge/R. van de Vlist-D. Ruitenbeek/P. Boot 6-4 6-4. HD5: H. Kalkhoven/T- Ie Clercq-E. Kouwenberg/J. Meerman 6-1 7-5. HD6: L. Tuijl/R. Walpot-M. de Looze/D. Boot 6-3 6-1, S. de la Cousine/M. l'Abee-V. Bustraan/N. van Herk 7-6 6-0, J. van der Linden/J. van der Ha- ve-P. Bustraan/R. van Sabben 6-3 6-4, S. Kloet/M. de Jonge-S. de la Cousine/M. l'Abee 7-5 6-4, P. Bustraan/R. van Sabben-T. Vos/T. Vos 6-7 6-4 7-6, P. Renger/P. van der Cingel-T. Sprong/J. Sprong 6-3 6-4. Vrouwendubbelspel. DD5: A. Marteijn/L. den Hollander-N. Lekkerkerk/M. van Mastrigt 6-1 6-1. DD6: P. Plaizier/M. van Kluyven-M. Duinhouwer/M. de Winter 6-2 6-0, N. Bos/A. Bos-J. Dogger/D. van der Horst 2-6 6-3 7-6. Gemengddubbelspel. GD5: H. Markusse/R. Haze-L. Verbraak/E. Kouwenberg 6-0 7-6, M. Verton/R. Schimmelpennink-L. in 't Veen/T. de Vos 6-4 6-4. GD6: L. de Craaf/R. Weeber-M. Struyk/I. Struyk 7-6 6-3, J. Suurland/B. van Sab- ben-M. Verton/P. den Hollander 6-4 6-3, R. van de Velde/A. Koster-M. van Dongen/J. Hage 6-3 6-3, T. van Boven/R. Zwagemaker-M. de Vries/K. Verkaart 6-4 6-2, T. van Boven/R. Zwa- gemaker-L. den Hollander/S. Marteijn 6-0 6-3, J. van der Cingel/A. Stoutjesdijk-C. Kerkhove/P. van Burg 3-6 7-6 7-6, I. Kik/L. Verhage-P. Kostense/J. Vleeshouwer 7-6 7-5. TURNEN Zierikzee. Regiokampioenschappen. Jeugd tweede divisie NTS6: 1. Annabel Kuipers. WIELRENNEN Ronde van Qatar. Tweede etappe, Al Zuba- rah - Doha: 1. Boonen (Bel) 137,5 km in 2.28.37, 2. Van Avermaet (Bel), 3. Napolitano (Ita), 4. Sutton (Aus), 5. Roelandts (Bel), 6. Pi- chot (Fra), 7. De jongh (Ned), 8. Tjallingii (Ned) 0.07, 24. Veelers 0.45, 30. Goesinnen, 36. Terpstra 3.32, 44. Curvers, 50. Heijboer, 56. Rooijakkers, 66. Den Bakker 8.12, 90. Duyn, 91. Maaskant. Algemeen klassement: 1. Boonen 2.34.59, 2. De Jongh 0.09, 3. Van Avermaet 0.14, 4. Sut ton 0.15, 5. Cretskens (Bel) 0.20, 6. Roelandts, 9. Tjallingii 0.27, 15. Veelers 0.59, 17. Goesin nen 1.03, 33. Curvers 3.50, 34. Rooijakkers, 51. Terpstra 3.58, 53. Heijboer 4.02. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA VOETBAL Vriendschappelijk. Veere-Zierikzee. Aanvang: 19.45 uur. Alsnog remise De Wild bij damstrijd goes - In de onderlinge competi tie van damclub Zierikzee heeft lijstaanvoerder Jos de Wild een re mise overgehouden aan zijn partij tegen Cor Boot. In het eindspel wist Boot niet te profiteren van hem aangeboden kansen op meer. John Honig boekte een overwin ning tegen Jan Flik weert. Fiorentina wil PSV'er Manuel da Costa eindhoven - De Italiaanse club AC Fiorentina heeft bij PSV geïnfor meerd naar de mogelijkheid om Manuel da Costa over te nemen. De verdediger heeft geen basis plaats en kan vanwege een clausu le in zijn contract vertrekken te gen een vastgestelde transfersom. Persoonlijk record voor Niels Mesu breda - Tijdens regionale schaats wedstrijden in Breda verbeterde Niels Mesu zijn persoonlijk record op de 1500 meter. Hij reed een tijd van 2.05,88. De Middelburger ein digde, nadat hij de 500 meter in 42,24 seconden had gereden op een derde plaats bij de mannen se nioren op de tweekamp. Dennis Wise gaat Kevin Keegan helpen leeds - Dennis Wise (41) gaat bij Newcastle de nieuwe trainer Ke vin Keegan helpen. Zijn functie omschrijving is nog niet precies be kend. Leeds United stemde er gis teren mee in zijn oefenmeester te laten gaan, nadat er overeenstem ming was over een afkoopsom. Tenniszege Van den Berge/Van de Vlist zierikzee - Koen van den Berge en Rowdy van de Vlist hebben hun eerste overwinning geboekt bij het Winter Dikke Torentoemooi. In het mannendubbel 3 versloegen zij met 6-4 6-4 Daan Ruitenbeek en Pieter Boot. In de andere poule wonnen Christiaan Huizer en Da niël Huising. Eric Rijckaert blijft trainer bij Koewacht koewacht - Eric Rijckaert is ook volgend seizoen werkzaam als trai ner bij voetbalvereniging Koe wacht. Beide partijen zijn een nieuwe verbintenis van een jaar met elkaar aangegaan. Rijckaert is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zondag-vierdeklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55